SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Visi sportininkai, treneriai kviečiami registruotis ir peržiūrėti „I run clean“ programą bei gauti programos baigimo sertifikatą bei universalų kodą. Kandidatai dalyvauti Europos U20 ir U23 čempionatuose, Jaunimo Olimpiniame festivalyje, Universiadoje privalo turėti programos baigimo sertifikatą su kodu, sertifikato kopiją atsiųsti į federaciją info@laf.lt. Sertifikatas galioja dvejus metus.

„Aukštaitijos taurės“ vaikų ir jaunučių varžybų II etapas vyks gegužės 10 d. Biržuose

Pasaulio čempionatas finišavo: Airinė Palšytė – ketvirta
2016-03-20

Sekmadienį baigėsi pasaulio uždarų patalpų čempionatas Portlende, paaiškėjo paskutinių devynių rungčių nugalėtojai.

Šuolių į aukštį sektoriuje 1.96 m aukštyje kovą tęsė 8 šuolininkės, tarp jų ir Airinė Palšytė (1.84 m įveikė antru bandymu, 1.89 m – pirmu, 1.93 m – trečiu). Po šio aukščio liko keturios šuolininkės: Vashti Cunninghham (JAV), peršokusi pirmu bandymu, Ruth Beitia (Ispanija) ir Kamila Licwinko (Lenkija) – antru, Airinė Palšytė – trečiu. Nei vienai iš jų nepavyko įveikti 1.99 m aukščio. Pasaulio čempione tapo aštuoniolikametė Cunningham, sidabro medalis atiteko jau devintame pasaulio čempionate dalyvavusiai Beitia, bronzos – 2014 metų pasaulio čempionei Licwinko. Airinė Palšytė užėmė ketvirtą vietą. 2010 metais ji buvo šešiolikta, 2012 metais – devinta, 2014 metais – dešimta.

3000 m bėgimą laimėjo Etiopijos bėgikas Yomifas Kejelcha (7:57.21). Paskutiniuose metruose iš ketvirtos pozicijos į antrą prasibrovė amerikietis Ryanas Hillas (7:57.39), keturiom šimtosiomis sekundės nuo jo atsiliko Augustine Kiprono Choge (Kenija). 2014 metų čempionas Calebas Mwangangi Ndiku (Kenija) turėjo tenkintis penkta vieta.

Moterų 800 m bėgime pirmoji finišavo Burundžio atstovė Francine Niyonsaba (2:00.01), atitrūkusi nuo varžovių trečiame rate. Amerikietė Ajee Wilson, turėjusi geriausią sezono rezultatą pasaulyje, buvo antra (2:00.27), Margaret Nyairera Wambui (Kenija) – trečia (2:00.44). Vienintelė Latvijos atstovė šiame čempionate Liga Velvere į fialą nepateko – atrankos bėgimmuose jos rezultatas buvo tryliktas.

Kaip ir buvo laukta antrame pasaulio čempionate iš eilės 3000 m bėgimą laimėjo etiopė Genzebe Dibaba (8:47.43), jau antro kilometro pradžioje ji toli paliko visas varžoves. Antra atbėgo jos tautietė Meseret Defar (8:54.26), dabar savo kolekcijoje turinti 4 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalį. Kaip jau įprasta Portlende, neliko be medalių amerikiečiai – trečioje vietoje Shannon Rowbury (8:55.55).

Matthew Centrowitzas (JAV) laimėjo aukso medalį 1500 m bėgime (3:44.22). Puikiu finišu sidabro medalį iškovojo čekas Jakubas Holuša (3:44.30). Trečias finišavo Nicholas Willis (N.Zelandija) – 3 min. 44.27 sek.

Lygiaverčių varžovių 4×400 m estafetiniame bėgime neturėjo JAV moterų kvartetas (3:26.38). Kiti medaliai atiteko europietėms – Lenkijai (3:31.15) ir Rumunijai (3:31.51).

Šuoliuose į tolį medalius išsidalino Marquisas Dendy (JAV) – 8.26 m, Fabrice Lapierre (Australija) 8.25 ir Changzhou Huangas (Kinija) 8.21.

60 m barjerinį bėgimą laimėjo jamaikietis Omaras McLeodas (7.41), pralenkęs du prancūzus Pascalį Martinot-Lagarde (7.46), tapusį prizininku trečiame iš eilės čempionate, ir Dimitri Bascou (7.48).

Šeštą kartą iš eilės ir dešimtą kartą per visą istoriją 4×400 m estafetę laimėjo JAV vyrai (3:02.45). Bahamų komanda buvo antra (3:04.75), Trinidado ir Tobago – trečia (3:05.51).

JAV lengvaatlečiai čempionate iškovojo lygiai pusę visų aukso medalių – trylika, be to jie laimėjo 6 sidabro ir 4 bronzos apdovanojimus. Iš viso medalius išsidalino 29 valstybių sportininkai.

Taškų už 1-8 vietas lentelėje yra 53 šalys. Lietuva su 5 taškais už Airinės Palšytės ketvirtą vietą kartu su Šveicarija, Švedija ir Portugalija dalinasi 33-36 vietą