SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Klaipėdos sezono atidarymo varžybose (gruodžio 14 d.) bus rungtyniaujama ir trišuolyje – patikslinti nuostatai ir programa

Pasaulio čempionatą Lietuvai uždaręs Edis Matusevičius: „Niekas nesigavo“
2019-10-05

Ketvirtą sezono rezultatą pasaulyje turėjusiam ieties metikui Edžiui Matusevičiui nepavyko įvykdyti nei plano A – prasibrauti į planetos čempionato finalą, nei plano B – patekti į geriausiųjų 16-uką. Šios rungties kvalifikacinėse varžybose lietuvis geriausiu trečiu bandymu numetė 79,60 m bei užėmė 22 vietą.

Greičio, technikos ir šviežumo – to pritrūko šalies rekordininkui įprasto jam rezultato. Šiemet E.Matusevičius 80 metrų ribą peržengė beveik visose varžybose, kuriose dalyvavo.

„Niekas nesigavo. Sektoriuje pačiam atrodė, kad bėgu, bet visiškai nebėgau. Viskas susidėjo – nebėgau, įsibėgėjimo gale nukirsdavau dešinę koją ir atsisukdavau, anksčiau laiko mesdavau ranka. Taip gavosi, kad ietis neskrido visai, – technikos klaidas vardijo E.Matusevičius. – Bandžiau greičiau užbėgti, bandžiau plačiau „kryžminiais“ daryti, bet sunku buvo kažką padaryti, nežinau kodėl.“

Prie visų neišpildytų detalių prisidėjo ir prieš pasaulio čempionatą treniruočių stovykloje prasidėjusios problemos su petimi.

„Stovykloje prasidėjo peties sąnario uždegimas ir tas trukdė pasiruošime. Manau, kaip pasiruošiau, taip ir turiu čia, – sakė E.Matusevičius. – Buvo tokių minčių, kad gali nebūti gerai, bet vis tiek galvojau, kad varžybose man geriau sekasi nei treniruotėse ir išspausiu tą rezultatą. Bet pirmą kartą neišėjo.“

Norint patekti į finalą, ietį nuskraidinti reikėjo bent 82,26 m. Šį sezoną E.Matusevičiaus pasiektas Lietuvos rekordas – 89,17 m.

„Emocija negera, ne to norėjau, ne to tikėjausi, bet nieko nebepakeisiu. Tikiuosi, kad gal bent 16-uke liksiu, bet tai turbūt irgi nuplaukusi svajonė“, – dar nepasibaigus B grupės kovoms vylėsi kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes jau turintis ieties metikas.

Beje, už E.Matusevičiaus liko dabartinis olimpinis bei Europos čempionas vokietis Thomasas Rohleris, kuris ietį numetė 79,23 m. Be finalo liko ir kitas vokietis – trečio sezono rezultato savininkas Andreas Hofmanas, užėmęs 20 vietą (80,06 m).

Rekordiškai vėlai ir prie itin sudėtingų orų sąlygų – karščio bei didžiulės drėgmės – vykęs pasaulio lengvosios atletikos čempionatas lietuviams nebuvo sėkmingas. Aukščiausias vietas užėmė ėjikas Marius Žiūkas – 11-ą bei disko metiko finale varžęsis Andrius Gudžius – 12-ą.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite