SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Uždavė toną: Airinė Palšytė į finalą pateko su geriausiu rezultatu
2016-07-06

1928-ųjų olimpiadai pastatytame Amsterdamo olimpiniame stadione – nauja šventė. Olandijos sostinėje trečiadienį prasidėjo 23-iasis Europos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvauja ir 19 Lietuvos sportininkų.  Pirmą pirmenybių dieną kovą pradės septyni lietuviai, o pirmoji iš jų startavusi Airinė Palšytė uždavė gerą toną kitiems – su geriausiu rezultatu pateko į finalą.

Šuolių į aukštį atrankos varžybose dalyvavo 26 sportininkės, iš kurių į finalą pateko 12. Visus aukščius pirmais bandymais pavyko įveikti vos dviem sportininkėms – A.Palšytei ir čekei Michaelai Hrubai. Be šių šuolininkių 192 cm peršoko ir ispanė Ruth Beitia bei bulgarė Mirela Demireva.

„Viskas pagal planą. Danga yra visai nebloga, prie jos galima priprasti ir tikėtis dar geresnių šuolių. Dabar reikia kuo greičiau atsistatyti iki finalo, nes dažniausiai po kvalifikacinių varžybų būdavo poilsio diena, o šį sykį finalas vyks jau sekančią dieną. Tikiuosi, kad finale bus tik geriau“, – lengvo „pasivaikščiojimo“ atrankoje nesureikšmino A.Palšytė.

A atrankos grupėje dalyvavusi Lietuvos lengvaatletė su „vaikiškais“ aukščiais nežaidė – 170 cm ir 175 cm aukščius lietuvė praleido. 180 cm, 185 cm, 189 cm ir 192 cm A.Palšytė įveikė be didesnių problemų bei pasiekė geriausią sezono rezultatą.

„Geriausią sezono rezultatą pasiekiau tik šiandien, nors ir per treniruotes buvo galima tikėtis kažko panašaus. Nežinomybės prieš startą tikrai nebuvo, mačiau, kaip sekasi treniruotėse, o ir Lietuvos čempionate 195 cm bandymai buvo geri“, – sakė trečią kartą į Europos čempionato finalą patekusi A.Palšytė.

Nors lietuvei viskas klostėsi kaip iš pypkės, ne visos favoritės pateisino savo statusą. Bene didžiausia šuolių į aukštį varžybų staigmena tapo kroatės Anos Šimič nesėkmė: atrankoje praėjusio Europos čempionato prizininkė liko tik 14-ta bei pasitraukė iš kovos dėl medalių.

„Stengiausi nežiūrėti, kas vyksta kituose sektoriuose. Susikaupiau ties savo rezultatais, savo šuoliais ir nesiblaškiau į šalis, – tikino A.Palšytė. – Šį sezoną pagrindinės favoritės, su kuriomis susitikdavome Deimantinės lygos varžybose, tikrai neblizga ir šoka tik po 190-195 cm. Tai nėra stebuklingi rezultatai, visi ruošiasi Rio, o Amsterdamas yra tarpinė stotelė.“

Moterų šuolių į aukštį rungties finalas vyks ketvirtadienį 18.30 val.

R.Sakalauskas – pusfinalyje, Z.Sendriūtė – finale

Sėkmingai atrankos barjerą įveikė dar du trečiadienio ryte startavę Lietuvos lengvaatlečiai – disko metikė Zinaida Sendriūtė ir sprinteris Rytis Sakalauskas. Ne stadione, o Amsterdamo Muziejaus aikštėje vykusiose moterų disko metimo varžybose Z.Sendriūtė įrankį numetė 58,88 m bei buvo viena iš šešių A grupėje dalyvavusių sportininkių, kurioms pakluso kvalifikacinis normatyvas (58,00 m).

Iš B grupėje dalyvavusių sportininkių daugiau nei 58 metrus numetė dar devynios, tad penktadienį finale dalyvaus net 15 disko metikių. Geriausius rezultatus atrankoje užfiksavo vokietė Julia Fisher (66,20 m) bei kroatė Sandra Perkovič (65,25 m). Prieš dvejus metus Ciuriche (Šveicarija) vykusiose Europos pirmenybėse Z.Sendriūtė pasirodė geriausiai iš Lietuvos sportininkių ir užėmė šeštą vietą.

Paskutinę akimirką į Europos čempionato traukinį įšokęs Rytis Sakalauskas prasibrovė į pusfinalį. Trečiame 100 m atrankos bėgime lietuvis finišavo per 10,37 sek., užėmė ketvirtą vietą bei tarp visų atrankos dalyvių buvo 12-as. Beje, puikiai startavęs sprinteris iškart po starto nežymiai suklupo bei „paleido“ šalia bėgusį italą Massimiliano Ferraro.

„Šiek tiek suklupau, tad džiaugiuosi, kad patekau. Bėgosi išties neblogai, starte sureagavau puikiai, o finišas buvo tikrai neblogas. Dabar tikiuosi parodyti savo geriausią rezultatą pusfinalyje, – džiaugėsi R.Sakalauskas. – Ar iš vėžių neišmušė kluptelėjimas starte? Neišmušė, bėgdamas ne apie tai galvoji. Gal kokią tūkstantąją ir praradau.“

Europos čempionato pusfinalyje lietuvis bėgs jau trečią kartą karjeroje.

Geriausius laikus atrankos varžybose užfiksavo Turkijai atstovaujantis azerbaidžanietis Ramilis Guliyevas (10,21 sek.), britas Ojie Edoborunas (10,24 sek.) bei dar vienas Didžiosios Britanijos sprinteris, Dovilės Dzindzaletaitės širdies draugas, Richardas Kilty (10,24 sek.)

100 m pusfinaliai ir finalas vyks ketvirtadienį.

Trečiadienio vakarą pasirodymus taip pat pradės ieties metikas Edis Matusevičius, bėgikė Eglė Balčiūnaitė, rutulio stūmikė Giedrė Kupstytė bei šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

A4S_2414

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite