SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Adrijų Glebauską nuo istorinio Lietuvai finalo skyrė milimetrai (komentaras)
2019-10-01

Nuo finalo – per apmaudžius milimetrus. Lietuvos lengvaatlečių treneriai jau spėjo džiugiai surikti, tačiau Adrijaus Glebausko pirmasis bandymas įveikti 226 cm vis dėlto buvo nesėkmingas.

Kaip vėliau paaiškėjo, pirmu bandymu įveikus tokį aukštį būtų atsivėręs ir kelias į finalą – šios rungties finale dar niekada nesivaržė joks vyras lengvaatletis iš Lietuvos.

Pirmu bandymu Audros Gavelytės ir Algirdo Baranausko auklėtinis įveikė 217 cm, antru – 222 cm. Į finalą pateko dešimt 229 cm peršokusių sportininkų bei du, kurie 226 cm įveikė antraisiais bandymais.

„Kai peršokau 222 cm iš antro, supratau, kad 226 cm iš pirmo gali užtekti finalui. Buvo labai gaila, kad „nepaėmiau“ iš pirmo, – sakė A.Glebauskas. – Pasirodymą vertinčiau tikrai gerai, jei būtų peršoktas 226 cm. Ypač norėjosi iš pirmo, nes tas šuolis buvo geriausias. To pritrūko, kad būčiau patenkintas.“

Šį sezoną sportininkas dukart gerino asmeninį rekordą (227 cm LLAF taurės varžybose ir 228 cm Lietuvos čempionate), Europos žaidynėse užėmė aukštą penktą vietą, o Universiadoje iškovojo svariausią karjeros laimėjimą – bronzą.

Tačiau rugpjūtį vykusiame Europos komandiniame čempionate A.Glebauskas pasirodė žemiau savo galimybių ribų, o nuo tada iki pasaulio čempionato varžybose nebedalyvavo. Tai pačiam sportininkui pasėjo abejonių dėl savo sportinės formos.

„Prieš startą buvo sunku pasakyti, ar galiu patekti į finalą, nes varžybose nedalyvavau pusantro mėnesio. Tik apšilimo metu supratau, kad nesijaučiu labai gerai, bet meta į viršų visai neblogai ir galvojau, kad 226 cm šiandien tikrai galiu šokti, – prisiminė A.Glebauskas. – Aš galvojau, kad tos sportinės formos neišlaikiau (juokiasi). Bet, pasirodo, jos buvo kažkiek likę. Manau, kad vidury vasaros, Universiados laikotarpiu, sportinė forma buvo geresnė, bet nemanau, kad ji labai sumažėjo per šitą pasaulio čempionatą.“

Vakar moterų šuolių į aukštį finale užfiksuoti seniai regėti rezultatai – medalio negarantavo ir 2 metrų aukštis, o 204 cm pakluso rusei Marijai Lasickienei bei ukrainietei Jaroslavai Mahučik.

„Manau, kad jei ant šios dangos tektų daugiau šokinėti, tai tų gerų rezultatų būtų tikrai daugiau. Nėra ką lyginti su Lietuvos stadionais ir maniežais, čia šiek tiek pralaimime“, – dangą gyrė A.Glebauskas.

Pasaulio čempionatų startų dar laukia keturi lietuviai: ketvirtadienį trišuolio kvalifikacijoje varžysis Diana Zagainova ir Dovilė Kilty (finalas – šeštadienį), penktadienį 20 km žingsniuos ėjikas Marius Žiūkas, ieties metikas Edis Matusevičius atrankoje pasirodys šeštadienį, o sėkmės atveju finalas jo lauks sekmadienį.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite