Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Rio Maioras, Podebradai: M.Vaiciukevičiūtė – ol. normatyvas
2016-04-09

Balandžio 9 d. Lietuvos ėjikai dalyvavo dviejose prestižinėse varžybose. Rio Maiore (Portugalija) vyko IAAF Race Walking Challenge varžybos, Podebraduose (Čekija) – EA Permit Meeting varžybos ir suaugusių bei jaunimo komandų tarpvalstybiniai mačai.

Podebraduose pirmoji iš lietuvių startavo Austėja Kavaliauskaitė. Ji pasiekė asmeninį rekordą ir jaunių grupėje 5 km baigė šešta (24:17).

10 km distancijoje jaunimo grupėje Daumantas Liutinskis tarp 49 ėjikų finišavo dvidešimt antras (44:16, asmeninis rekordas), Erikas Mickevičius – dvidešimt devintas (45:31), Paulius Juozaitis – keturiasdešimt penktas (51:00). Tarpvalstybiniame mače tarp 12 komandų lietuviai buvo devinti. Pirmi buvo britai, antri – baltarusiai, treti – italai. Beje, mūsų ėjikai buvo jaunesni už daugumą varžovų, visi trys dar tik jaunių amžiaus.

Merginų grupėje rungtyniavo 35 sportininkės. Dovilė Bašinskaitė užėmė dvidešimt šeštą vietą (55:24), Aušrinė Kuzmickaitė – dvidešimt septintą (55:55), Gabrielė Černiūtė – trisdešimt pirmą (57:05). 11 komandų mače lietuvės liko dešimtos. Nugalėjo suomės, antros – italės, trečios – lenkės.

Pirmą kartą 20 km distancijoje startavusi Monika Vaiciukevičiūtė įvykdė olimpinį normatyvą ir pagerino Lietuvos U23 amžiaus grupės rekordą (1:34:00). Visų laikų geriausių Lietuvos ėjikių sąrašuose ji iš karto atsidūrė penktoje vietoje, išstumdama iš jos savo sesutę Živilę. Podebraduose tarp 45 ėjikių Monika užėmė dvyliktą vietą.

Asmeninį rekordą einant 20 km pagerino Marius Šavelskis (1:23:14). Jis užėmė dvidešimt penktą vietą (startavo 80 ėjikų). Lietuvos vyrų komanda liko be įskaitos, kadangi antrasis dalyvis Genadijus Kozlovskis po 10 km pasitraukė.

Rezultatai.

Rio Maiore  moterų 20 km rungtyje rungtyniavo trys Lietuvos ėjikės. Brigita Virbalytė finišavo aštunta (1:30:48) ir pelnė pirmuosius taškus šių metų IAAF „Race Walking Challenge“ įskaitoje. Greičiau šį nuotolį ji yra įveikusi tik du kartus – pernai Pekine per pasaulio čempionatą bei Mursijoje per Europos taurę. Keturioliktą kartą Rio Maiore startavusi Kristina Saltanovič užėmė vienuoliktą vietą (1:34:14). Neringa Aidietytė distancijos nebaigė. Nugalėjo Kinijos ėjikė olimpinė vicečempionė Shenjie Qieyang (1:27:52).