SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas 

Nauja karta: rekordus gerinę ieties metikai sparčiai artėja prie Rio
2016-05-21

Praėjusių metų herojai žengė į elitą. Europos iki 23 metų čempionato ir Europos jaunimo čempionatų prizininkai ieties metikai Liveta Jasiūnaitė ir Edis Matusevičius LLAF taurės varžybose ne tik pagerino asmeninius bei Lietuvos iki 23 metų amžiaus grupės rekordus, bet ir viršijo Europos lengvosios atletikos čempionato normatyvus.

Moterų ieties metimo rungtyje L.Jasiūnaitė paskutiniu šeštu bandymu įrankį numetė 61,32 m bei priartėjo prie Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvo (62 m). Asmeninį rekordą sportininkė pagerino daugiau nei 1,5 metro. Toks rezultatas Londono olimpiadoje, 2015-ųjų pasaulio ir 2014-ųjų Europos čempionatuose būtų garantavęs patekimą į geriausiųjų aštuonetą.

„Pagavau adrenaliną ir pagalvojau, kad šeštu bandymu noriu parodyti gerą rezultatą. Kai pakartojau Europos čempionato normatyvą (57,50 m), visaip bandžiau techniką, kad metimas gautųsi greitesnis. Šeštu metimu buvo viskas – tiesiog mečiau ir negalvojau apie techniką“, – pasakojo emocingai į rekordinį metimą reagavusi L.Jasiūnaitė.

Praėjusiais metais Europos iki 23 metų pirmenybių prizininkė toliausiai ietį metė 55,77 metro – pusšešto mažiau nei šį sezoną. Į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes pateks 32 sportininkės, o 62 metrai kol kas pakluso 26-ioms. Likusios dalyvės būtų atrinktos pagal geriausius dvejų metų rezultatus.

„Kai išmečiau ietį, galvojau, jog bus apie 60 metrų, bet 61,32 m – išvis kažkoks kosmosas. Žmonės sako, kad šio rezultato pakaks patekimui į olimpiadą, – šypsojosi L.Jasiūnaitė. – Dabar darysime treniruočių stovyklą ir rezultatai varžybose nemanau, kad bus geresni. Daugiau dirbsime ir daugiau mėtysime per treniruotes.“

Už pasiektus Europos čempionato normatyvų lygio rezultatus jai ir E.Matusevičiui atiteko po 300 eurų. 19-metis ieties metikas pasiekė trečią sezono rezultatą tarp iki 23 metų amžiaus grupės sportininkų Europoje.

„Europos čempionatas sezono tiksluose kaip ir buvo. Dabar, kai patekau, tapo ramiau – galiu ruoštis, nereikia nerimauti, kad dar reikia pasidaryti normatyvą“, – džiaugėsi E.Matusevičius.

Šį sezoną perspektyvų sportininką kamavo nedidelė kojos trauma, dėl kurios jis praleido Lietuvos žiemos sezono ilgų metimų čempionatą bei SELL pirmenybes.

„Viską lyg ir susitvarkiau, bet nesistengiau startuoti visu pajėgumu. Nenoriu rizikuoti, pasilikau šiek tiek atsargos. Šiandien tikėjausi 75 metrų, bet taip gavosi, jog numečiau truputį daugiau, – šyptelėjo E.Matusevičius. – Dabar bandysime susitvarkyti su technika, nes yra daug smulkmenų, kurios trukdo mesti gerai. „Nepramušu“ ieties, pats Tomas Intas (Lietuvos ieties metimo rekordininkas – lengvoji.lt) sakė, jei būčiau „pramušęs“, tai ietis būtų nežmoniškai toli nuskridusi.“

Europos čempionato normatyvą viršijo ir sprinterė Lina Grinčikaitė-Samuolė (200 m – 23,56 sek.), tačiau pasiekti tokį rezultatą sportininkei padėjo ir pernelyg palankus vėjas (2,8 m/s). Šeštadienį 200 metrų bėgo bei ietį metė daugiakovininkė Austra Skujytė. Sportininkė ruošiasi kitą savaitgalį Austrijoje vyksiančioms septynkovės varžyboms, kuriose ketina kautis dėl galimybės dalyvauti Europos čempionate bei olimpinėse žaidynėse.

Iš viso LLAF taurės varžybose A.Skujytė jėgas išbandė keturiose rungtyse: 200 m įveikė per 26,87 sek., 100 m su barjerais – per 14,29 sek., šuoliuose į aukštį laimėjo pirmą vietą (180 cm), o ieties metime buvo šešta (42,37 m).

„Vakar gerai, šiandien ne taip. Šuoliai į aukštį kaip pirmam startui pavyko neblogai, nedaug trūko, kad peršokčiau 183 cm. Barjeruose jaučiau, kad pradžioje bėgau atsargiai, o nuo pusės distancijos pradėjau rimčiau, tai irgi jaučiu, jog rezervas yra, – analizavo A.Skujytė. – Na, o 200 m… Atrodo, kaip bebėgi, tai taip pabaigoje „ragas“. Pernai buvo 27,04 sek, o dabar 26,87 sek. Visiškai nieko įspūdingo, tikrai maniau, kad bus geriau. Tas vėjas čia sūkuriais trukdė, kaip ir ieties metime.“

Į penktą olimpiadą karjeroje besitaikanti A.Skujytė norėdama vykti į Rio de Žaneirą turi surinkti 6200 taškus, o Europos čempionato normatyvas – 5900 tšk.

„Dėliojau visaip, bet 5900 taškų trūks plyš reikia, kad patekčiau į Europos čempionatą, o ten bandyčiau patekti ir į olimpines žaidynes. Kai kurios rungtys atrodo gerai ir optimistiškai. Žiūrėsime, kaip bendroje sumoje gausis. Tikiu, kad galima ir geriau, reikia kažkaip sudėti viską į vieną krūvą“, – teigė olimpinė vicečempionė.

A.Skujytė vis dar nepraranda vilties gauti Londono olimpinių žaidynių medalį. 2012-ųjų olimpiadoje ji buvo penkta, tačiau ketvirtą vietą užėmusi ukrainietė Liudmila Josipenka jau diskvalifikuota už dopingo vartojimą, o trečią vietą užėmusios rusės Tatjanos Černovos likimas dėl keistos diskvalifikacijos už draudžiamų preparatų vartojimą vis dar svarstomas.

„Nėra taip, kad kasdien tikrinčiau, gal jau paaiškėjo, ar gausiu olimpinį medalį. Kai nuskambės, tai bus aišku. Kol kas tylu, ramu. Kai bus sprendimas, „Facebook‘e“ nuskambės“, – juokėsi A.Skujytė.

Geriausius Lietuvos sezono rezultatus antrą LLAF taurės varžybų dieną užfiksavo Mindaugas Striokas (800 m – 1 min. 52,07 sek.), Simas Bertašius (3000 m – 8 min. 28,76 sek.), Justinas Beržanskis (3000 m kliūtinis bėgimas – 9 min. 27,58 sek.), Rapolas Saulius (400 m barjerinis bėgimas – 53,36 sek.), Egidijus Zaniauskas (šuoliai su kartimi – 4,30 m), Marius Vadekis (trišuolis – 15,47 m, prie palankaus vėjo – 15,72 m), Monika Elenska (800 m – 2 min. 8,67 sek.), Loreta Kančytė (3000 m – 10 min. 21,19 sek.), Irma Mačiukaitė (400 m barjerinis bėgimas – 1 min. 2,35 sek.), Jolanta Verseckaitė (trišuolis – 13,60 m) ir Akvilė Gedminaitė (šuoliai su kartimi – 3,60 m).

Geriausia jaunimo grupės sportininke tapo ir VŠĮ „Kauno maratonas“ įsteigtą 250 eurų prizą gavo 100 m barjerinio bėgimo atstovė Greta Plečkaitytė.

LLAF taurės varžybose jėgas išbandė iš žurnalistai: greičiausiai 3000 m nuotolį įveikė dienraščio „Sekundė“ žurnalistas Linas Jocius – 11 min. 9,28 sek., antrą vietą užėmė radijo laidos „Bėgikai.lt“ atstovas Dainius Mickevičius – 11 min. 38,41 sek., trečią – TV3 žinių sporto vedėjas Aurimas Tamulionis (13 min. 9,3 sek.).

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite