Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Varžovus stebinę „Cosma“ lengvaatlečiai tarp Europos čempionų klubų – ketvirti
2016-05-29

Pirmą kartą tarp stipriausių ir iškart ketvirti. Vilniaus „Cosma“ pasirodymas Europos čempionų klubų taurės lengvosios atletikos varžybose turkams tapo didžiausia pirmenybių staigmena. Mersine (Turkija) vykusiose varžybose sostinės vyrų ir moterų ekipos ne tik išsaugojo vietas tarp stipriausių ir kitąmet, bet ir pasikėsino į medalius.

Trys pirmos vietos asmeninėse rungtyse bei dar 12 prizinių vietų – toks lietuviškos „Cosma“ ekipos laimikis Europos čempionų klubų taurės finalinėse varžybose. Tiek vyrų, tiek moterų ekipos klubų įskaitoje užėmė aukštas ketvirtas pozicijas, į priekį praleidusios tik turkų, portugalų ir ispanų klubus.

Pirma bėgimo rungtis atnešė prizinę vietą: 110 m barjeriniame bėgime Rapolas Saulius pakartojo asmeninį rekordą ir finišavo antras – 14,14 sek. Vis dėlto į Europos čempionatą besitaikančio lengvaatlečio pasiektas laikas netenkino. Startą lietuvis pralaimėjo beveik visiems varžovams.

„Startavau labai prastai, pirmuose 50-60 metrų nepadariau, ko galėjau, todėl ir nepasiekiau asmeninio rekordo. Viskas buvo puiku – varžovai labai stiprūs, takelis greitas, startukai nauji, oro sąlygos puikios, tik pats pridirbau nesąmonių“, – šyptelėjo R.Saulius.

Šioje barjerinio bėgimo rungtyje rikiuotę dažnai lemia ir šimtosios sekundės dalys. Ar įmanoma bėgimo metu jausti, kurią poziciją užimi?

„Šįkart finiše mačiau, kad bėgu antras, bet paprastai bėgimo metu nežinai, kurioje vietoje esi: jaučiasi tik spaudimas iš šonų, – aiškino R.Saulius. – Po penkto-šešto barjero, kai varžovas atsitrenkė į jį, pamačiau, kad galiu visus aplenkti. Pabaigoje šiek tiek pritrūko.“

Pirmą vietą užėmė „Playas de Castellon“ (Ispanija) ekipos atstovas Yidielis Contreras, nuotolį įveikęs per 13,99 sek. Trečias liko Turkijos „Enka“ klubo bėgikas Mustafa Gunes – 14,27 sek.

Į geriausiųjų trejetą prasibrovė ir disko metikas Aleksas Abromavičius: „Cosma“ atstovas įrankį numetė 57,82 m bei buvo trečias. Lietuvį pranoko ispanas Loisas Maikelis Martinezas (60,53 m) bei turkas Ercumentas Olgudenizas (60,51 m).

Per dvi varžybų dienas net 20 taškų „Cosma“ klubui iškovojo Lina Grinčikaitė-Samuolė. Sprinterė vakar buvo antra 100 m ir estafetės 4×100 m rungtyse, o šiandien, nepaisant sveikatos problemų, užėmė trečią vietą 200 m bėgime – 24,18 sek.

Dienos herojumi Vilniaus ekipoje tapo ieties metikas Edis Matusevičius. 19-metis lengvaatletis dukart gerino asmeninį, Lietuvos iki 23 metų bei iki 19 metų ieties metimo rekordus: antru bandymu įrankį jis numetė 81,20 m, trečiu – 81,28 m.

Po rekordais pasibaigusio starto E.Matusevičius jautėsi pavargęs. Sportininką išvargino ne varžybos, o jų laukimas. Tiesa, būtent nuovargis galėjo tapti įspūdingų rezultatų „kaltininku“: rungties metu ieties metikas jautėsi labiau atsipalaidavęs.

„Jautėsi skirtumas, kad dalyvauti teko ne dieną, nesu pratęs startuoti vakare. Visą dieną negali nieko veikti – turi gulėti lovoje ir ruoštis varžyboms, tad sunkiausia buvo laukti, – sakė E.Matusevičius. – Džiaugiuosi rezultatu, geriau gal ir negalėjau. Viskas buvo gerai – ietys geros, danga ir stadionas geri. Rezultatas savo pasakė.“

Rimtesnio pasipriešinimo varžybose lietuvis nesulaukė: antrą vietą užėmęs turkas Eminas Oncelas numetė net 5,26 m mažau. Vis dėlto konkurencijos stoka įtakos nepadarė.

„Varžovai visada yra, bet visada stengiuosi kovoti prieš patį save, o ne juos. Man svarbiau mano rezultatas, o ne varžovai“, – tikino E.Matusevičius.

Netrukus pirma vieta džiaugėsi ir moterų komanda. Šuolių į aukštį rungtyje lygių neturėjo Airinė Palšytė, peršokusi 190 cm.

„Tik ką grįžau iš treniruočių stovyklos ir dar nebuvo laiko atsigauti. Nekėliau didelių tikslų, o pagrindinis tikslas buvo laimėti. Negaliu sakyti, kad sąlygos buvo super geros, vyravo įvairūs gūsingi vėjai, buvo sudėtinga save jausti. Turėjau įvairių problemų, kas darė įtakos šiandienos rezultatui. Tai, ką padariau, manau, yra geriausia, ką galėjau šiandien“, – pasirodymu nebuvo nusivylusi A.Palšytė.

Varžybų nugalėtojos titulą lietuvė užsitikrino įveikusi 184 cm. Pasak lengvaatletės, ji turėjo minčių pasitraukti iš varžybų ir su tokiu rezultatu, tačiau norėjosi įveikti solidesnį aukštį.

„Elitinio lygio sportininkams skaičiuojamas kiekvienas startas, jie vedami į bendrą statistiką ir yra sudaromos tam tikros reitingų lentelės. Natūralu, jog norėjosi, kad pirminis aukštis nebūtų tas, nuo kurio paprastai tik pradedu varžybas“, – aiškino A.Palšytė.

Sezoną klubų taurės varžybomis atidariusios sportininkės iki birželio viduryje vyksiančio Lietuvos čempionato lauks dar viena treniruočių stovykla.

Svarbius penkis taškus į „Cosma“ sąskaitą įrašė šuolininkė į tolį Karina Lipeckaja. Geriausiu ketvirtu bandymu lengvaatletė nušoko 5,99 m. Ją aplenkė slovakė Jana Veldakova (6,44 m), ispanė Maria Del Mar Jover (6,28 m) ir portugalė Shaina Anthony Mags (6,03 m).

„Pernai dalyvavau B grupės varžybose, kurios vyko Slovakijoje, tačiau čia lygis daug aukštesnis, jautėsi didesnė konkurencija, didesnis nerimas, – sakė K.Lipeckaja. – Rezultatu nesu patenkinta, visi šuoliai buvo tarsi kova su savimi. Kovojau su įsibėgėjimu, vis kažkas nesigaudavo. Tik ketvirtas bandymas buvo panašus į tą, kokie turi būti mano šuoliai. Jei būtų dar du bandymai, tikrai parodyčiau geresnį rezultatą.“

Dvi dienos – du asmeniniai rekordai. Taip varžybos susiklostė vidutinių nuotolių bėgikui Simui Bertašiui. Šeštadienį 5000 m rungtyje lengvaatletis užėmė penktą vietą (14 min. 43,04 sek.), o sekmadienį 3000 m distanciją įveikė ketvirtas – 8 min. 18,16 sek.

„Pirmą dieną tikėjausi geresnio rezultato. Labiau ruošiuosi trumpesnėms distancijoms – 1500 m ir 3000 m, tai ir pasimatė, jog trejetukas žymiai stipresnė rungtis. 5000 m dar nesibėga taip, kaip norėčiau, bet ir nesitreniruoju taip, kaip reikėtų, – pasakojo S.Bertašius. – Visos viltys į 1500 m, nes ten mano rezultatas arčiausiai sporto meistro, tikiuosi, kad dar paklibinsiu ir šios rungties asmeninį rekordą šį sezoną.“

Pasak bėgiko, bėgdamas 3000 m jis išeikvojo daugiau jėgų nei ilgesnėje 5000 m distancijoje.

„Bėgant 5000 m nemoku taip išsikrauti“, – paaiškino S.Bertašius.

Moterų 5000 m varžybose antrą vietą užėmė ir asmeninį rekordą pasiekė Diana Lobačevskė. Maratonininkė distanciją įveikė per 16 min. 2,78 sek. ir finišavo antra. Pirma buvo portugalė Jessica Augusto (15 min. 52,53 sek.), trečia – vakar D.Lobačevskę 3000 m varžybose apstumdžiusi turkė Busra Nur Koku (16 min. 11,64 sek.).

„Cosma“ moterų ekipa išvis „uždirbo“ 100 taškų ir tarp aštuonių klubų finišavo ketvirta. Varžybų nugalėtojomis tapo „Sporting“ (Portugalija) lengvaatletės, kurių sąskaitoje 133 taškai, antros liko praėjusių metų čempionės „Valencia Terra I Mar“ (Ispanija) sportininkės (122 tšk.), trečios – Turkijos „Fenerbahce“ klubo atstovės (116 tšk.).

Vyrų varžybose triumfavo turkų „Enka“ klubas (82 tšk.), aštuoniais taškais aplenkęs „Playas de Castellon“ (Ispanija) lengvaatlečius. Trečią vietą užėmę Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) sportininkai surinko 64 tšk. bei „Cosma“ vyrus pranoko 20 taškų.