Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Rasa – greičiausia europietė
2015-08-30

Sekmadienį finišuoja 15-asis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Pekine.

7.30 val. Pekino laiku miesto centre buvo duotas startas moterų maratono bėgimui. Rasa Drazdauskaitė 5 km baigė per 17:52, 10 km – 35:35, 15 km – 53:23, 20 km – 1:11:21, pusę maratono – 1:15:17. Visą pirmąją distancijos pusę ji bėgo lyderių grupėje, kurią sudarė 17-19 bėgikių. Prasidėjus antrai distancijos pusei, atsiplėšė 12 lyderių grupė, kitos, tarp jų mūsų bėgikė, atsiliko. Prie 30 km atžymos Rasa atbėgo trylikta, vesdama persekiotojų grupelę. Atsilikimas nuo lyderių siekė 27 sek. 35 km ji baigė keturiolikta (2:05:17). Po 40 km Rasa jau vienuolikta (2:23:24). Vienuolikta ji ir finišavo (2:31:23). Rasa finišavo pirmoji tarp europiečių, užėmė aukščiausią vietą tarp mūsų maratonininkių per visą pasaulio čempionatų istoriją ir įvykdė olimpinį normatyvą. Nors prieš startą visą naktį nemiegojo, bėgimas susiklostė puikiai, nebuvo itin karšto oro, saulę slėpė debesėliai. Kad po 25 kilometrų nevyko pasilikti atitrūkusioje grupėje, Rasa nepergyvena, bėgti savo tempu gal buvo ir saugiau. Lietuvos rinktinė baigė savo pasirodymą pasaulio čempionate. Vertinimai dar bus, tačiau, be abejonių, geriausiai Lietuvai atstovavo mūsų ištvermingosios moterys – Brigita Virbalytė ir Rasa Drazdauskaitė.

Maratono bėgimo prizininkės:1.Mare Dibaba (Etiopija) 2:27:35, 2.Helah Kiprop (Kenija) 2:27:36, 3.Eunice Jepkirui Kirwa (Bachreinas) 2:27:39.

Vyrų šuolių į aukštį varžybose sezono lyderis Kataro atstovas Mutaz Essa Barshimas liko be medalio. Sportininkas, kaip ir kanadietis Derekas Drouinas, kinas Guowei Zhangas bei ukrainietis Bogdanas Bondarenka, įveikė 233 cm aukštį, tačiau dėl vienos klaidos šokant 229 cm, buvo priverstas tenkintis ketvirta vieta.

Pakėlus kartelę į 236 cm aukštį, trys sportininkai dalijosi pirmą vietą. Nė vienam šuolininkui neperšokus tokio aukščio, kartelė buvo nuleista dviem centimetrais žemiau. Sėkmė nusišypsojo D.Drouinui, kuris 234 cm peršoko pirmu bandymu. G.Zhangui bei B.Bondarenkai atiteko sidabro medaliai.

Po 10 metų pertraukos trys Etiopijos bėgikės lipo ant garbės pakylos 5000 m bėgime. Dar distancijos viduryje atitrūko dvi etiopės – Almaz Ayana bei Genzebe Dibaba. Pastarajai nepavyko atlaikyti tautietės pasiūlyto tempo, tad likus dviem ratams iki finišo nugalėtoja jau buvo aiški – A.Ayana. Nuotolį ji įveikė per 14 min. 26,83 sek. bei pasiekė pasaulio čempionatų rekordą.

Antrą vietą užėmė finišo tiesiojoje G.Dibabą aplenkusi Senbere Teferi – 14 min. 44,07 sek. Prie 1500 m nuotolyje iškovoto aukso medalio bronzą pridėjusi G.Dibaba finišavo per 14 min. 44,14 sek. Ketvirtą-septintą pozicijas užėmė Kenijos stajerės.

1500 m podiumą taip pat okupavo Afrikos bėgikai. Čempionu tapo Kenijos atstovas Asbelas Kipropas, aplenkęs tautietį Elijahą Motonei Manangojų. A.Kipropas finišavo per 3 min. 34,40 sek., o E.Manangojus nuo jo atsiliko vos 0,23 sek. Bronzą iškovojusio marokiečio Abdalaati Iguidero laikas – 3 min. 34,67 sek.

Dramatiškai klostėsi moterų ieties metimo rungties finalas: ilgą laiką varžybose pirmavusi kinė Lingwei Li liko tik penkta (64,10 m). Po ketvirto bandymo lydere tapo PAR ieties metikė Sunette Viljoen (65,79 m), tačiau po penktųjų mėginimų ją aplenkė kita Kinijos lengvaatletė Huihui Lyu (66,13 m). Aukso medalio savininkė paaiškėjo tik atlikus paskutinį metimą varžybose: pergalę išplėšė vokietė Kathrina Molitor, pasiekusi geriausią sezono rezultatą pasaulyje – 67,69 m.

Sidabrą iškovojusi H.Lyu pagerino Azijos rekordą – 66,13 m.

Finale dalyvavusi Latvijos ieties metikė Sinta Ozolina užėmė septintą vietą – 62,20 m, tuo tarpu sensacingai vos devinta liko dabartinė planetos rekordininkė Barbora Špotakova iš Čekijos. Nuo asmeninio rekordo čekė atsiliko daugiau nei 12 metrų ir numetė vos 60,08 m.

Moterų estafetės 4×400 m finale triumfavo Jamaikos komanda (3 min. 19,13 sek.), finišo tiesiojoje aplenkusi JAV ekipą (3 min. 19,44 sek.). Bronza atiteko britėms – 3 min. 23,62 sek.

Analogiškose vyrų varžybose nepralenkiami buvo amerikiečiai (2 min. 57,82 sek.), aplenkę Trinidado ir Tobago atstovus (2 min. 58,20 sek.) bei britus (2 min. 58,51 sek.).

Medalių įskaitoje triumfavo Kenijos delegacija, kurių sąskaitoje – 7 aukso, 6 sidabro bei 3 bronzos apdovanojimai. Antrą vietą užėmė Jamaika (7 aukso, 2 sidabro, 3 bronzos), trečią – JAV (po 6 skirtingos prabos medalius). Geriausiai iš Europos šalių pasirodė Didžioji Britanija, kurie su 4 aukso, 1 sidabro bei 2 bronzos apdovanojimais užėmė ketvirtą vietą, tuo tarpu rusai liko tik devinti (2 aukso, po 1 sidabro ir bronzos medalį).

Medalius iškovojo 43 šalių atstovai, tarp jų ir latviai, kuriems bronzą pelnė septynkovininkė Laura Ikauniecė-Admidina.