SVARBŪS PRANEŠIMAI:
S. Bertašius, G. Truskauskas ir U. Baikštytė iškovojo įspūdingas pergales Čekijoje
2021-06-15

Antradienį Kladne (Čekija) vyko „World Athletics“ Kontinentinio turo lengvosios atletikos varžybos, kuriose dalyvavo šeši kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes siekiantys Lietuvos lengvaatlečiai. Visi šeši užkopė ant apdovanojimų pakylos, trys iškovojo pirmąsias vietas, o Simas Bertašius bei Urtė Baikštytė dar pagerino ir varžybų rekordus.

1500 m rungtyje bėgęs S.Bertašius teisės klysti nebeturėjo. Į Tokijo žaidynes vyks 45 šios rungties atstovai, o tarp jo varžovų buvo 43-45 pozicijas reitinge užimantys Vokietijos, Čekijos ir Naujosios Zelandijos bėgikai. Lietuvis atrankos reitinge žengia 51-as, tad pralaimėjimas šiems varžovams taškų skirtumą padidintų ir, tuo pačiu, nubrauktų viltis debiutuoti žaidynėse.

S.Bertašiui pavyko užfiksuoti antrą karjeros rezultatą – 3 min. 37,97 sek. – bei tapti varžybų čempionu. Finišo tiesiojoje mūsiškiui iššūkį bandę mesti italai Yassinas Bouihas ir Ahmedas Abdelwahedas atsiliko atitinkamai 0,16 sek. bei 0,47 sek.

„Ta kova tarpusavyje jautėsi nuo pat pirmų metrų. Bėgau tai priekyje italo, tai už jo. Kiekvieną kartą bandant lenkti, jis užkirsdavo kelią, tad bėgant buvo lengvas chaosėlis, teko bėgti posūkį antru taku. Lyginant su startu prieš dvi savaites Graikijoje, kur nuo pat starto bėgau prie šoninio bortelio, šįkart reikėjo būti labai budriam ir sekti, kas vyksta. Varžovai buvo pajėgūs, visi bėgome vienoje grupėje ir likus ratui dar niekas nebuvo aišku. Džiaugiuosi, kad būtent man pavyko laimėti“, – komentavo S.Bertašius.

Už pergalę mūsiškiui atiteko 1194 taškai, dėl kurių jo taškų vidurkis olimpinės atrankos reitinge pakils iki 1185. Tai leis reitinge palypėti iki maždaug 48 pozicijos, o patekti į išsvajotąjį 45-uką jis galės sėkmingai pasirodęs Europos komandiniame bei Lietuvos čempionatuose.

Beje, Juozapo Garalevičiaus auklėtinis šį sezoną nėra pralaimėjęs niekam. Prieš dvi savaites analogiško lygio varžybose Graikijoje jis pagerino Lietuvos rekordą, distanciją įveikęs per 3 min. 37,82 sek.

„Finišuodamas tikėjausi, kad rezultatas bus geras, nes jaučiau, kad paskutinis ratas gana greitas. Tačiau kai finišo tiesiojoje mane bandė lenkti italas, galvoje svarsčiau, kiek taškų gauna antra vieta. Šiandienos varžybos buvo tarpinė stotelė, turėjau padaryti darbą, kurį privalėjau padaryti, reikia ruoštis toliau – laukia Lietuvos čempionatas ir kitos varžybos“, – sakė S.Bertašius.

Praėjusią savaitę 200 m Lietuvos rekordą pagerinęs ir antrą sezono rezultatą Europoje pasiekęs Gediminas Truskauskas ir vėl blykstelėjo. Nuo šalies rekordo Čekijoje jis atsiliko vos per 0,05 sek., distanciją įveikė per 20,53 sek. bei iškovojo pergalę.

„Tokio tikslo laimėti neturėjau, norėjau tiesiog bėgti savo malonumui. Viskas vyksta labai greitai, tik prieš 6 dienas pasiekiau Lietuvos rekordą. Smagus jausmas „įšokus“ į tokį lygį. Kaip minėjau po rekordo, norisi jį išlaikyti. Vėjas prieš 6 dienas buvo palankus, o šiandien jo beveik nebuvo. Kai pagalvoji, jei bėgu beveik tam pačiam rezultatui be vėjo, tai padedant palankiam vėjui rezultatas būtų dar geresnis. Reikia judėti ta pačia kryptimi ir viskas bus gerai“, – pasirodymu džiaugėsi G.Truskauskas.

Praėjusią savaitę Austrijoje lietuvis ne tik bėgo esant palankioms oro sąlygoms, bet ir viduriniu taku, tuo tarpu dabar pergalę iškovojo bėgdamas kraštiniu – šeštuoju.

„Matant varžovus priekyje, yra stimulas juos kuo greičiau pasivyti. Bet nemanau, kad šiandienos takas kažkuo pamaišė. Kai bėgi gerai, niekas netrukdo“, – sakė Marto Skrabulio auklėtinis.

Už pergalę jam atiteko net 1198 olimpinės atrankos reitingo taškas. Šiuo metu patekimą į Tokiją garantuotų penkių startų 1160 taškų vidurkis.

Varžybų rekordą moterų šuolių į aukštį rungtyje pagerino Urtė Baikštytė. Juzefos Baikštienės auklėtinė trečiu bandymu peršoko 189 cm – Kladne tokį aukštį peršokti pavyko tik jai. Tai svarbiausia lietuvės pergalė tarp suaugusiųjų jos karjeroje.

„Laimėti jausmas geras. Dvi pastarąsias varžybas likau ketvirta, tai viduje buvo sukilęs pyktis, nelabai patiko man ta ketvirta vieta. Mačiau, kad šiandien dalyvauja stiprios varžovės, bet važiavau daryti gerą rezultatą. Jei tą padarai, automatiškai ir vieta būna aukšta. Džiaugiuosi, kad pagerinau varžybų rekordą“, – teigė U.Baikštytė.

Šį sezoną lengvaatletė jau tris kartus viršijo buvusi asmeninį rekordą: varžybose Graikijoje ji taip pat įveikė 189 cm, o Vengrijoje – 190 cm. Nuo 2018 metų geriausias šiaulietės pasiekimas buvo 187 cm.

„Progresas neatsirado iš niekur. Trejus metus negerinau savo asmeninio, buvo sunkus laikotarpis, daug traumų, dėl to dingo pasitikėjimas. Šiais metais sau pasakiau, kad nebėra laiko, nebesu jaunimo grupėje, reikia rezultato. Žinojau, kad pagerinsiu asmeninį rekordą ir žinau, kad tai nėra mano šio sezono lubos. Dabar šokau be trenerės, nešokau Lietuvoje, žiūrėsime, kaip seksis kitose varžybose“, – sakė U.Baikštytė.

Trečią vietą šuolių į aukštį rungtyje užėmė Airinė Palšytė, peršokusi 185 cm. Trečiomis pozicijomis tenkinosi ir Lietuvos sezono rezultatą ieties metime užfiksavusi Liveta Jasiūnaitė (59,09 m) ir šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas (219 cm).

Šį savaitgalį visi pajėgiausi Lietuvos lengvaatlečiai dalyvaus Bulgarijoje vyksiančiame Europos komandiniame antros lygos čempionate.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite