SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d. (patikslinta programa)

Priešpaskutinė čempionato diena
2015-08-29

Šeštadienis – priešpaskutinė pasaulio čempionato Pekine diena, per kurią bus išaiškinti aštuonių rungčių pajėgiausi pasaulio sportininkai.

Ankstų rytą prasidėjo 50 km sportinio ėjimo varžybos, kuriose startavo 52 sportininkai, tarp jų Tadas Šuškevičius. Jo rezultatai kas 5 km:
35 km. 32 vieta. 2:46:29 (23:40).
Finiše Tadas buvo dvidešimt antras (3:56:27). Jis pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą ir įvykdė olimpinį normatyvą. Pasaulio čempionu tapo nuo pirmų kilometrų varžovus už savęs palikęs Matejus Tothas (Slovakija) – 3 val. 40 min. 32 sek. Antras finišavo australas Jaredas Tallentas (3:42:17), trečias – japonas Takayuki Tanii (3:42:55).

800 m bėgime pasaulio čempionei Eunice Jepkoech Sum (Kenija) nepavyko apginti savo titulo – ji finišavo tik trečia (1:58.18). Aukso medalį iškovojo Baltarusijos bėgikė Marina Arzamasova (1:58.03), sidabro – kanadietė Melissa Bishop (1:58.12).

5000 m bėgime likus dviems ratams į priekį išsiveržė Kenijos stajeris Calebas Mwangangi Ndiku, tačiau finišo tiesiojoje jis neatlaikė daugkartinio pasaulio čempiono Mohamedo Faraho (D.Britanija) spurto. Aukso medalis bus įteiktas Farahui (13:50.38), sidabro – Ndiku (13:51.75), bronzos – etiopui Hagosui Gebrhiwetui (13:51.86). Tai buvo lėčiausias finalinis bėgimas per visą čempionatų istoriją.

Moterų šuolyje į aukštį trims sportininkėms pavyko įveikti 2.01 m aukštį – jos ir pasidalino medalius. Pasaulio čempione tapo rusė Marija Kučina, iki 2.01 m aukščio šokinėjusi be klaidų, sidabras atiteko 2007 ir 2009 metų pasaulio čempionei kroatei Blankai Vlasič, turėjusiai nesėkmingą bandymą 1.92 m aukštyje, bronza – rusei Anai Čičerovai, 2.01 m peršokusiai antru bandymu.

Olimpinis ir pasaulio čempionas Ashtonas Eatonas (JAV) pirmavo nuo pačios pirmosios rungties ir surinkęs 9045 taškus, ne tik tapo čempionu, bet ir 6 taškais pagerino jam pačiam priklausantį pasaulio rekordą. Antroje vietoje kanadietis Damianas Warneris (8695), trečioje – vokietis Rico Freimuthas (8561).

Moterų 4×100 m estafetinį bėgimą ketvirtą kartą pasaulio čempionatų istorijoje laimėjo Jamaikos komanda (Veronika Campbell-Brown, Natasha Morrison, Elaine Thompson, Shelly-Ann Fraser-Pryce), pagerinusi čempionatų rekordą (41.07). Antros buvo amerikietės (41.68), trečios – Trinidado ir Tobago bėgikės (42.03).

Du kartus pasaulio čempionatuose buvęs antruoju lenkas Piotras Malachowskis pagaliau tapo čempionu (67.40). Sidabro medalį laimėjo žymesnių pasiekimų iki šiol neturėjęs belgas Philipas Milanovas (65.67), bronzos – kitas lenkas Robertas Urbanekas 65.18). Gerdui Kanteriui nepavyko laimėti jau šeštojo čempionatų medalio, jis liko ketvirtas (64.82).

Vyrų 4×100 m finaliniame bėgime triumfavo Jamaika (Nesta Carteris, Asafa Powellas, Nickelis Ashmeade, Usainas Boltas) – 37.36 sek. (geriausias sezono rezultatas pasaulyje). U.Boltas šiame čempionate laimėjo trečią aukso medalį ir dabar jų turi jau vienuolika. Antri buvo varžybų šeimininkai (38.01), treti – kanadiečiai (38.13). Antri finišavę amerikiečiai buvo diskvalifikuoti.

Ryt – paskutinė čempionato diena. 2.30 val. bus duotas startas moterų maratono bėgimui. Registruotos 67 bėgikės iš 38 valstybių, tarp jų Rasa Drazdauskaitė. Vakare vyks paskutinių šešių rungčių finalai.