SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunučių čempionatas (Druskininkai, 06 14-15): patikslinta programa, dalyvių sąrašas 

Airinę Palšytę sustabdė skausmas: „Pajutau dūrimą atsispiriamosios kojos šone“
2017-05-28

Iš sektoriaus – su skausmo perkreiptu veidu. Airinė Palšytė Deimantinės lygos etapo JAV baigties tikėjosi kitokios. Per apšilimą skausmą kojoje pajutusi Europos čempionė bandė įveikti nors pradinį 184 cm aukštį, tačiau pasirodymą baigė nepasiekusi jokio rezultato.

„Į šias varžybas vykau turėdama tam tikrų skausmų, kurie mane kankino nuo pat Europos čempionato Belgrade. Savijauta treniruočių metu būdavo tai geresnė, tai blogesnė, bet viskas, rodėsi, tvarkėsi ir gerėjo“, – dar prieš skrydį į JAV apie problemas užsiminė A.Palšytė.

Šuolininkė į aukštį atskleidė, kad grįžusi iš Tenerifėje vykusios treniruočių stovyklos ji nuvyko atlikti magnetinio rezonanso tomografijos, norėdama būti tikra, kad varžybose dalyvaus nerizikuodama pabloginti situacijos.

„Tyrimo atsakymai nerodė jokių raumenų ar sausgyslių pažeidimų ties dubens kaulo sritimi, kur jungiasi vidurinysis sėdmens raumuo. Remiantis tuo, nusprendžiau į varžybas visgi vykti, o kartu su manimi keliavo ir rinktinės kineziterapeutas Mantas Lesnickas“, – pasakojo A.Palšytė.

Geriausia Lietuvos lengvaatletė teigė, kad per apšilimą prieš varžybas jautėsi gerai ir vylėsi sėkmingai pasirodyti varžybose.

„Per apšilimą jaučiausi gerai, o sektoriuje prieš varžybas bandžiau atlikti keletą bandomų šuolių. Pirmasis bandymas jautėsi minimaliai, o šokdama 180 cm jau pajutau smarkų skausmą ir dūrimą atsispiriamosios kojos šone, – aiškino A.Palšytė. – Nenorėdama išeiti iš varžybų tuščiomis, stengiausi sukaupti visas likusias jėgas bent vienam šuoliui, nors jau žinojau, kad varžybų tęsti nebegalėsiu. Gaila, bandymas ties 184 cm nebuvo sėkmingas, o dėl didelių skausmų teko atsisakyti tolimesnio dalyvavimo rungtyje.“

Išėjusi iš sektoriaus lengvaatlete drauge su M.Lesnicku išvyko apžiūrai pas vietos medikus. Varžybų gydytojas su rinktinės kiniziterapeutu diskutavo dėl traumos eigos ir gydymo variantų bei įvertino Lietuvoje darytos magnetinio rezonanso tomografijos vaizdus, kuriose įžvelgė skausmo šaltinį ir pažeistas vietas.

„Žinodama šią informaciją prieš skrydį, į varžybas vykti būčiau atsisakiusi. Pagal dabartinę savijautą startų artimiausiuose Deimantinės lygos etapuose ir kitose varžybose teks atsisakyti, o kiek laiko negalėsiu šokinėti paaiškės atlikus papildomus tyrimus Lietuvoje bei pasikonsultavus su įvairiais specialistais. Viliuosi, kad gydymas netruks ilgai, tad visos viltys dedamos į pasaulio čempionatą“, – sakė šuolininkė.

A.Palšytė kitą mėnesį turėjo dalyvauti dviejuose Deimantinės lygos etapuose – birželio 8 dieną Romoje (Italija) bei 18-ą dieną Stokholme (Švedija). Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, į kurį lietuvė normatyvą įvykdė dar žiemą, vyks rugpjūčio 4-13 dienomis vyks Londone (Didžioji Britanija).

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite