SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Pirmoji bronza Europos jaunimo čempionate
2015-07-18

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje Europos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionatuose lietuviai iškovojo penkis medalius – du aukso, du sidabro bei vieną bronzos. Būtent pastaruoju apdovanojimu pasidabino ieties metikas Edis Matusevičius, Eskilstiunoje (Švedija) pasiekęs trečią rezultatą šalies istorijoje. Iš šios pozicijos 19-metis sportininkas išstūmė… savo tėtį.

„Varžybinis vaikis“, – taip E.Matusevičių vadina lengvosios atletikos treneriai, ekspertai. Svarbiuose startuose lietuvis sudega retai: praėjusių metų pasaulio jaunimo čempionate JAV jis buvo šeštas, 2014 metų ir 2015 metų Europos komandiniuose čempionatuose – atitinkamai septintas bei penktas (nors pagal asmeninius rekordus buvo tarp autsaiderių).

„Jokio spaudimo prieš čempionatą nejaučiau, tačiau jaudinausi per kvalifikaciją, kad galiu suklysti, būdamas geroje sportinėje formoje“, – prisipažino E.Matusevičius.

Jaudulys nesutrukdė: lietuvis buvo vienas iš trijų ieties metikų, kuriems pakluso kvalifikacinis finalo normatyvas – 73,50 metro. E.Matusevičius antruoju bandymu numetė 74,66 m bei pagerino asmeninį rekordą.

Rekordui „užsibūti“ nebuvo lemta. Vaikinų ieties metimo rungties finale E.Matusevičius jau pirmuoju bandymu numetė 77,48 m, pakildamas į pirmą vietą. Tiesa, vos po kelių minučių žemyn jį nustūmė švedas Simonas Litzellis, numetęs 78,34 m, o kiti lietuvio metimai nebuvo sėkmingi – antras bei trečias neįskaityti (sportininkas neišsilaikė sektoriuje), o kiti – trumpesni nei pirmasis. Sėkmingai atlikęs ketvirtą bandymą, lietuvį aplenkė ir čempionu tapęs slovėnas Matija Muharas (79,20 m).

„Atlikęs pirmą bandymą, susiėmiau už galvos, nes ietis išskrido „skersą“ ir netikėjau, kad nuskries taip toli. Po šio metimo buvo šokas, nebegalėjau susikaupti, tačiau bronza mane tenkina, – pirmuoju tokio rango varžybų medaliu džiaugėsi E.Matusevičius. – Prieš išvykstant į čempionatą jautėsi kirkšnies skausmai, bet kineziterapeutas Mantas Lesnickas spėjo sutvarkyti ir jo dėka galėjau dalyvauti maksimaliai.“

E.Matusevičius ne tik pagerino asmeninį rekordą, pasiekė geriausią sezono rezultatą Lietuvoje, bet ir pakilo į trečią poziciją geriausių šalies ieties metikų sąraše: toliau už jį yra metę tik Tomas Intas (82,94 m) bei Arūnas Jurkšas (82,24 m). Iš sportininkų šeimos kilęs E.Matusevičius pirmą kartą aplenkė ir savo tėtį Edmuntą Matusevičių, kurio asmeninis rekordas – 76,92 m. Europos jaunimo čempionato prizininko mamai Daliai Matusevičienei iki šiol priklauso Lietuvos 400 m rungties rekordas.

„Minties apie tėčio rekordą nebuvo, tiesiog dariau ką galėjau“, – nesureikšmino E.Matusevičius.

Paskutinę Europos jaunimo čempionato dieną, sekmadienį, disko metimo rungties finale varžysis dar viena komandos viltis Domantas Poška.

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite