Varžybų kalendoriaus patikslinimas: tradicinės bėgimo varžybos „Senvagė 2024“ vyks balandžio 6 d. (ne balandžio 13 d.).

Šeštoji čempionato diena
2015-08-27

Liko keturios pasaulio čempionato dienos. Per jas bus išdalinti 26 medalių komplektai, startuos dar 7 Lietuvos lengvaatlečiai.

Ketvirtadienio rytinėje sesijoje dėl vietų finale kovojo Andrius Gudžius ir Airinė Palšytė.

Disko metimo kvalifikacinis normatyvas – 65.00 m. Starto sąrašuose 31 metikas. Andrius Gudžius rungtyniauja „A“ grupėje nuo 04.30 val. Pirmasis Andriaus metimas – 59.64 m, tai buvo grupės vienuoliktas rezultatas. Antruoju bandymu (58.25) pozicijos pagerinti nepavyko. Trečiasis metimas buvo geriausias – 62.22 m. Savo grupėje Andrius užėmė  devintą vietą. Galutinė jo vieta, keturiolikta, paaiškėjo po „B“ grupės varžybų.

04.35 val. prasidėjo moterų šuolių į aukštį varžybos. Normatyvas – 1.94 m. Airinė Palšytė turi 29 varžoves. Pradinį aukštį – 1.80 m – Airinė įveikė pirmu bandymu. 1.85 m taip pat nebuvo kliūtimi. Po pirmųjų dviejų aukščių varžybas tęsė 25 sportininkės. 1.89 m taip pat įveikti pirmu bandymu. Po šio aukščio liko 21 šuolininkė. Visi Airinės bandymai 1.92 m aukštyje buvo identiški, kiek liesta kartelė atkakliai krito žemyn. Šiame čempionate Airinės finale nebus, ji užėmė galutinę 14 vietą.

Vakarinėje sesijoje vyks 4 finalai: moterų 400 m bėgimo ir kūjo metimo bei vyrų 200 m bėgimo ir trišuolio.

Kūjo metimo sektoriuje dabar nėr
a lygių pasaulio rekordininkei Anitai Wlodarczyk (Lenkija). Ji pagerino pasaulio čempionatų rekordą ir antrą kartą tapo pasaulio čempione – 80.85 m. Šis rezultatas vos 23 cm blogesnis už pasaulio rekordą. Praėjusio čempionato bronzos medalininkė Wenxiu Zhang (Kinija) šį kartą laimėjo sidabro medalį (76.33), trečia – prancūzė Alexandra Tavernier (74.02).

Trišuolio sektoriuje pagrindinė kova vyko tarp dviejų šuolininkų, vienintelių šį sezoną įveikusių 18 m ribą. Paskutiniu šuoliu pergalę užsitikrino amerikietis Christianas Tayloras, kurio rezultatas 18.21 m vos 8 cm blogesnis už dvidešimt pirmus metus gyvuojantį brito Jonathano Edwardso pasaulio rekordą. Kubietis Pedro P. Pichardo liko antras (17.73). Bronzos prizininku tapo 2007 metų pasaulio čempionas portugalas Nelsonas Evora (17.52).

400 m bėgimą su geriausiu pasaulio sezono rezultatu laimėjo amerikietė Allyson Felix (49.26). Tai jos devintas pasaulio čempionės medalis, ankstesni aštuoni laimėti 200 m, 4×100 m ir 4×400 m bėgimuose. Antra finišavo Shaunae Miller (Bahamai) – 49.67 sek. Iš keturių finale bėgusių jamaikiečių greičiausia buvo ir laimėjo bronzos medalį Shericka Jackson (46.99).

Vakaro kulminacija buvo Bolto (Jamaika) – Gatlino (JAV) dvikova 200 m finaliniame bėgime. Usainas Boltas – 19.55 sek. – nepaliko varžovui jokių šansų, pagerino geriausią pasaulio sezono rezultatą ir 200 m bėgimą pasaulio čempionatuose laimėjo ketvirtą kartą iš eilės. Jo kolekcijoje dabar 10 pasaulio čempiono medalių. Justino Gatlino rezultatas 19.74 sek. Trečias atbėgo PAR sprinteris Anaso Jobodwana (19.87).

Penktadienį 20 km sportinio ėjimo distancijoje rungtyniaus Neringa Aidietytė, Brigita Virbalytė ir dar  48 jų varžovės (startas 3.30 val.). 4.45 val. prasidės šuolių į aukštį kvalifikacinės varžybos (41 šuolininkas, normatyvas – 2.31 m).