Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Pasaulio čempionatas: paskutiniai lietuvių startai
2022-07-24

Sekmadienį pasaulio čempionatas finišuoja.

35 km sportiniame ėjime Marius Žiūkas užėmė 27 vietą (2:34:16). Jo rezultatas yra naujas neoficialus Lietuvos rekordas (oficialūs iki šiol šiai distancijai dar neregistruojami), už ankstesnį Tado Šuškevičiaus pasiekimą geresnis beveik 4 minutėmis. Arturas Mastianica finišavo 33-ias (2:36:25).

Šeštadienį 04.20 val. Lietuvos laiku prasidėjusiose ieties metikių finalinėse varžybose Liveta Jasiūnaitė užėmė dešimtą vietą – 58.97 m (58.97 – x – 57.23).

Paskutinė „lietuviška“ (Artur Mastianica, Marius Žiūkas) rungtis, vyrų 35 km ėjimas, prasidės sekmadienį 16.15 val.

Trečiadienį  (Lietuvos laiku jau ketvirtadienį) pasaulio čempionate rungtyniavo dvi Lietuvos lengvaatletės.

ieties metimo kvalifikacinėse varžybose Liveta Jasiūnaitė jau pirmu metimu įvykdė normatyvą ir su trečiu dienos rezultatu pateko į finalą – 63.80 m (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, tik 18 cm blogesnis už jai priklausantį Lietuvos rekordą). Finalas Lietuvos laiku vyks šeštadienį 04.20 val.

Modesta Justė Morauskaitė 400 m trečiame pusfinalyje finišavo septinta (52.19) ir čempionate užėmė 21 vietą.

Čempionato programa ir rezultatai.

Disko metimo finalinėse varžybose Mykolas Alekna iškovojo sidabro medalį – 69.27 m (66.64 – 67.87 – 67.28 – 69.27 – x – x), Andrius Gudžius – bronzos – 67.55 m (67.31 – 66.06 -x – 67.55 – x -x).

Pirmadienį (Lietuvos laiku naktį į antradienį) disko metimo kvalifikacinėse varžybose dalyvavusi  Ieva Zarankaitė užėmė 25 vietą – 57.57 m (57.39 – 57.31 – 57.57).

Sekmadienį trečiame 400 m atrankos bėgime Modesta Justė Morauskaitė finišavo antra (51.27) ir pateko į pusfinalį, kuriame bėgs ketvirtadienio ryte 05.01 val.

Vakarinėje sesijoje (Lietuvos laiku tai buvo ankstyvas pirmadienio rytas) vyko disko metimo kvalifikacinės varžybos. Abu mūsų diskininkai antrais metimais įvykdė kvalifikacinį 66 m normatyvą ir trečiadienio ryte (4.33 val.) kovos dėl medalių, Mykolas Alekna laimėjo A grupės varžybas  – 68.91 m (65.78-68.91),  Andrius Gudžius pirmavo B grupėje – 66.60 m (64.21-66.60). Mykolo rezultatas yra neoficialus pasaulio čempionatų kvalifikacinių varžybų rekordas.

Šeštadienį, liepos 16 d., šuolio į aukštį kvalifikacinėse varžybose Urtė Baikštytė įveikė 1.86 m aukštį (1.75/1 – 1.81/1 – 1.86/2 – 1.90/xxx) ir užėmė 21 vietą. Vietą finale užtikrino tik pirmais bandymais įveikti visi aukščiai iki 1.90 m imtinai.

Liepos 15 d. Judžine, antrame didžiausiame Oregono valstijos mieste, prasidėjo XVIII pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Jame dalyvaus devyni Lietuvos lengvaatlečiai.

Pirmąją dieną rungtyniavo Brigita Virbalytė. 20 km sportiniam ėjimui startas buvo duotas 23.10 val. Lietuvos laiku. Brigita užėmė 23 vietą (1:35:36, geriausias Lietuvos sezono rezultatas).

Jai tai buvo jau šeštasis pasaulio čempionatas. 2009 metais ji užėmė 23 vietą, 2011 metais – 25 vietą, 2013 metais – 17 vietą, 2015 metais – 7 vietą, 2017 metais – 16 vietą.

Čempionato kovas transliuos LRT televizija.