Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Po pirmos dienos – devinti
2015-06-20

2004-ųjų metų Atėnų olimpinių žaidynių metu futbolo turnyras vyko ir Herakliono „Pankrition“ stadione. Šiemet šis daugiafunkcinis kompleksas dar kartą sulaukė sporto žvaigždžių – šeštadienį prasidėjusiose Europos komandinio lengvosios atletikos čempionato pirmos lygos varžybose į kovą stojo 12 komandų, tarp kurių – ir Lietuvos.

Pirmos čempionato dienos laimikis – viena pergalė, du asmeniniai rekordai bei devinta pozicija turnyrinėje lentelėje. Patekimas į geriausiųjų dešimtuką užtikrina teisę po dvejų metų ir vėl varžytis Europos komandinio čempionato pirmoje lygoje. Po 21 rungties mūsiškių sąskaitoje yra 114,5 taško, dešimti yra turkai (113 tšk.), vienuolikti – estai (99 tšk.), o paskutiniai – latviai (94,5 tšk.).

Varžybos prasidėjo lietuviams ne itin palankiomis rungtimis – vyrų kūjo metimu bei moterų šuolių su kartimi varžybomis. Tarp kūjininkų Tomas Juknevičius užėmė devintą vietą bei komandai iškovojo keturis taškus. Lietuvis geriausiu trečiu bandymu įrankį numetė 56,31 metro, antruoju – 55,64 m, o pirmasis buvo nesėkmingas.
Nugabenti savas kartis į Kretos salą – itin sudėtinga. To padaryti nepavyko nei lietuviams, nei latviams, tad su skolintomis kartimis šokusios Miglė Juodeškaitė ir Latvijos atstovė Viktorija Semeniuka įveikė pradinį 2,50 m aukštį bei nusprendė nebetęsti varžybų. Sportininkės pasidalijo 11 vietą bei iškovojo po du taškus.

Tarp moterų 400 m barjerinio bėgimo rungties favoričių buvo įvardinta ir lietuvė Eglė Staišiūnaitė. Šį sezoną asmeninį rekordą pasiekusi (56,36 sek. – vos 0,16 sek. prasčiau nei olimpinis normatyvas) šįkar distanciją įveikė per 57,73 sek. bei užėmė ketvirtą vietą. Praėjusiais metais Taline vykusiame komandiniame čempionate E.Staišiūnaitė buvo trečia.

„Šiemet varžovės kitos. Pagal starto protokolą, galėjau pretenduoti į trejetuką, bet visos pasirodė gerai, – teigė E.Staišiūnaitė. – Tikėjausi įvykdyti olimpinį normatyvą, oro sąlygos buvo tikrai geros, varžovės – stiprios, bet nepavyko. Dar bus varžybų, tikiuosi, jog normatyvas problemų man nesudarys.“

Į Heraklioną lietuvė atvyko po beveik parą trukusios kelionės iš JAV. Sportininkė teigė, jog skrydis įtakos rezultatui neturėjo.

Varžybų nugalėtoja tapo dabartinė pasaulio čempionė čekė Zuzana Hejnova, nuotolį įveikusi per 55,11 sek. Būtent ši Čekijos sportininkė E.Staišiūnaitei yra pavyzdys bėgimo takelyje.

„Z.Hejnova – mano idealas. Su ja dar varžytis negaliu, daug geriau varžytis su tomis, kurios bėga daugmaž mano laiku, bet bėgti drauge buvo malonu“, – nusišypsojo E.Staišiūnaitė.

Aukštą ketvirtą vietą užėmė ir rutulio stūmikas Rimantas Martišauskas. Lengvaatletis įrankį nustūmė 19,01 metro, pagerino asmeninį rekordą bei užėmė ketvirtą vietą. Rutulio stūmikai bei ieties, disko ir kūjo metikai gauna po tris bandymus. Keturi geriausi – dar vieną papildomą.

„Tikslai buvo aukštesni, bet kadangi pagerinau asmeninį rekordą, esu patenkintas. Jį pasiekiau jau pirmu bandymu, po to norėjau labai toli stumti, bet per anksti užsidegiau ir trys stūmimai, galima sakyti, buvo neužskaitomi. Bent tiek, kad gavau ketvirtą bandymą – patekau į mažąjį finalą, – sakė R.Martišauskas. – Sezono rezultatas buvo septintas ar aštuntas, tad nuskriaudžiau kelis varžovus, kurių nesitikėjau nuskriausti. Norėjosi nuskriausti rumuną, nes jis mane apie porą metrų prieš kelias savaites Turkijoje aplenkė.“

Tarp lyderių pateko abu Lietuvos sprinteriai: 100 m varžybose Rytis Sakalauskas užėmė šeštą vietą (10,60 sek.), o analogiškoje moterų rungtyje Lina Grinčikaitė-Samuolė nusileido tik Europos čempionei olandei Dafnei Schippers. Lietuvės rezultatas – 11,56 sek.

„Gaila, jog bėgome ne pavėjui, nes rezultatui tai būtų labai padėję. Nemačiau laiko, bet bėgimą galiu vertinti pakankamai neblogai, vienas geresnių šį sezoną. Tik startas buvo duotas labai greitai ir su kitomis sportininkėmis juokėmės, jog nespėjome pasikelti ir teisėjas iššovė. Svarbiausia yra komanda, tad norėjau pelnyti kuo daugiau taškų“, – pasirodymu džiaugėsi L.Grinčikaitė.

Kitiems lietuviams bėgimo takelyje sekėsi permainingai. 1500 m bėgime po traumos atsigaunantis Petras Gliebus liko dvyliktas (3 min. 57,84 sek), tokias pačias pozicijas užėmė ir 400 m barjerinio bėgimo rungtyje startavęs Artūras Janauskas (54,16 sek.) bei 400 m bėgęs Mantas Rainys (48,80 sek.). Moterų 400 m rungtyje Eva Misiūnaitė liko 11-a (55,78 sek.), o Monika Juodeškaitė 3000 m bėgime – devinta (9 min. 29,22 sek.).

Vyrų 5000 m rungties dalyviai bėgo…. 5400 metrų. Varžybų teisėjai nesugebėjo suskaičiuoti,kiek ratų liko bėgti sportininkams ir parodė neteisingą įveiktų ratų skaičių. Lietuvis Remigijus Kančys finišavo per 15 min. 59,64 sek. bei užėmė 12 vietą, nors įveikęs 5000 m ribą bėgo drauge su Latvijos sportininku Dmitrijumi Serjoginu.

Moterų 3000 m kliūtinio bėgimo varžybose Lietuvai atstovavo Evelina Uševaitė. Vieną prasčiausių sezono rezultatų turėjusi lietuvaitė pasirodė sėkmingai: nuotolį įveikė per 10 min. 32,81 sek., pagerino asmeninį rekordą bei užėmė aštuntą vietą. Sezono rezultatą pagerino ir 800 m bėgusi Eglė Balčiūnaitė – 2 min. 4,16 sek. (aštunta vieta).

„Dažniausiai čempionatuose būna iki aštuonių dalyvių, o čia – dvylika, bet tas stipriems netrukdo. Kartais tokio tipo varžybose būna, jog „uždaro“ į dėžutę, bet nepasakyčiau, jog šiandien taip atsitiko. Pradžioje veržiausi į priekį, eini va bank – arba bėgi, arba ne, – sakė E.Balčiūnaitė. – Labai smagu, kad su kiekvienomis varžybomis bėgu vis greičiau. Tas džiugina ir teigiamai nuteikia kitiems startams.“

Pirmoji pergalė į Lietuvos komandos kiemą atėjo įpusėjus pirmos dienoms varžyboms. Moterų disko metimo rungtyje, kaip ir pernai, triumfavo Zinaida Sendriūtė, įrankį numetusi 60,51 metro.

„Esu apsinuodujusi, savijauta prasta, galvojau, kaip nepadaryti gėdos Lietuvai, – prisipažino Z.Sendriūtė. – 60 metrų – nėra ką veikti su tokiu rezultatu. Nežinau, kodėl neskrenda toliau… Čia nugarą skauda, čia koją, čia apsinuodijau. Reikia pabūti namuose, viską susidėlioti, kad nereikėtų kovoti dėl 60 metrų. Reikia mesti 65 metrus.“

Pergalę Lietuvos disko metikė išplėšė paskutiniu ketvirtu bandymu. Antrą vietą užėmusi portugalė Irina Rodrigues atsiliko vos trimis centimetrais.

„Pergalės pernai ir šiemet visiškai skirtingos. Esu patenkinta savimi, jog rezultatą pasiekiau lemiamu bandymu“, – teigė Z.Sendriūtė.

Aukštą ketvirtą vietą užėmė Raivydas Stanys, peršokęs 224 cm. Tai – geriausias lietuvio sezono rezultatas. 210 cm jis peršoko pirmu bandymu, 215 cm, 220 cm ir 224 cm – antrais. Europos komandiniame čempionate šuolininkams leidžiama suklysti ne daugiau nei keturių kartų, tad vos po vieno bandymo peršokti 226 cm, R.Stanys turėjo baigti varžybas.

Pirmoje rikiuotės pusėje atsidūrė ir kiti šeštadienį jėgas išbandę šuolininkai: trišuolininkė Asta Daukšaitė užėmė šeštą vietą (12,75 cm), o šuolininkas į tolį Mantas Šilkauskas – penktą (7,47 m). Vyriausia komandos narė Indrė Jakubaitytė parodė pavyzdį jauniesiems lietuviams bei taip pat garbingai gynė Lietuvos garbę – 54,20 metro bei iškovota penkta vieta.

„Rezultatu nesu patenkinta. Neįprasta dalyvauti vėlai vakare, be to, viena mini klaida sutrukdė būti aukščiau. Su savo rezultatu galėjau būti trejetuke. Reikėjo tik su kairiu petimi šiek tiek pakentėti ir „nenueiti“ į priekį, tikrai būčiau pataikiusi, – sakė I.Jakubaitytė. – Tikslas buvo patekti į ketvertuką. Plaukų nesirausiu, tegul stengiasi jaunimas. Aš savo padariau ir kol kas jaunimui nėra lengva mesti, kad ir 54 metrus.“

Pirmos dienos varžybos baigėsi 4×100 m estafetės rungtimis. Lietuvos moterys (Karina Lipeckaja, Karolina Deliautaitė, Sonata Tamošaitytė ir L.Grinčikaitė) užėmė aštuntą vietą (45,47 sek.), o vyrai (Ugnius Savickas, R.Sakalauskas, Kostas Skrabulis ir Mantas Siautilas) – devintą (40,81 sek.).

Sekmadienį Europos komandiniame lengvosios atletikos čempionate vyks dar 19 rungčių.