SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Alytuje pasirašyta sutartis dėl Europos sportinio ėjimo taurės varžybų organizavimo
2018-01-24

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentas Eimantas Skrabulis ir Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius paspaudė rankas – Alytus oficialiai tapo 2019-ųjų Europos sportinio ėjimo taurės varžybų sostine. Antradienį LLAF vadovas bei V.Grigaravičius pasirašė sutartį, patvirtinančią, kad pajėgiausi Senojo žemyno ėjikai kitąmet grumsis būtent šiame Dzūkijos mieste.

„Tai – istorinis įvykis bei labai rimtas iššūkis Alytaus miesto savivaldybei, Alytaus visuomenei ir sporto gerbėjams. Tikiuosi, kad tą iššūkį susitelkę priimsime ir varžybos praeis sklandžiai“, – vylėsi V.Grigaravičius, sutikęs tapti ir renginio organizacinio komiteto vadovu.

Teisę organizuoti prestižines sportinio ėjimo taurės varžybas Europos lengvosios atletikos asociacija (EA) Alytui suteikė praėjusiais metais. Į šias varžybas paprastai susirenka per 300 dalyvių ir komandos narių iš maždaug 30-ies žemyno valstybių.

Viena pagrindiniu priežasčių, kodėl EA šeimininku pasirinko Alytų buvo ta, kad šiame mieste jau 43 kartus vyko sportinio ėjimo festivalis, pastaraisiais metais turintis aukštą lygį „Permit Meeting“ statusą.

„Šiandien tikrai džiugi diena mums kaip federacijai, kadangi formalizavome sutartį ir oficialiai startuojame labai svarbaus renginio Lietuvoje link, – sakė LLAF prezidentas E.Skrabulis. – Labai džiaugiamės, kad šios varžybos atkeliaus į gražų Lietuvos kampelį – Dzūkiją, jos sostinę. Jos atkeliaus ne šiaip sau – sportinio ėjimo tradicijos čia yra ilgai puoselėjamos, dėka miesto bendruomenės, sportininkų, trenerių bei ėjikų vado Kastyčio Pavilonio.“

LLAF vadovas teigė, kad namų „sienos“ aukštų rezultatų turėtų padėti siekti ir Lietuvos sportininkams. Tam pagrįstų vilčių yra: praėjusiais metais Europos taurės varžybose mūsų šalies moterų komanda, kurioje buvo ir alytiškė Brigita Virbalytė-Dimšienė, iškovojo bronzos medalius komandų įskaitoje.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite