SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapas Jurbarke vyks balandžio 7 d. (perkeltas iš balandžio 8 d.)

 

Olimpiečių šiluma Ukrainos vaikams
2022-09-13

Lietuvos olimpiečių asociacija (LOA) įgyvendina Pasaulinės olimpiečių asociacijos (#WOA) projektą „A Sesnse of Home Life for Ukrainian Children“ (“Truputėlis namų šilumos Ukrainos vaikams „). Pats projekto pavadinimas pasako, kad jame dalyvaus Ukrainos pabėgėliai gyvenantys Lietuvoje. Projekto sumanytoja plaukikė LOA viceprezidentė Birutė Statkevičienė, Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė, darbui projekte pasikvietė 1996, 2000, 2004 m. olimpinių žaidynių dalyvę LOA VK narę Ritą Ramanauskaitę padėti įgyvendinti projekto tikslus. Projekte numatomos įvairios sportinės, rekreacinės veiklos tame tarpe plaukimo užsiėmimai, boksas, lengvoji atletika, piešimas, ekskursijos, dainavimas, kalbų mokymasis.

Rita Ramanauskaitė jau dalyvavo vienoje projekto veiklų, ji su savo sūnumi Oskaru aplankė Kaune gyvenančius Ukrainos pabėgėlius. Rita pasidalino pasakojimais apie olimpines žaidynes, olimpizmą, bendravo su pabėgėlių vaikų mamomis, pasiūlė apsilankyti lengvosios atletikos manieže, ragino vaikus užsiimti šia sporto šaka. Jos sūnus Oskaras dainavo kartu su ukrainiečiais ukrainietiškas dainas, tad netruko tarp vaikų užsimezgė draugystė.

Rita ir vaikai stengėsi kalbėti angliškai ir mokyti juos pasisveikinti ir ištarti sveikinimosi žodžius lietuviškai, o ji jiems atsakydavo ukrainietiškai. Tarp olimpietės Ritos ir Ukrainos vaikų užsimezgė šiltas ryšys. Rita padovanojo vaikams mažų dovanėlių. Ir dabar ji jų lauks lengvosios atletikos manieže.

Vasarą, Kauno “Starto” sporto mokyklos  lengvaatlečių stovykloje Veisiejuose, su savo auklėtiniais stovyklavo Sidnėjaus ir Atėnų Olimpinių žaidynių dalyvė, trenerė  Inga Juodeškienė. Ji ne tik treniravo vaikus, bet ir kartu su jais tvarkė aplinką, miške ar paplūdimyje rastas šiukšles rūšiavo. Tai tikrai gražus trenerės ir pedagogės pavyzdys jaunajai kartai.  Apie tokius žmones reikia rašyti ir kalbėti.

LOA informacija

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite