SVARBŪS PRANEŠIMAI:

LLAF varžybų kalendorius papildytas Rokiškio kūjo metimo čempionatu (gegužės 22 d.): nuostatai, programa

Birštono metimų taurės varžybos perkeltos iš gegužės 18 d. į gegužės 19 d.

Pasaulio čempionatas: Edis Matusevičius aštuntas
2023-08-25

Paskutinę čempionato dieną Edis Matusevičius numetė ietį 82.29 m (75.13-80.42-82.29-79.17-x-77.53) ir užėmė aštuntą vietą. Rezultatai.

Šeštadienį Loreta Kančytė maratone užėmė 46 vietą (2:38:52).  Rezultatai.

Šuolio į aukštį kvalifikacinėse varžybose (normatyvas – 1.94 m) Airinės Palšytės rezultatas – 1.85 m (1.75/1 1.80/1 1.85/1 1.89/xxx) – vietos finale nesuteikė. Kartu su dar dviem šuolininkėmis Airinė čempionate pasidalino 20 vietą. Rezultatai.

Edis Matusevičius ieties metimo kvalifikacijoje antru bandymu numetęs ietį 82.35 m (pirmasis metimas – 78.44 m), trečio bandymo atsisakė,nes jau buvo aišku, kad pateks į finalininkų dvyliktuką. Tarp visų 36 dalyvių jo rezultatas buvo penktas. Finalas vyks sekmadienį 21.15 val. Rezultatai.

Ketvirtadienį 35 km sportiniame ėjime Austėja Kavaliauskaitė finišavo trisdešimt trečia (3:08:11). Rezultatai.

Trečiadienį čempionate rungėsi šeši Lietuvos lengvaatlečiai.

Trečiame iš septynių 800 m atrankos bėgimų startavusi Gabija Galvydytė finišavo ketvirta (2:00.79) ir į pusfinalio bėgimus, deja, nepateko. Galutinė jos vieta čempionate – dvidešimt devinta. Rezultatai.

Gediminui Truskauskui čempionatas taip pat baigėsi. 200 m pirmame atrankos bėgime jis užėmė septintą vietą (20.90/0.0), čempionate – trisdešimt devintą. Rezultatai.

Ieties metimo kvalifikacinių varžybų B grupėje Liveta Jasiūnaitė užėmė 6 vietą – 59.00 m (59.00-56.88-57.61). Tarp visų dalyvių šis rezultatas buvo keturioliktas, patekimą į finalą buvo užtikrinęs 67 centimetrais tolimesnis metimas. Rezultatai.

Nepavyko į finalą prasibrauti mūsų trišuolininkėms. Dovilė Kilty užėmė 20 vietą – 13.87 m (13.76/-0.6 – 13.87/-0.5 – x), o Aina Grikšaitė trisdešimt trečią vietą – 13.36 m (x – 13.31/-0.4 – 13.36/0.8). Rezultatai.

3000 m kliūtinio bėgimo trečiame atrankos bėgime Greta Karinauskaitė finišavo šešta (9:30.28), o vietos finale atiteko penkioms pirmosioms bėgikėms. Tarp visų dalyvių Gretos rezultatas buvo dvidešimt pirmas. Rezultatai.

Mykolas Alekna disko metime iškovojo bronzos medalį – 68.85 m (65.23 – 67.08 – 64.37 – 68.85 – 68.07 – 68.07).  Andrius Gudžius užėmė šeštą vietą – 66.16 m (65.95 – 66.16 – x – x – 63.98 – 66.13).   Pirmąsias dvi vietas užėmė švedas Danielis Stahlis (71.46) ir slovėnas Kristjanas Čehas (70.02). Rezultatai.

400 m bėgimo pusfinalio bėgime Modesta Justė Morauskaitė finišavo aštunta (52.15) ir čempionate užėmė 24 vietą. Rezultatai.

Antradienį lietuviai Budapešte nerungtyniaus.

Sekmadienį rytinėje sesijoje startavo dvi mūsų lengvaatletės.

Ieva Zarankaitė numetė diską 59.98 m (59.98 – 59.92 -x). A kvalifikacinėje grupėje šis rezultatas buvo devintas, po B grupės varžybų paaiškėjo, kad Ieva pasaulio čempionate užėmė 14 vietą. Pernai Judžine ji buvo 25-a. Rezultatai.

Modesta Justė Morauskaitė 400 m atrankos bėgime finišavo penkta su geriausiu Lietuvos sezono rezultatu (51.06) ir pirmadienį vakare bėgs pusfinalyje. Rezultatai.

Šeštadienį Budapešte prasidėjo pasaulio lengvosios atletikos čempionatas.

Pirmąją dieną rungtyniavo keturi Lietuvos sportininkai.

11.50 val. startavo 20 km ėjikai. Tarp 50 dalyvių buvęs Marius Žiūkas po keturiolikto kilometro buvo diskvalifikuotas. Rezultatai.
Pasaulio čempionatuose šioje rungtyje yra varžęsi 7 Lietuvos ėjikai. Vienintelis Marius Žiūkas startavo daugiau kaip vieną kartą – šeštadienį 20 km jis žingsniavo ketvirtą kartą. Aukščiausia iki šiol lietuvių užimta vieta (11-a 2019 metais) taip pat priklauso jam.

Vakare vyko disko metimo kvalifikacinės varžybos. Kvalifikacinis normatyvas – 66.50 m.
A grupėje Mykolas Alekna užėmė antrą vietą – 66.04 m (66.04 – x – 63.99). Martynas Alekna buvo dešimtas – 62.57 m (58.44 – 62.57 – 58.06). Jo galutinė vieta čempionate – dvidešimta.  Andrius Gudžius  B grupėje užėmė trečią vietą – 65.50 m (65.50 – 64.57 – 63.68). Pirmadienį vakare finale dėl medalių kovos du Lietuvos diskininkai – Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius.
Rezultatai.
Lietuvos lengvaatlečiai pasaulio čempionatuose yra laimėję 3 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos medalius, dauguma jų priklauso disko metikams – 3 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos. Andriui Gudžiui šis čempionatas penktasis, Mykolui Aleknai – antras, Martynas Alekna – debiutantas.