SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Atsivėrė visi keliai: Lietuvos žvaigždę kviečia ir į Deimantinę lygą, ir į unikalų Europos-JAV mačą
2019-08-14

Per pusvalandį – dvi geros žinios. Lietuvos lengvaatletis Edis Matusevičius oficialiai įsiliejo į planetos ieties metikų elitą, sulaukęs kvietimo dalyvauti prestižinės Deimantinės lygos varžybų etape Birmingame (Didžioji Britanija) ir pirmą kartą vyksiančiame Europos-JAV mače Minske (Baltarusija).

Lietuvos čempionate Palangoje šalies rekordą (89,17 m) pasiekęs E.Matusevičius šį sezoną dalyvauti Deimantinės lygos varžybose nebesitikėjo – jau paskelbtame dalyvių sąraše lietuvio pavardės nebuvo.

„Kvietimas į Deimantinę lygą nustebino. Vadybininkė jau seniau pasakė, kad nekviečia manęs, atsiuntė laišką, o dabar paskambino ir pasakė, kad pakvietė. Nustebau ir, žinoma, iškart sutikome dalyvauti, – džiaugėsi E.Matusevičius. – Galvojau, jog šį sezoną tikrai pakvies, gal ne taip vėlai, o anksčiau. Bet geriau vėliau nei niekada, pakvietė dabar ir labai džiaugiuosi.“

Tuo tarpu atrankos kriterijai į ne ką mažiau prestižinį Europos-JAV mačą buvo aiškesni. Abiem žemynams atstovaus po keturis sportininkus – Senojo žemyno garbę gins trys aukščiausius rezultatus šiemet parodę ietininkai bei Europos komandinio čempionato Super lygos nugalėtojas. Būtent trečią vietą šio sezono reitingų sąraše užima E.Matusevičius, nusileisdamas tik estui Magnusui Kirtui bei vokiečiui Andreasui Hofmannui.

Pirmas už brūkšnio atsidūrė Andrius Gudžius – tarp europiečių jis yra ketvirtas, tačiau kortas sujaukė savaitgalį Super lygą laimėjęs, bet prastesnį rezultatą už lietuvį turintis lenkas Piotras Malachowskis. Pastarasis Europos garbę gins su švedu Danieliu Stahliu, austru Luku Weisshaidingeriu bei ispanu Loisu Maikeliu Martinezu. A.Gudžius kvietimo sulauktų tuo atveju, jei kuris iš šios ketveriukės negalėtų dalyvauti varžybose.

„Iš dalies, gal ir galima palyginti šį mačą su Deimantinės lygos varžybomis, nes ten taip pat susirinks aukščiausio lygio ietininkai, bent jau iš Europos. Super varžybos, smagu bus atstovauti Europai – atsakomybė tikrai nemaža. Stengsiuosi pasirodyti kuo geriau, – šypsojosi E.Matusevičius. – Sulaukiau gerų naujienų, kai per pusę valandos pakvietė ir į Europos-Amerikos mačą, ir į Deimantinę lygą. Siurprizai atsirado vienas po kito.“

Sekmadienį lietuvis triumfavo Europos komandinio čempionato pirmos lygos varžybose, ietį numetęs 82,35 m bei artimiausią varžovą aplenkęs beveik penkiais metrais. Nors savęs į planetos ieties metikų elitą E.Matusevičius dar nepriskiria, Norvegijoje užfiksuotas rezultatas jo nebetenkina.

„Dar nesijaučiu elite, nes 89 metrus numečiau tik vieną kartą. Manau, elite jausčiausi tik tada, kai lyderius aplenkčiau Europos ar pasaulio čempionatuose, tada galėčiau sakyti, kad pats esu tarp jų, – sakė E.Matusevičius. – Atrodo, numetus 89 metrus niekas nepasikeitė, bet kai dabar numetu 82 metrus, tai nebe taip tenkina, kaip tenkindavo seniau. 82 yra mažai, o ne gerai.“

Kvietimas į Deimantinės lygos etapą pakoregavo ir Edmunto Matusevičiaus auklėtinio planus – sportininkas neišvyko į treniruočių stovyklą Palangoje. Birmingame jis varžysis jau šį sekmadienį, rugsėjo pirmąją – Berlyne (Vokietija) vyksiančiose IAAF „Challenge“ varžybose, o Europos-JAV mačas vyks rugsėjo 9-10 dienomis.

„Rugsėjo viduryje dar turėsime treniruočių stovyklą Turkijoje, o iš ten skrisime tiesiai į Dohą, pasaulio čempionatą. Sezonas labai ilgas, gal šiek tiek ir jaučiuosi pavargęs, bet toje stovykloje tikrai atsigausiu, nes varžybų nebebus“, – tikino E.Matusevičius.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas rugsėjo 27-spalio 6 dienomis vyks Katare. Šiuo metu kelialapius į šias pirmenybes jau turi 11 Lietuvos lengvaatlečių.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite