SVARBŪS PRANEŠIMAI:
„Track and Field News“: 1.Andrius Gudžius, 7.Airinė Palšytė
2018-01-05

JAV leidžiamas žurnalas „Track and Field News“ jau 71-ą kartą (moterų – 61-ą) metų sandūroje skelbia garsių lengvosios atletikos ekspertų sudarytus atskirų rungčių geriausių pasaulio lengvaatlečių dešimtukus. Jie sudaromi įvertinus užimtas vietas svarbiausiose metų varžybose, sportininkų tarpusavio pergalių balansą, geriausius užfiksuotus rezultatus.

2017 metais tokio įvertinimo sulaukė du mūsų lengvaatlečiai. Pirmą kartą į dešimtukus pateko ir iš karto užėmė pirmą vietą Andrius Gudžius:

1.Andrius Gudžius (Lietuva)
2.Danielis Ståhlis (Švedija)
3.Fedrickas Dacresas (Jamaika)
4.Piotras Malachowskis (Lenkija)
5.Philipas Milanovas (Belgija)
6.Masonas Finley (JAV)
7.Robertas Hartingas (Vokietija)
8.Lukasas Weisshaidingeris (Austrija)
9.Robertas Urbanekas (Lenkija)
10.Martinas Wierigas (Vokietija).

Trečią kartą vieta tarp pasaulio geriausiųjų skirta Airinei Palšytei:

1.Mariya Lasitskene (Rusija)
2.Yuliya Levchenko (Ukraina)
3.Kamila Licwinko (Lenkija)
4.Marie-Laurence Jungfleisch (Vokietija)
5.Vashti Cunningham (JAV)
6.Morgan Lake (GBR)
7.Airinė Palšytė (Lietuva)
8.Ruth Beitia (Ispanija)
9.Michaela Hruba (Čekija)
10.Oksana Okuneva (Ukraina)

Andrius Gudžius tapo 35-u lietuviu, patekusiu į „Track and Field News“ dešimtukus. Pirmieji 1958 metais buvo Birutė Kalėdienė ir Algimantas Baltušnikas (1956 metais to tikrai buvo nusipelnęs ir olimpinis vicečempionas Antanas Mikėnas, tačiau ėjikų pasiekimai buvo pradėti vertinti tik 1970 metais).

Priminsime visus mūsų geriausiuosius:

Vyrai. 10000 m bėgimas. Aleksandras Antipovas (1978-7, 1979-6, 1980-9).
3000 m kliūtinis bėgimas. Kęstutis Orentas (1963-10 vieta); Adolfas Aleksiejūnas (1964-4); Vladimiras Dudinas (1969-3, 1970-4); Romualdas Bitė(1970-8, 1971-4, 1972-8).
Šuolis į aukštį. Kęstutis Šapka (1970-6, 1971-3, 1972-5, 1974-3).
Šuolis į tolį. Antanas Vaupšas (1961-8, 1962-9, 1964-7).
Rutulio stūmimas. Adolfas Varanauskas (1963-10); Rimantas Plungė (1971-10).
Disko metimas. Algimantas Baltušnikas (1958-7, 1961-10); Romas Ubartas(1986-1, 1987-6, 1988-2, 1989-6, 1990-2, 1991-1, 1992-1); Vaclovas Kidykas(1986-3, 1987-8, 1990-4, 1991-9, 1992-9, 1993-9, 1996-10, 1999-9; Virgilijus Alekna (1996-5, 1997-2, 1998-1, 1999-4, 2000-1, 2001-1, 2002-3, 2003-1, 2004-1, 2005-1, 2006-1, 2007-2, 2008-4, 2009-4, 2010-6, 2011-3, 2012-4); Andrius Gudžius (2017-1).
Kūjo metimas. Benjaminas Viluckis (1986-5, 1987-8); Donatas Plungė (1989-10).

Moterys. 800 m bėgimas. Nijolė Sabaitė (1972-2, 1973-5); Dalia Matusevičienė(1989-5).
1500 m bėgimas. Laima Baikauskaitė (1988-2).
3000 m bėgimas. Regina Čistiakova (1986-8).
400 m barjerinis bėgimas. Ana Ambrazienė (1980-8, 1981-3, 1982-4, 1983-1, 1984-10, 1987-8); Margarita Navickaitė (1983-8).
20 km sportinis ėjimas. Kristina Saltanovič (2009-9, 2011-10); Brigita Virbalytė-Dimšienė (2015-8).
Šuolis į aukštį. Nelė Žilinskienė (1995-7, 1996-7, 1998-10); Airinė Palšytė (2014-10, 2015-9, 2017-7).
Šuolis į tolį. Margarita Butkienė (1973-7, 1981-7); Vilma Bardauskienė (1977-10, 1978-1); Nijolė Medvedeva (1984-6, 1987-8, 1988-7, 1989-10, 1990-10).
Disko metimas. Galina Murašova (1980-9, 1982-6, 1983-2, 1984-4); Zinaida Sendriūtė (2012-7, 2013-6).
Ieties metimas. Birutė Kalėdienė (1958-2, 1959-2, 1960-5, 1964-7); Aldona Stančiūtė (1963-10).
Septynkovė. Remigija Nazarovienė (1988-6, 1989-3, 1990-9, 1996-7, 1997-3, 1998-4); Austra Skujytė (2001-10, 2002-5, 2003-9, 2004-3, 2005-5, 2007-7, 2011-9, 2012-5).

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite