SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos LAF taurės varžybos (Kaunas, 05 25-26): dalyvių sąrašas, programa (galutinis variantas)

Palangoje – pirmasis L. Jasiūnaitės sezono startas ir tolimas T. Vasiliausko metimas
2024-05-04

Šeštadienį Palangoje prasidėjo Lietuvos ilgų metimų čempionatas, o dalyviai varžėsi ieties ir kūjo metimo rungtyse. Šiose varžybose olimpinį sezoną pradėjo geriausia Lietuvos ieties metikė Liveta Jasiūnaitė, kuri įrankį numetė 57.92 m ir šiame čempionate triumfavo jau penktą kartą. Pajėgiausias šalies kūjo metikas Tomas Vasiliauskas pergalę šventė užfiksavęs trečią geriausią karjeros rezultatą (69.98 m).

Beveik 8 mėnesiai – tiek laiko praėjo nuo paskutinio L. Jasiūnaitės starto „Deimantinės lygos“ finale. Jame septintą vietą (57.45 m) užėmusi ieties metikė varžybų neturėjo iki pat šio šeštadienio, kai pasirodė Palangoje ir užfiksavo geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Kadangi iki Europos čempionato Romoje (Italija) liko vos daugiau nei mėnesis, 29-erių sportininkė šiemet varžybų maratoną pradėjo dvejomis savaitėmis anksčiau nei pernai.

„Oras šiandien buvo labai neblogas, švietė saulė, bet sektorius ne iš palankios pusės, todėl vėjas buvo pats nepalankiausias. 57 metrai – kaip ir nėra labai prastas rezultatas, bet tikėjausi geriau ir pasiruošusi esu tikrai daug aukštesniam rezultatui. Esu linkusi aukštesnio lygio varžybose demonstruoti aukštesnius rezultatus, tai viskas neblogai, tikėkimės gerų kitų startų. Varžybose visada atsižvelgiame į techniką, bet pirmame starte sunku kažką prognozuoti. Treniruotės rodė, kad judame gera linkme, bet kadangi pirmas startas, jautėsi šiek tiek stresas ir jauduliukas“, – iškart po rungties kalbėjo Lietuvos rekordininkė.

Europos čempionato normatyvą beveik prieš metus įvykdžiusi L. Jasiūnaitė turėjo intensyvų pasiruošimą šiems metams, o varžybų grafikas dabar nusimato itin įtemptas:

„Mėnesį buvome Tenerifėje, po to grįžome porai savaičių ir tada dar dviems savaitėms išvykome į Kiprą. Dabar Lietuvoje būsiu, treniruosiuos Kaune. Jeigu viskas gerai, dar 4 startus turėsiu iki Europos čempionato – mažiausiai 2 tikrai bus. Vienos varžybos bus užsienyje, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurėje (gegužės 25–26 d.) Kaune tikrai dalyvausiu. Dar turiu varžybas ir Čekijoje, kurios iki galo nėra patvirtintos. Po Europos čempionato tikiuosi turėti keletą startų, o iki olimpinių žaidynių likus savaitei ar porai, daugiau koncentruosiuos į poilsį ir treniruotes.“

Praėjusį sezoną lengvaatletė pradėjo dirbti su lietuvių kilmės amerikiečiu treneriu Thomu Puksčiu. 2023 metais dalis pasiruošimo ir varžybų dėl šios priežasties vyko už Atlanto. Šiemet prie L. Jasiūnaitės trenerių komandos prisijungė olimpietė Indrė Jakubaitytė, kuri, anot auklėtinės, pasižymi puikia darbo etika.

„Šiuo metu dirbu su I. Jakubaityte, o šie metai yra ramesni, daugiau susikaupimo. Su T. Puksčiu palaikome santykius. Jeigu kyla kažkokių klausimų – visada galiu kreiptis, tačiau visą pagrindinį darbą atlieku su Indre. Mes labai gražiai dirbame, daug bendraujame. Smagu, kad trenerei rūpi tai, ką daro. Jos pliusas – ji 100 proc. susikoncentravusi į darbą ir rezultatą. Su ja, kai dirbi, jautiesi tokiame burbule, aplink daugiau nieko nėra“, – patirtimi dalinosi 2018 m. Europos čempionato bronzos medalio savininkė.

Jau septintą Lietuvos ilgų metimų čempionatą paeiliui laimėjęs T. Vasiliauskas kartu pademonstravo ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Be to, tai geriausias 26-erių kūjo metiko rezultatas nuo 2019 metų. Būtent tais metais lengvaatletis užfiksavo savo asmeninį rekordą – 70.49 m.

„Tikėjausi maždaug tokio rezultato apie 70 metrų. Pagal visą žiemos planą, tiek buvo įmanoma mesti. Prieš 3 savaites turėjau problemų su šonu, o prieš 2 savaites mečiau mažiau nei 60 metrų. Visgi, jau praeitą savaitę Klaipėdoje pavyko numesti 68.35 m. Po šiandien parodyto rezultato mačiau filmuotą metimo medžiagą, tai kažkiek dar pasaugojau tą šoną, bet dabar laukia daug rimtų varžybų, tai, manau, jose pavyks dar pagerinti tą rezultatą ir pagaliau vėl permesti 70 metrų ribą“, – pasakojo daugkartinis šalies čempionas.

Sportininkas akcentavo technines klaidas, kurias bandys ištaisyti jau artimiausiuose startuose, o jų šį mėnesį nusimato net 6. Tikslas – mesti 72–73 metrus, nes tai atvertų galimybę kvalifikuotis į Europos čempionatą: „Dabar, manau, atleisime treniruočių krūvį, pagerinsiu techniką ir stabilūs 70 m metimai prasidės. Europai reikia 72–73 m, olimpinėms žaidynėms reikia stabilių 74–75 m. Bus matyt, kaip klostysis sezonas, bet jeigu jau dabar metu tiek, galima tikėtis greitu metu ir geresnių rezultatų.“

Kūjo metimo rungtyje nugalėtojais jaunuolių grupėje tapo Matas Rapševičius (51.60 m) ir Brigita Bačkė (44.46 m), pastaroji triumfavo ir moterų grupėje. Tarp jaunių geriausiai pasirodė Otas Viliūnas (59.70 m) ir Kamilė Šauklytė (49.39 m), tarp jaunučių – Edmundas Pikis (47.59 m) ir Viltė Zolobaitė (44.98 m).

Ieties metimo rungtyje čempionu tapo Skirmantas Šimoliūnas (66.99 m). Jaunuolių grupėje pirma vieta džiaugėsi Matas Baziliauskas (62.58 m) ir Orinta Navikaitė (48.54 m), jaunių – Žygimantas Džiaugys (52.73 m) ir Goda Staniulytė (36.71 m), jaunučių – Dominykas Orlovas (41.03 m) ir Liucija Džiaugytė (38.28 m).

Sekmadienį Palangos stadione Lietuvos ilgų metimų čempionatą pratęs disko metikai.

 

Autorius – Justas Virbickas

Dariaus Kibirkščio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite