SVARBŪS PRANEŠIMAI:
10 km čempionate – Brigitos ir Tado triumfas
2015-09-13

Šeštadienį Druskininkuose jau 23 kartą vyko tarptautinės sportinio ėjimo varžybos „Druskininkai 2015“, kurių metu paaiškėjo ir Lietuvos čempionai 10 km distancijoje. Prie starto linijos įvairiose amžiaus grupėse sugužėjo per 100 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos, tačiau suaugusiųjų varžybose triumfavo lietuviai.

Moterų 10 km distancijoje pirma finišavo bei šalies čempione tapo Brigita Virbalytė-Dimšienė. Sportininkė jėgas varžybose išbandė trečią savaitgalį iš eilės: prieš dvi savaites Kinijoje vykusiame pasaulio čempionate ji užėmė aukščiausią vietą tarp visų Lietuvos lengvaatlečių – septintą, o praėjusį savaitgalį Lenkijoje pagerino šalies 10 km distancijos rekordą – 42 min. 43 sek.

Šįkart rekordo B.Virbalytė nesivaikė bei finišavo per 43 min. 26 sek.

„Nebuvo tikslo vėl pagerinti Lietuvos rekordą, kaip tik tikslas buvo praeiti kur kas lėčiau. Pradžioje galvojau, jog ilgiau paeisiu su Neringa, bet pamačiau, jog tas ritmas ne mano bei pagreitėjau. Negaliu paaiškinti, kodėl sportinė forma ir dvi savaites po pasaulio čempionato dar laikosi. Šiandien norėjosi patausoti save, bet neišėjo“, – sakė B.Virbalytė.

Dėmesys, pasikeitęs aplinkinių požiūris, įvairūs interviu. Po pasaulio čempionato užklupę dalykai pakeitė ėjikės gyvenimą.

„Dabar stokoju emocijų, nes tos emocijos, kurias patyriau Pekine, neprilygs toms, kurias patiriu Lietuvoje. Mėgaujuosi tuo, kad kiekvienas kilometras įveikiamas greitai ir neįdedant didelių pastangų, – džiaugėsi B.Virbalytė. – Net negalėjau pagalvoti, jog septinta pasaulio čempionato vieta taip pakeis mano gyvenimą. Kai kurie žmonėsi sako, jog dabar „pasikelsiu“ ir net mano draugų klausinėja, ar Brigita nepasikeitė, ar nesužvaigždėjo. Aš nepasikeičiau, pasikeitė aplinkinių požiūris į mane.“

Pasibaigus visiems svarbiausiems metų startams B.Virbalytė realiai pretenduoja tapti geriausia metų lengvaatlete. Aukščiausią vietą po Brigitos pasaulio pirmenybėse tarp Lietuvos moterų užėmė Rasa Drazdauskaitė, maratono varžybose finišavusi vienuolikta.

„Ar esu verta tapti geriausia Lietuvos metų lengvaatlete? Nežinau, ne man spręsti, žmonės spręs. Pagal pasaulio čempionato rezultatus taip, vieta yra aukšta. Kai kurie lengvaatlečiai neparodė to, ką gali. Bus malonu, jei mane išrinks, nes kiekvienas titulas ir įvertinimas man yra malonus“, – tikino B.Virbalytė.

Antrą vietą varžybose Druskininkuose užėmė Neringa Aidietytė, nuotolį įveikusi per 44 min. 49 sek. Bronzos medalį iškovojo Inga Mastianica – 48 min. 49 sek.

„Jaučiausi nelabai gerai, ėjimo malonumą pajaučiau tik septintame kilometre. Po pirmo kilometro nusprendžiau, kad asmeninio rekordo nesivaikysiu, pakaks praeitos savaitės“, – šypsojosi N.Aidietytė, prieš savaitę Lenkijoje pasiekusi geriausią rezultatą karjeroje.

Sportininkės jau sekmadienį laukė naujas iššūkis – ji stojo prie „Danske Bank Vilniaus maratono“ pusmaratonio starto linijos.

„Mėgstu bėgti, buvau bėgikė. Vienas iš dalykų sąraše, kurį reikia atlikti iki mirties, yra nubėgti maratoną,– juokėsi N.Aidietytė. – Reikia pradėti nuo pusės maratono, o šiemet visos pajėgiausios maratonininkės arba traumuotos, arba išteka.“

Tarp vyrų 10 km distancijoje nepralenkiamas buvo pasaulio čempionate daugiau nei pusę varžovų 50 km varžybose aplenkęs, 22 vietą užėmęs bei olimpinį normatyvą įvykdęs Tadas Šuškevičius. Druskininkuose jis finišavo per 41 min. 4 sek.

„Pirmą savaitę grįžus iš pasaulio čempionato negalėjau treniruotis, buvo be galo sunku, per visą treniruotę vos sugebėdavau įveikti 10 kilometrų. Tačiau pastarąją savaitę pradėjau atsigauti, galėjau išlaikyti intensyvesnį tempą ir to pakako, jog galėčiau kovoti, – pasakojo T.Šuškevičius. – Varžybose pritaikiau „50-ininkų“ taktiką, kai lėtesnė pradžia ir greitesnė pabaiga, intensyvesnis tempas maždaug varžybų viduryje. Nemanau, jog šis rezultatas yra pakankamai aukštas, bet šiandien to užteko.“

Antrą vietą užėmė Marius Šavelskis (42 min. 20 sek.), trečią – Genadijus Kozlovskis (42 min. 47 sek.)

„Galvojau, jog reikės rimčiau pakovoti dėl pirmos vietos, bet buvo kaip buvo, Marius taip pat yra po pasaulio čempionato, tad viskas gavosi mano naudai. Su šiomis varžybomis baigiu sezoną, bandysiu pailsėti ir normaliai pasiruošti kitiems metams. Pakankamai anksti pradėsiu ilsėtis, todėl bus pakankamai laiko sustiprinti kūną pajungus kitas sporto šakas. Bus galima drąsiai pradėti anksti ruoštis sezonui, nes pastaruosius dvejus metus pasiruošimą pradėdavau labai vėlai“, – sakė T.Šuškevičius.

Sportininkas teigė, jog kitąmet gali išbandyti jėgas ir trumpesnėje 20 km distancijoje.

„Mintys koncentruotis ties 20 km rungtimi nedingo, o tik dar labiau sustiprėjo, nes 50 km atima be galo daug jėgų. Toks jausmas, jog su kiekvienu startu trumpini savo gyvenimą (juokiasi – aut. past.). Pekine buvo pragariškai sunku“, – teigė ėjikas.

Birželį vykusiame 20 km distancijos Lietuvos čempionate triumfavo N.Aidietytė bei Marius Žiūkas.

Organizatorių nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite