SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Vos antrą kartą diskvalifikuotas Marius Žiūkas pasaulio čempionate finišo nepasiekė
2023-08-19

Šeštadienį Budapešte (Vengrija) prasidėjo pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvaus net 16 lietuvių. Pirmasis startavo Marius Žiūkas, kuris 20 km sportinio ėjimo rungties nebaigė dėl gautos diskvalifikacijos, kuri buvo skirta po keturių sulenkto kelio įspėjimų.

Penktame pasaulio čempionate startavęs Marius buvo diskvalifikuotas antrą kartą ne tik šiemet, bet ir visoje karjeroje. „Sunku pakomentuoti. Su ėjimo technika tikrai yra savų niuansų, todėl ji ideali kiekvienose varžybose nebūna. Jeigu savijauta nėra pati geriausia, tai atsiliepia ir technikai. Turbūt tas šiandien ir pakišo koją“, – po finišo samprotavo lengvaatletis.

2019 metų Dohos (Kataras) pasaulio čempionate ėjikas šioje rungtyje užėmė vienuoliktą vietą, o šįkart pavyko įveikti tik 14 kilometrų. Paskutinį kartą prieš daugiau nei 2 mėnesius startavęs M. Žiūkas teigė, jog tai įtakos neturėjo: „Įprasta praktika, kad prieš pagrindines sezono varžybas reikia susikaupti treniruotėse ir praeiti visą treniruočių etapą. Varžytis nedaug laiko likus iki varžybų nėra prasmės, nes tai kainuoja jėgų.“

Kitais metais Paryžiuje vyksiančios olimpinės žaidynės gali būti jau penktosios Mariaus karjeroje, jei pavyks į jas patekti. „Po tokių varžybų didelio optimizmo tikrai nėra. Stengiuosi šiandien apie tai negalvoti, bet galiu pasakyti, jog atranka į olimpines žaidynės bus atkakli kaip niekad dėl sumažėjusio dalyvių skaičiaus ir pakilusio lygio rungtyje. Reikia ženkliai pasitempti, nes iššūkis laukia didžiulis. Reikia pailsėti, rasti motyvacijos ir pasižiūrėsime, kaip kiti metai dėliosis“, – sakė Lietuvos 20 km sportinio ėjimo čempionas.

Pasaulio čempionu tapo ispanas Alvaro Martinas, kuris užfiksavo geriausią sezono rezultatą visame pasaulyje (1 val. 17 min. 32 sek.). Sidabro medalį iškovojo švedas Perseusas Karlstromas, kuris pagerino nacionalinį rekordą (1 val. 17 min. 39 sek.). Taip pat šalies rekordą pagerinęs brazilas Caio Bonfimas laimėjo bronzos medalį (1 val. 17 min. 47 sek.).

 

Autorius – Justas Virbickas

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite