SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Visi sportininkai, treneriai kviečiami registruotis ir peržiūrėti „I run clean“ programą bei gauti programos baigimo sertifikatą bei universalų kodą. Kandidatai dalyvauti Europos U20 ir U23 čempionatuose, Jaunimo Olimpiniame festivalyje, Universiadoje privalo turėti programos baigimo sertifikatą su kodu, sertifikato kopiją atsiųsti į federaciją info@laf.lt. Sertifikatas galioja dvejus metus.

Pasaulio veteranų čempionatas: paskutinę dieną dar du medaliai
2019-03-30

Šeštadienis – paskutinė čempionato diena. Rungtyniavo dar šeši lietuviai.

Janina Lapienienė (W55) iškovojo aukso medalį disko metime (39.88), o Petras Kavaliauskas (M70) – bronzos medalį pusės maratono bėgime  (1:35:49).

Vladas Zaniauskas (M70) trišuolyje buvo penktas (9.18), pusmaratonyje Arūnas Klebauskas (M55) užėmė 35 vietą (1:37:50), Dainius Stravinskas (M40) – 38 vietą (1:26:10), Gražvydas Jusaitis – 45 vietą (1:29:31).

Lietuviai grįžta iš Torunės su 14 medalių – trimis aukso, penkiais sidabro ir šešiais bronzos. Pagal medalių skaičių pakartotas rekordinis 2014 metų pasiekimas. Čempionate medaliais apdovanoti 56 šalių atstovai, Lietuva medalių lentelėje – trisdešimt pirma.

Torunėje labai sėkmingai rungtyniavo keletas sportininkų, anksčiau atstovavusių Lietuvai. Neringa Jakštienė (JAV) iškovojo keturis aukso (60 m b/b, tolis, trišuolis, penkiakovė) ir vieną sidabro (aukštis) medalius. Šuolyje į tolį (5.22), trišuolyje (11.09) ir 60 m b/b (9.48 per penkiakovės varžybas) ji gerino W55 amžiaus grupės pasaulio rekordus. Snežana Bechtina (Airija) W35 grupėje laimėjo 200 m bėgimą, o 400 m baigė antra. Gintas Degutis (D.Britanija) rutulio stūmime (M45) buvo antras.

Rezultatai.

Penktadienio ryte du bronzos medalius iškovojo mūsų metikai: Vita Zarankienė (W50) disko metime (36.71) ir Saulius Svilainis (M60) rutulio stūmime (13.85).

60 m barjeriniame bėgime Vladas Zaniauskas (M70) užėmė dešimtą vietą, o Vytautas Zaniauskas (M55) bėgimo nebaigė.

Arūnas Klebauskas (M55) 10 km sportiniame ėjime finišavo devintas (54:22).

Penkiakovėje rungtyniavusi Edita Valiulienė (W50) užėmė aštuntą vietą (3259).

Čempionatas finišuoja šeštadienį.

Rezultatai.

Ketvirtadienio ryte mūsų svorio metikai iškovojo du medalius: Gintautas Misevičius (M50) – aukso (19.43), Rimvydas Medišauskas (M55) – sidabro (18.80).

200 m atrankos bėgime Antanas Ruginis (M65) finišavo ketvirtas (30.91) ir čempionate užėmė 27 vietą.

Penkiakovėje Giedrius Martišauskas (M35) buvo devintas (2356), o Andrejus Dmitrenko (M45) – šešioliktas (2557).

Rezultatai.

Ketvirtąją pasaulio veteranų čempionato Torunėje dieną rungtyniavo net 15 mūsų lengvaatlečių.

60 m bėgimo finale sidabro medalį iškovojo Mantas Semčenko (M35) – 6.94 sek.

Saulius Svilainis (M60) numetė diską 49.50 m ir laimėjo sidabro medalį. Pagal pasaulio uždarų patalpų čempionatuose laimėtų medalių skaičių – septyni – jis pasivijo Jadvygą Putinienę, kuri šiandien W70 grupėje užėmė ketvirtą vietą ieties metime (20.65).

Andrejus Dmitrenko (M45) su kartimi peršoko 3.90 m ir užėmė ketvirtą vietą. Raminta Vielavičienė (W45) trišuolio varžybas baigė šeštoje vietoje (9.58).

10 km bėgime Petras Kavaliauskas (M70) užėmė ketvirtą vietą (43:18), Ramunė Pociuvienė (W45) – aštuntą (43:22), Arnas Jurskis (M45) – devynioliktą (37:56), Gražvydas Jusaitis (M40) – taip pat devynioliktą (40:37).

Valda Morkūnienė (W55), numetusi ietį 29.75 m, buvo penkta.

Penkiakovėje Vladas Zaniauskas (M70) užėmė penktą vietą (3461), Tadeušas Songinas (M65) – aštuntą vietą (2890), Vytautas Zaniauskas (M55) – aštuntą vietą (3653).

800 m atrankos bėgimuose Dainius Stravinskas (M40) finišavo šeštas (2:15.34, tarp visų dalyvių jo laikas 27-as), Vilius Drevnickis (M35) – ketvirtas (2:07.28, tarp visų dalyvių 17-as).

Ketvirtadienį laukiame penkių Lietuvos atstovų pasirodymo.