SVARBUS PRANEŠIMAS:

Keliaujantiems COVID-19 pandemijos metupažymos e.sveikatoje lietuvių ir anglų kalbomis

LLAF ir „Sūduvos“ taurių 1 val. bėgimo varžybos (05 16): informacija apie aukšto meistriškumo varžybas

12 vietą užėmusiam Andriui Gudžiui koją pakišo jaudulys: „Reikia visų atsiprašyti“
2019-09-30

Pirmadienis Lietuvos lengvaatlečiams buvo niūrus. Fortūnos šypsnio nesulaukė nei kvalifikacijos neįveikusi ietininkė Liveta Jasiūnaitė, nei planetos čempiono titulą gynęs Andrius Gudžius. Disko metimo finale geriausias šalies sportininkas įrankį nuskraidino 61,55 m bei užėmė 12 vietą.

Po dvejų auksinių metų 2019-ieji A.Gudžiui nepagailėjo išbandymų. Į Dohą ginti čempiono titulo lietuvis atvyko po atliktos pėdos operacijos bei persirgtos Laimo ligos. Tačiau geriau pasirodyti finale sutrukdė ne tik tai – patyrusiam čempionui koją pakišo jaudulys.

„Čempionatas – visiškai vidutinis. Tikslas buvo finalo aštuntukas, jo neįgyvendinau, o rezultatas apgailėtinas. Labai pikta, kad nenumečiau 65 metrų – ne taip turėjo būti. Geriau pasirodyti sutrukdė jaudulys, trūko psichologinio tvirtumo, per daug nerimavau, per daug bijojau. Gal visa šių metų situacija, kad turėjau mažai varžybų, jose vis ateidavau su kažkokiomis problemomis, vis nepasitikėjau. Trūko to psichologinio stabilumo, kas truputį po pirmo nevykusio metimo suvalgė mane“, – spėliojo A.Gudžius.

Tik aukščiausius tikslus nuolat sau keliantis disko metikas jautėsi nuvylęs lengvosios atletikos aistruolius, o kamavusias problemas stūmė į šalį.

„Apie problemas jau prikalbėta, prirašyta, kas iš to, kad dabar dar kalbėsiu. Rezultatas yra koks yra, nieko neprisiteisinsiu ir kalbomis jo nepadidinsiu. Gaila, reikia atsiprašyti gerbėjų, reikia atsiprašyti šalies, reikia atsiprašyti trenerių – nuvyliau. Reikia išsilaižyti žaizdas, nuryti tą karčią piliulę, pažiūrėti, kas ir kodėl gavosi bei ruoštis olimpinėms žaidynėms“, – sakė A.Gudžius.

Planetos čempionu tapo 2017-aisiais Londone ir 2018-aisiais Berlyne už Lietuvos disko metiko likęs ir sidabro medalius iškovojęs švedas Danielis Stahlis – jis įrankį numetė 67,59 m. Antrą vietą užėmė jamaikietis Fredrickas Dacresas (66,94 m), trečią – austras Lukas Weisshaidingeris (66,82 m).

„Žinoma, kad pasveikinau čempioną – tokia prievolė (šypsosi – lengvoji.lt). Realiai pirmo trejetuko tokio ir tikėjausi, išsidėstė tokia eiga, apie kokią buvau kalbėjęs. Viskas įvyko kaip įvyko, kaip turėjo įvykti. Labai džiugu, kad Danielis pagaliau laimėjo, viskas puiku. Galbūt sektorius ir jo kokybė darė įtaką rezultatui, bet bendras varžybų lygis buvo vienas aukščiausių per pastaruosius penkerius metus“, – teigė A.Gudžius.

Moterų ieties metimo kvalifikacijoje L.Jasiūnaitė užėmė 23 vietą. Geriausiu pirmu bandymu įrankį praėjusių metų Europos čempionato prizininkė numetė 56,90 m.

„Varžybas vertinu prastai, nes nepatekau į 12-uką, bet šiaip nesu nusivylusi ar liūdna, tiesiog nepavyko realizuoti, galbūt pritrūko metimų. Džiaugiuosi, kad baigėsi sezonas, sunku du mėnesius ilgiau sportuoti… Čia menas išlaikyti aukštą sportinę formą. Šiaip šis sezonas buvo geras – ir asmeninis rekordas, ir Lietuvos rekordas, ir Universiados auksas. Viskas prieš akis“, – neliūdėjo L.Jasiūnaitė.

Startų pasaulio lengvosios atletikos čempionate dar laukia trišuolininės Diana Zagainova ir Dovilė Kilty, ėjikas Marius Žiūkas, ieties metikas Edis Matusevičius bei šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas. Pastarasis kvalifikacinėse varžybose startuos greičiausiai – antradienį.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite