SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunių čempionatas (Klaipėda, 06.21-22): dalyvių sąrašas, patikslinta programa

Lietuvos čempionatas (Palanga, 06.28-30): patikslintas programos projektas

Pasaulio čempionate kvalifikaciją įveikę Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius pateko į finalą
2023-08-20

Šeštadienį vakare Budapešte (Vengrija) į disko metimo sektorių žengė net trys Lietuvos atstovai – Mykolas Alekna, Andrius Gudžius ir Martynas Alekna. Artimais rezultatais pasižymėjusią rungties kvalifikaciją įveikti pavyko Mykolui ir Andriui, o Martynas debiutiniame čempionate užėmė 20 vietą.

Dėl patekimo į finalą (12 vietų) varžėsi net 35 disko metikai, o kvalifikacinio normatyvo (66.50 m) nepermetė nei vienas. A grupėje startavęs Mykolas Alekna geriausiu bandymu įrankį nusviedė 66.04 m, o to užteko antram rezultatui. „Pasiruošęs esu taip pat gerai, kaip ir pernai, tik šiemet patirties daugiau. Sąlygos buvo puikios, rezultatu esu patenkintas. Manau, kad spaudimas duoda savo, o kadangi vienoje grupėje net 18 disko metikų, tarpai tarp bandymų išsiplėčia iki 20 minučių, kas išmuša iš vėžių“, – faktą, jog niekas neįvykdė kvalifikacinio normatyvo komentavo Mykolas.

Pirmą kartą tokio ažiotažo varžybose kartu su broliu Martynu į sektorių žengęs Mykolas džiaugėsi tokia galimybe: „Labai smagu dalyvauti su broliu, neįkainojama patirtis. Eini į stadioną ir žinai, kad visa šeima čia, nes tėvai sėdi tribūnose, o brolis dalyvauja kartu. Fantastiškas jausmas. Sektoriuje vienas kitą motyvavome, o Martyno rezultatu, žinant kokį sunkų sezoną jis turėjo, tikrai džiaugiuosi.“

Jau pirmadienį 21:30 val. vyks disko metimo finalas, kuriame Mykolas žada atiduoti visas jėgas: „Kovosiu iki galo, žinau, kad visa Lietuva palaiko. Tas faktas motyvuoja mesti dar geriau. Neslėpsiu, tikiuosi medalio ir užimti kuo aukštesnę vietą.“

B grupėje startavęs ir 65.50 m diską numetęs A. Gudžius su šeštu rezultatu žengė į finalą. „Šiandienos darbai nudirbti, iškelti tikslai įgyvendinti. Sąlygos buvo sudėtingos, o tą rodo rezultatai, kadangi visi sportininkai liko toli nuo savo asmeninių pasirodymų. Visgi, branduolys su sąlygomis susitvarkė ir sėkmingai pasiekė finalą. Prieš jį visi apgalvos, kokius pakeitimus reikia padaryti, ir kaip adaptuotis norint kovoti dėl medalių“, – teigė Andrius.

Net 8 sportininkai sutilpo į vieno metro ribą, o tai tik dar kartą parodo aukštą konkurencijos šioje rungtyje lygį. „Į čempionatą susirinko visi geriausi ir labiausiai patyrę disko metikai. 6–8 sportininkai gali siekti medalio, todėl bus įdomu“, – po kvalifikacijos kalbėjo A. Gudžius.

Sužinojęs Martyno rezultatą Andrius pastarąjį pagyrė: „Labai geras rezultatas ir puikus apšilimas prieš olimpiadą. Gaila, kad nepateko į finalą, tačiau kadangi teko dalyvauti tokiomis sąlygomis, vertinčiau jo pasirodymą devyniais balais iš dešimties.“

Martyno mestas diskas pasiekė 62.57 m ribą, o iki finalo pastarajam pritrūko 1.16 m. „Startuoti pasaulio čempionate buvo viena iš mano svajonių. Rezultatas gal ne pats aukščiausias, sakyčiau vidutinis, todėl ir pasirodymą savo vertinčiau vidutiniškai. Nemanau, kad techniškai išpildžiau metimus, kadangi pirmos tokio lygio varžybos, tai jaudulys buvo ir padarė savo“, – pasakojo Martynas.

Pastarasis taip pat pasidžiaugė galimybe sektoriuje būti kartu su broliu: „Labai smagu, kad Mykolas buvo šalia. Smagiau dalyvauti kartu, nei žiūrėti varžybas per televizorių. Brolis davė patarimų, ragino mėgautis varžybomis ir nesijaudinti.“ Martyno didžiausias kito sezono tikslas – įvykdyti normatyvą į olimpines žaidynes, kuris yra 67.20 m.

Kvalifikacijoje geriausią rezultatą užfiksavo švedas Danielis Stahlis, kurio diskas skrido 66.25 m. Sezono lyderis slovėnas Kristjanas Čehas pasiekė trečią rezultatą – 65.95 m. Disko metimo finalą pirmadienį tiesiogiai transliuos LRT televizija ir portalas lrt.lt

 

Autorius – Justas Virbickas

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite