SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Klaipėdos sezono atidarymo varžybose (gruodžio 14 d.) bus rungtyniaujama ir trišuolyje – patikslinti nuostatai ir programa

Po egzamino – triumfas LLAF taurės varžybose
2015-06-05

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione penktadienį prasidėjo LLAF taurės varžybos. Jau pirmą varžybų dieną buvo pasiekta net 12 geriausių šalies sezono rezultatų. Ypač sėkminga diena buvo jauniesiems lengvaatlečiams: šalies 19-mečių rekordą pagerino Rapolas Saulius (110 m barjerinis bėgimas), o šuolininkė į tolį Karina Lipeckaja įvykdė Europos jaunimo čempionato normatyvą.

Pirmaisiais varžybų nugalėtojais tapo šuolininkas su kartimi Simas Šnipaitis (4,50 m – pakartotas geriausias Lietuvos sezono rezultatas) ir maratonininkė Rasa Drazdauskaitė, šįkart bėgusi 1500 m nuotolį. Stajerė distanciją įveikė per 4 min. 30,40 sek.

„Su trenere nusprendėme bėgti ne 5000 m, o 1500 m, kadangi dabar akcentuojame greičio kėlimą. Visada smagu sugrįžti į 1500 m varžybas, puikiai žinau tą distanciją – kada finišuoti, kada ir kaip bėgti. Lietuvoje nėra labai didelės konkurencijos, bėgant tokią distanciją galima pasitikrinti sportinę formą“, – sakė R.Drazdauskaitė.

LLAF taurės varžybose kovojama ir dėl teisės vykti į Europos komandinį pirmos lygos čempionatą, kuris birželio 20-21 dienomis vyks Heraklione (Graikija).

„Europos komandiniame čempionate planuoju bėgti 5000 m, tik dar nežinau, ar į jį veš. Sportinė forma nėra bloga, esu pasiruošusi bėgti ir 5000 m“, – tikino R.Drazdauskaitė.

Solidų rezultatą ir vėl pademonstravo Andrius Gudžius. Disko metikas geriausiu antru bandymu įrankį numetė 65,25 m. Pasaulio čempionato normatyvą A.Gudžius įvykdė dar Europos žiemos metimų taurės varžybose, tuo tarpu iki olimpinio normatyvo – 66 m – ir vėl šiek tiek pritrūko.

„Kauno sektorius man sėkmingas – namų sienos. Norėjau olimpinio normatyvo, galvojau, jog paskutiniu metimu jį kabinsiu, bet techninės klaidos, skriejimo trajektorija šiek tiek ne tokia ir metriuko nėra. Tas metriukas atrodo nedaug, bet kai nori jį pridėti, pastangų reikia, – pasakojo A.Gudžius. – Nesu patenkintas fizine forma, jos kaip ir nėra. Sezono pradžia tokia truputį palaida, viskas taikoma pasaulio čempionatui.“

Beje, su tokiu rezultatu A.Gudžius praėjusių metų Europos čempionate būtų iškovojęs sidabro medalį.

Antrą vietą užėmė asmeninį rekordą pagerinęs Eligijus Ruškys (61,72 m – dešimtas geriausias rezultatas Lietuvos istorijoje), trečią – Aleksas Abromavičius (60,49 m). Ketvirtas liko 19-metis Domantas Poška, kuris diską numetė 58,32 metro bei geriausių šalies disko metikų sąraše pakilo į 19 vietą.

Vyrų 110 m barjerinio bėgimo rungtyje triumfavęs R.Saulius į varžybas atvyko iš matematikos egzamino.

„Tikslas buvo kaip nors atbėgti po matematikos egzamino. Buvau visiškai pavargęs, protas negalėjo dirbti“, – juokėsi R.Saulius.

Lengvaatletis distanciją įveikė per 14,16 sek. bei pagerino Lietuvos 19-mečių rekordą. Šis rezultatas – devintas geriausias šalies istorijoje ir tarp suaugusiųjų.

„Šiek tiek stebina, kad taip gerai subėgau, bet vis tiek padarau labai daug klaidų – tai ranka palikta, tai koja „nenutraukta“, tai prastas startas. Yra kur tobulėti“, – sakė R.Saulius.

Svarbiausias sezono tikslas R.Sauliaus laukia liepą Švedijoje, kur vyks Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionatas.

Normatyvą į šias varžybas įvykdė ir geriausią sezono rezultatą pasiekė šuolininkė į tolį Karina Lipeckaja. LLAF taurės varžybose lietuvė nušoko 6,11 m bei nusileido tik pajėgiai Latvijos šuolininkei Aigai Grabustei (6,56 m). Beje, K.Lipeckaja kiek vėliau dalyvavo ir 100 m rungtyje, kur užėmė ketvirtą vietą.

Tradicines pergales iškovojo sprinteriai Lina Grinčikaitė (11,61 sek.) ir Rytis Sakalauskas (10,59 sek.). 100 m barjerinio bėgimo varžybas laimėjo Sonata Tamošaitytė (13,44 sek.). Beje, šioje rungtyje dalyvavo ir į sportą po motinystės atostogų sugrįžusi Austra Skujytė. Daugiakovininkė nuotolį įveikė per 14,79 sek. bei finišavo penkta. Praėjusią savaitę sportininkė dalyvavo septynkovės varžybose Austrijoje.

„Manau, jog nespėjau atgauti jėgų po daugiakovės varžybų, tačiau vis tiek norėjosi dalyvauti. Dalyvavau 100 m barjerinio bėgimo rungtyje, nes rezultatai jėgos rungtyse turėtų sugrįžti greičiau, šuoliai į aukštį jau ir dabar į gerąją pusę, – teigė A.Skujytė. – Liepos pradžioje dalyvausiu Europos taurės varžybose, bandysiu įvykdyti normatyvą į pasaulio čempionatą. Padirbėti dar reikia visose rungtyse.“

Ilgiausioje 5000 m distancijoje triumfavo Remigijus Kančys, paskutiniame rate aplenkęs pajėgų latvį Dmitrijų Serjoginą. Lietuvio laikas – 14 min. 27,89 sek. – yra naujas asmeninis rekordas.

„Prie asmeninio rekordo prisidėjo viskas – ir namų sienos, ir geros treniruotės, ir kompanija. Atvyko pajėgus latvis, bet nelabai galvojau, ar pavyks laimėti, ar ne. Nusiteikiau stadionui, nes visada bėgu ant asfalto. Paklausiau muzikos, nusiraminau – bus kaip bus“, – pergale džiaugėsi R.Kančys.

Nuotolio nepavyko įveikti kitam pajėgiam šalies maratonininkui Valdui Dopolskui. R.Kančys tikino, jog pagrindinio varžovo pasitraukimas iš distancijos motyvacijos varžybų metu nesumažino.

„Kada Valdas pasitraukė iš distancijos, minčių, jog nebereikia stengtis nebuvo. Jis tikrai pajėgus varžovas, o aš nemačiau, ar jis prie manęs, ar už manęs. Galų gale tikslas buvo „paimti“ varžovą, bėgantį priekyje. Vis tiek maloniau pirmam atbėgti“, – sakė R.Kančys.

LLAF taurės varžybų pradžia šeštadienį – 11 val. 30 min.

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite