Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) skatindama ir vystydama lengvosios atletikos sportą Lietuvoje yra atsakinga už tai, kad vaikams ir suaugusiesiems būtų sudarytos sąlygos saugiai siekti sportinės veiklos tikslų bei ugdyti sporto talentus. Kiekvienas asmuo turi teisę dalyvauti sporto veikloje be jokios prievartos, priekabiavimo ar išnaudojimo, su juo privalo būti elgiamasi pagarbiai ir oriai.
Saugios ir svetingos aplinkos, kurioje visi būtų gerbiami ir vertinami, kūrimas yra vienas iš svarbiausių dalykų šiuolaikiniame sporte. Kiekvienas su lengvosios atletikos sportu susijęs asmuo turi atlikti savo vaidmenį, aktyviai prisidėdamas ir užkirsdamas kelią aplinkiniams – piktnaudžiauti, priekabiauti ar išnaudoti. Taip siekiama užtikrinti visų užsiimančių lengvosios atletikos sportu apsaugą ir saugumą, nepaisant asmens kilmės, amžiaus, etninės priklausomybės, lyties ar seksualinės orientacijos, nesvarbu, ar tai būtų sportininkai, pareigūnai, vadovai, darbuotojai, savanoriai, partneriai ar rangovai.
Lietuvos lengvosios atletikos federacija, vadovaudamasi tarptautinių asociacijų rekomendacijomis, laikosi asmens apsaugos principo normų lengvosios atletikos sporte, kurios atitinka Lietuvos Respublikos įstatymus, sukūrė ir pasitvirtino priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo ir smurto prevencijos taisykles bei priekabiavimo ir smurto politikos dokumentus.
išsamesnę informaciją rasite:
LLAF smurto ir priekabiavimo prevencijos politika. Tai materialinis dokumentas, kuris nustato, kas yra smurtas ir priekabiavimas, kaip vykdoma jo prevencija, pareigų nepažeidžiamumas ir kt.
LLAF smurto ir priekabiavimo atvejų nagrinėjimo taisyklės. Tai procedūrinis dokumentas, kuris sprendžia, kaip bus atliekamas drausminės atsakomybės dėl smurto ir priekabiavimo atvejų realizavimas.
Pranešimo apie galimą piktnaudžiavimo, smurto ar priekabiavimo atvejį forma. Tai informatyvus dokumentas apie galimai piktnaudžiavimo, smurto ar priekabiavimo atvejį.
Lietuvos lengvosios atletikos federacija prašo sporto bendruomenės nebūti abejingiems bei pastebėjus ar patyrus smurto, priekabiavimo atvejus mūsų sporte, kreiptis į atitinkamas institucijas, kurių kontaktai nurodyti žemiau. Asmuo taip pat gali užpildyti LLAF patvirtintą Pranešimo formą apie galimą smurto ar priekabiavimo atvejį ir pateikti ją Apsaugos pareigūnui elektroniniu paštu: info@laf.lt
KONTAKTAI:
Emocinės (psichologinės) pagalbos tarnybos (telefonai, darbo laikas)
„Jaunimo linija“ www.jaunimolinija.lt
Emocinę paramą teikia savanoriai, tel.0 800 28888 I-VII visą parą
„Vaikų linija“ www.vaikulinija.lt
Emocinę paramą teikia savanoriai, tel.116, 111 I-VII 11.00-23.00
„Vilties linija“, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai, tel.116, 123 I-VII visą parą
„Pagalbos moterims linija“ http://www.moters-pagalba.lt, tel.0 800 66366 I-VII visą parą
„Pagalbos vyrams linija“ info@vyrulinija.lt, tel.0 670 00027 I-VII visą parą