SVARBUS PRANEŠIMAS:

A.Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos ir Baltijos šalių čempionatas Birštone perkeltas į rugsėjo 17 d.

Lietuvos ilgų metimų čempionatas (Alytus, 04.30-05.01): programa

Lietuvos kroso taurės II etapas (Šiauliai, 04.17): nuostatai, programa

Lietuvos meistrų čempionatas (Klaipėda, 04.10): informacija apie aukšto meistriškumo varžybas, dalyvių sąrašas ir kita informacija

 

Nairobyje ir Bydgoščiuje – bronza, Grosete – ?
2017-07-18

Varžybos keičia varžybas. Iš Nairobio ir Bydgoščiaus grįžo sėkmingai pasirodę pasaulio ir Europos čempionatuose Lietuvos jaunių ir U23 rinktinių nariai. Šiandien iš Kauno oro uosto į Grosetą (Italija) išskrido Lietuvos jaunimo komanda, kuri liepos 20-23 dienomis dalyvaus Europos jaunimo čempionate.

Komandos sudėtyje 16 lengvaatlečių. Vienas iš jos lyderių, Šiaulių trenerės Juzefos Baikštienės auklėtinis Rokas Ickys, liepos pradžioje tarptautinėse jaunimo varžybose Manheime (Vokietija), kurios laikomos savotiška Europos čempionato repeticija, 110 m barjeriniame bėgime užėmė trečią vietą. Ten jis du kartus gerino Lietuvos jaunimo rekordą: atrankos bėgime buvo užfiksuotas 13.70 sek. rezultatas, finale – 13.60 sek. Šio sezono geriausių Europos barjerininkų sąrašuose Rokas Ickys jaunimo grupėje yra ketvirtas. Šios distancijos atrankos ir pusfinalio bėgimai vyks penktadienį, finalinis, kuriame tikimės pamatyti ir Roką, šeštadienį.

Dešimtkovininkai rungtyniaus dvi paskutines čempionato dienas. Prieš porą mėnesių Rakverėje laimėjęs Baltijos šalių daugiakovių čempionatą ir pagerinęs Lietuvos jaunimo rekordą Matas Adamonis (Kaunas) turi šeštą Europos sezono rezultatą. Takeliuose ir sektoriuose jis nebus vienišas – greta jo varžysis ir kitas kaunietis Edgaras Benkunskas.

Europos sezono lyderių sąrašuose yra ir šuolininkas į aukštį Juozas Baikštys (Šiauliai). Jo Kaune pasiektas Lietuvos jaunimo rekordas yra 220 cm. Juozo sesuo Urtė Baikštytė, pernai Europos jaunių čempionate Tbilisyje šuoliuose į aukštį iškovojusi sidabro medalį, Grosete bandys įsitvirtinti vyresnių šuolininkų elite.

Lietuvos rinktinės sudėtyje dvi 400 m barjerinio bėgimo atstovės Rūta Okulič-Kazarinaitė (Vilnius) ir Erika Krūminaitė (Klaipėda). Net trys sportininkai išeis į rutulio stūmimo sektorių – Arminas Čečkauskas (Klaipėda), Valerija Kolontaj (Vilnius) ir Agnė Jonkutė (Vilnius). Agnė, be to, dar ir mėtys diską.

Lauksime sėkmingų ir kitų mūsų lengvaatlečių – Lauryno Toleikio (Klaipėda, 100 m), Gedimino Truskausko (Vilnius, 400 m), Modesto Masteikos (Šakiai, ieties metimas), Gretos Plečkaitytės (Kaunas, 100 m barjerinis bėgimas), Kotrynos Tonkovičiūtės (Vilnius, 200 m), Kristinos Jašauskaitės (Šilutė, trišuolis) – startų.

Grosetas Europos jaunimo čempionatus priima antrą kartą. 2001 metais lietuviams ten nepavyko užkopti ant garbės pakylos. Geriau  sekėsi po trijų metų – tuomet šiame Toskanos regiono mieste pasaulio jaunimo septynkovės vicečempione tapo Viktorija Žemaitytė. Gal ir šįmet Grosete lydės sėkmė? Palinkėkime to mūsų lengvaatlečiams.

Visą čempionatą galėsite žiūrėti per www.european-athletics.org

 

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite