Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d.

Pasaulio čempionatas finišavo: Airinė Palšytė – ketvirta
2016-03-20

Sekmadienį baigėsi pasaulio uždarų patalpų čempionatas Portlende, paaiškėjo paskutinių devynių rungčių nugalėtojai.

Šuolių į aukštį sektoriuje 1.96 m aukštyje kovą tęsė 8 šuolininkės, tarp jų ir Airinė Palšytė (1.84 m įveikė antru bandymu, 1.89 m – pirmu, 1.93 m – trečiu). Po šio aukščio liko keturios šuolininkės: Vashti Cunninghham (JAV), peršokusi pirmu bandymu, Ruth Beitia (Ispanija) ir Kamila Licwinko (Lenkija) – antru, Airinė Palšytė – trečiu. Nei vienai iš jų nepavyko įveikti 1.99 m aukščio. Pasaulio čempione tapo aštuoniolikametė Cunningham, sidabro medalis atiteko jau devintame pasaulio čempionate dalyvavusiai Beitia, bronzos – 2014 metų pasaulio čempionei Licwinko. Airinė Palšytė užėmė ketvirtą vietą. 2010 metais ji buvo šešiolikta, 2012 metais – devinta, 2014 metais – dešimta.

3000 m bėgimą laimėjo Etiopijos bėgikas Yomifas Kejelcha (7:57.21). Paskutiniuose metruose iš ketvirtos pozicijos į antrą prasibrovė amerikietis Ryanas Hillas (7:57.39), keturiom šimtosiomis sekundės nuo jo atsiliko Augustine Kiprono Choge (Kenija). 2014 metų čempionas Calebas Mwangangi Ndiku (Kenija) turėjo tenkintis penkta vieta.

Moterų 800 m bėgime pirmoji finišavo Burundžio atstovė Francine Niyonsaba (2:00.01), atitrūkusi nuo varžovių trečiame rate. Amerikietė Ajee Wilson, turėjusi geriausią sezono rezultatą pasaulyje, buvo antra (2:00.27), Margaret Nyairera Wambui (Kenija) – trečia (2:00.44). Vienintelė Latvijos atstovė šiame čempionate Liga Velvere į fialą nepateko – atrankos bėgimmuose jos rezultatas buvo tryliktas.

Kaip ir buvo laukta antrame pasaulio čempionate iš eilės 3000 m bėgimą laimėjo etiopė Genzebe Dibaba (8:47.43), jau antro kilometro pradžioje ji toli paliko visas varžoves. Antra atbėgo jos tautietė Meseret Defar (8:54.26), dabar savo kolekcijoje turinti 4 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalį. Kaip jau įprasta Portlende, neliko be medalių amerikiečiai – trečioje vietoje Shannon Rowbury (8:55.55).

Matthew Centrowitzas (JAV) laimėjo aukso medalį 1500 m bėgime (3:44.22). Puikiu finišu sidabro medalį iškovojo čekas Jakubas Holuša (3:44.30). Trečias finišavo Nicholas Willis (N.Zelandija) – 3 min. 44.27 sek.

Lygiaverčių varžovių 4×400 m estafetiniame bėgime neturėjo JAV moterų kvartetas (3:26.38). Kiti medaliai atiteko europietėms – Lenkijai (3:31.15) ir Rumunijai (3:31.51).

Šuoliuose į tolį medalius išsidalino Marquisas Dendy (JAV) – 8.26 m, Fabrice Lapierre (Australija) 8.25 ir Changzhou Huangas (Kinija) 8.21.

60 m barjerinį bėgimą laimėjo jamaikietis Omaras McLeodas (7.41), pralenkęs du prancūzus Pascalį Martinot-Lagarde (7.46), tapusį prizininku trečiame iš eilės čempionate, ir Dimitri Bascou (7.48).

Šeštą kartą iš eilės ir dešimtą kartą per visą istoriją 4×400 m estafetę laimėjo JAV vyrai (3:02.45). Bahamų komanda buvo antra (3:04.75), Trinidado ir Tobago – trečia (3:05.51).

JAV lengvaatlečiai čempionate iškovojo lygiai pusę visų aukso medalių – trylika, be to jie laimėjo 6 sidabro ir 4 bronzos apdovanojimus. Iš viso medalius išsidalino 29 valstybių sportininkai.

Taškų už 1-8 vietas lentelėje yra 53 šalys. Lietuva su 5 taškais už Airinės Palšytės ketvirtą vietą kartu su Šveicarija, Švedija ir Portugalija dalinasi 33-36 vietą