Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Puikūs Lietuvos ėjikių rezultatai Podebraduose
2017-04-08

Šeštadienį jau 85-ą kartą Podebraduose vyko tarptautinės sportinio ėjimo varžybos.

Moterų 20 km distancijoje asmeninius rekordus pagerino sesės Vaiciukevičiūtės: Živilė finišavo trečia (1:31:40), Monika – penkta (1:32:39). Živilės rezultatas – naujas Lietuvos U23 amžiaus grupės rekordas. Trečia komandos narė Ieva Šukevičiūtė liko dvidešimt penkta (1:56:32). Podebraduose vyko ir tarpvalstybiniai ėjimo mačai. Tarp moterų be konkurencijos pirmavo lietuvės (3), antrą vietą užėmė Prancūzija (11), trečią – Lenkija (13).

Jaunimo grupėje Austėja Kavaliauskaitė 10 km nuotolyje pagerino geriausią Lietuvos 16-mečių rezultatą (rekordai oficialiai neregistruojami) – 50 min. 15 sek. ir užėmė devintą vietą. Aušrinė Kuzmickaitė finišavo šešiolikta (52:32), Dovilė Bašinskaitė – dvidešimt trečia (54:22). Devynių komandų tarpvalstybiniame mače mūsų merginos užėmė trečią vietą (17), nusileidusios tik prancūzėms (4) ir lenkėms (9).

Jaunės žingsniavo 5 km. Toma Dailidonytė buvo ketvirta (25:46), Urtė Gudzikaitė – devinta (27:55).

Lietuvos vyrai rungtyniavo kukliau. 20 km Genadijus Kozlovskis baigė penkioliktas (1:26:55), Darius Jezepčikas – trisdešimt pirmas (1:35:53). Dešimties komandų tarpvalstybiniame mače mūsiškiai buvo ketvirti (25). Juos pralenkė Prancūzijos (3), Vengrijos (15) ir Švedijos (21) ėjikai.

Jaunuolių grupėje Lietuva užėmė septintą vietą (28). Pirmavo Prancūzija (4), Lenkija (10) ir D.Britanija (12). Individualiai 10 km distancijoje Arminas Rudenka buvo dvidešimt trečias (49:14), Paulius Juozaitis – dvidešimt penktas (50:19), Arnoldas Liutinskis – dvidešimt devintas (51:52).

Po pusantro mėnesio geriausi ėjikai vėl rinksis Podebraduose – gegužės 21 d. ten vyks Europos sportinio ėjimo taurės varžybos.