SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d.

Trišuolininkė Diana Zagainova olimpinėse žaidynėse pasisėmė patirties
2021-07-30

Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova nepateko į olimpinių žaidynių finalą, bet neabejoja, kad Tokijuje įgyta patirtis bus labai naudinga.

Trišuolio atrankos varžybose olimpinių žaidynių debiutantė iš Lietuvos vieninteliu sėkmingu bandymu nušoko 13 m 10 cm ir atrankos B grupėje užėmė 15-ąją vietą, o tarp visų dalyvių – 28-ąją. Per pirmą ir trečią bandymus vilnietė peržengė atsispyrimo liniją.

„Prieš varžybas sakiau, kad būtų apmaudu, jei labai gerai besijausdama fiziškai nesusitvarkyčiau su psichologija. Taip, kaip man buvo 2019 metų pasaulio čempionate Dohoje, kur aš pirmo savo bandymo net neatsimenu – nežinau, kur buvau, bet tikrai ne sektoriuje. Šį kartą taip tikrai nebuvo, aš jaučiausi psichologiškai labai gerai – Dohos praktika buvo naudinga. Bet labai sunkiai jaučiausi fiziškai. Manau, tai parodo ne tik rezultatai, apie juos net nėra ką kalbėti, aš ne to tikėjausi. Sirgaliai, treneriai, mano artimi žmonės – taip pat. Rezultatas – blogas.

Fiziškai žaidynėms esu pasiruošusi gerai, tačiau būtent šiandien jaučiuosi sunkiai. Ir ar tai būtų olimpinės žaidynės, ar Panevėžio taurė, ar Lietuvos čempionatas, šiandien yra ta diena. Gaila, kad būtent šiandien mano savijauta tokia. Spaudžiau iš savęs viską, ką galiu padaryti. Kodėl taip nutiko? Nėra priežasčių. Ir kaltų nėra. Dabar reikia nagrinėti detales, aptarti su trenere“, – kalbėjo D.Zagainova.

Jai priklausantis Lietuvos rekordas, kurį pasiekusi 2019 m. Šveicarijoje sportininkė įvykdė olimpinį normatyvą – 14 m 43 cm. Finalo normatyvas šiandien buvo 14 m 40 cm. Jį įvykdė šešios trišuolininkės. Dar šešios į finalą pateko pasiekusios geresnius rezultatus, nei likusios varžovės. Dvyliktąją vietą atrankoje užėmusi suomė Kristiina Makela nušoko 14 m 21 cm. Toliausiai šoko Yulimar Rojas iš Venesuelos – 14 m 77 cm.

Paklausta, ar iš olimpinių žaidynių išsiveš pozityvių dalykų, D.Zagainova nedvejojo: „Be abejo. Tai yra neįkainojama patirtis. Trenerė prieš varžybas pasakė: „Diana, tai tavo pirmos olimpinės žaidynės ir tikrai ne paskutinės.“ Ką tik kalbėjau su Rio de Žaneiro olimpine čempione kolumbiete Caterine Ibarguen. Tai jos paskutinės olimpinės žaidynės. Ji atvažiuodavo į stovyklas Valensijoje, todėl šiek tiek esame pažįstamos. Ji man labai gerai pasakė: „Pirmos olimpinės žaidynės yra nepakartojamos. Ir niekur tokios patirties negausi. Pamatysi, kai atvažiuosi į antras, trečias žaidynes, tai jau bus visai kas kita.“ Džiugu iš jos išgirsti tokius žodžius.  Labai pozityvus dalykas yra ir tai, kad esu čia. Nes normatyvai buvo labai aukšti ir šių olimpinių žaidynių lygis labai aukštas. Manau, kad finale bus pagerintas pasaulio rekordas. Ir šią savaitę naujų pasaulio rekordų bus daugiau. Aukštesnio lygio, negu čia, nėra. Džiaugiuosi, kad visa tai matyti ir būti tarp geriausių pasaulyje.“

 

LTOK informacija

Kipro Štreimikio/LTOK nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite