SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d. (patikslinta programa)

Be teisės suklysti
2015-06-16

Ateinantį savaitgalį – birželio 20-21 dienomis – Kretos sostinėje Heraklione (Graikija) vyks Europos komandinio lengvosios atletikos čempionato pirmos lygos varžybos. Praėjusiais metais lietuviams pavyko įsitvirtinti pirmoje lygoje, tačiau šiemet į saulėtąją Kretą mūsiškiai vyks be dviejų komandos lyderių – Airinės Palšytės bei Agnės Šerkšnienės.

Europos komandinio lengvosios atletikos čempionato pirmos lygos varžybose lietuvių varžovais bus olandai, belgai, airiai, estai, šveicarai, portugalai, čekai, turkai, rumunai, šeimininkai graikai bei pirmą kartą į šią lygą pakilę latviai. Trys geriausiai pasirodžiusios komandos iškovos teisę po dvejų metų dalyvauti Super lygoje, o 11-12 vietas užimsiančios ekipos iškris į antrą lygą.

„Turime praradimų, tad nebūčiau užtikrintas, jog pavyks išsaugoti vietą pirmoje lygoje. Jei visi pasirodys maksimaliai gerai, tada išliksime. Palyginus su pernykšte komanda, esame šiek tiek susilpnėję, nors kai kuriose rungtyse ir yra geresnių rezultatų“, – teigė vyr. rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas.

Pirmą kartą pirmoje lygoje susigrums visos trys Baltijos šalys. Pasak K.Jezepčiko, būtent latviai ir estai bus pagrindiniai mūsiškių varžovai, siekiant išsaugoti vietą lygoje.

„Mūsų potencialūs varžovai būtent ir bus latviai bei estai. Pernai estai išsaugojo vietą pirmoje lygoje, o latviai į ją pakilo. Nežinau, kokios yra situacijos kaimynų komandose, ar dalyvaus visi stipriausi, matysime prieš pat varžybas“, – sakė K.Jezepčikas.

Čempionate turėtų dalyvauti ir pasaulinio lygio lengvosios atletikos žvaigždės – pasaulio ir Europos čempionatų prizininkai belgai Kevinas ir Jonathanas Borlee, sprinterė iš Olandijos Dafne Schippers, pasaulio rekordininkė ieties metikė čekė Barbora Špotakova ir kiti.

Palankios oro sąlygos bei stiprūs varžovai Lietuvos lengvaatlečiams gali padėti „pagauti“ ir olimpinius normatyvus. Disko metikui Andriui Gudžiui šiemet iki jo trūko vos 49 cm, o 400 metrų su barjerais bėgančiai Eglei Staišiūnaitei – tik 0,16 sek.

Praėjusiais metais Europos komandiniame čempionate keturi lietuviai tapo savo rungčių nugalėtojais – A.Gudžius, Z.Sendriūtė, šių metų čempionatą praleidžianti A.Šerkšnienė bei 3000 m kliūtiniame bėgime triumfavęs Justinas Beržanskis.

„Laimėti titulą yra lengviau, o jį apginti – kur kas sunkiau. Norai dideli, o kaip bus – pamatysime, – sakė J.Beržanskis. – Sau keliu didžiausius tikslus ne šioms varžyboms, nors jos taip pat yra vienos iš svarbesnių, bet sportinės formos pikas taikomas Universiadai.“

Lietuvoje bėgikui paprastai trūksta konkurencijos, norint pasiekti aukštesnių rezultatų. Tuo tarpu Heraklione jos netrūks.

„Norėčiau, jog kompanija bėgtų greitesniam rezultatui, kad pasigerinčiau asmeninį rekordą. Žinoma, varžybų tikslas yra komanda, bet jei gerai pasirodyti, tai ir komandai bus geriau, – sakė J.Beržanskis. – Šiai dienai sportinė forma yra geresnė nei pernai analogišku metu. Pernai pavyko išeiti finiše, o kaip susiklostys bėgimas šiemet nenutuokiu. Kiekvienos varžybos yra naujos, daug kas priklausys nuo varžovų.“

Lietuvos komandos sudėtis

Moterys:
100 m – Lina Grinčikaitė
200 m – Lina Grinčikaitė
400 m – Eva Misiūnaitė
800 m – Eglė Balčiūnaitė
1500 m – Natalija Piliušina
3000 m – Monika Juodeškaitė
5000 m – Rasa Drazdauskaitė
100 m barjerinis bėgimas – Sonata Tamošaitytė
400 m barjerinis bėgimas – Eglė Staišiūnaitė
3000 m kliūtinis bėgimas – Evelina Uševaitė
Šuoliai į aukštį – Austra Skujytė
Šuoliai su kartimi – Miglė Juodeškaitė
Šuoliai į tolį – Jogailė Petrokaitė
Trišuolis – Asta Daukšaitė
Rutulio stūmimas – Giedrė Kupstytė
Ieties metimas – Indrė Jakubaitytė
Disko metimas – Zinaida Sendriūtė
Kūjo metimas – Sandra Mišeikytė
4×100 m – Lina Grinčikaitė, Karolina Deliautaitė, Sonata Tamošaitytė, Karina Lipeckaja, Eva Misiūnaitė
4×400 m – Eva Misiūnaitė, Eglė Staišiūnaitė, Erika Krūminaitė, Eglė Balčiūnaitė, Modesta Morauskaitė

Vyrai:
100 m – Rytis Sakalauskas
200 m – Rytis Sakalauskas
400 m – Mantas Rainys
800 m – Mindaugas Striokas
1500 m – Petras Gliebus
3000 m – Simas Bertašius
5000 m – Remigijus Kančys
110 m barjerinis bėgimas – Rapolas Saulius
400 m barjerinis bėgimas – Artūras Janauskas
3000 m kliūtinis bėgimas – Justinas Beržanskis
Šuoliai į aukštį – Raivydas Stanys
Šuoliai su kartimi – Simas Šnipaitis
Šuoliai į tolį – Mantas Šilkauskas
Trišuolis – Marius Vadeikis
Rutulio stūmimas – Rimantas Martišauskas
Ieties metimas – Edis Matusevičius
Disko metimas – Andrius Gudžius
Kūjo metimas – Tomas Juknevičius
4×100 m – Rytis Sakalauskas, Kostas Skrabulis, Ugnius Savickas, Lukas Gaudutis, Mantas Siautilas
4×400 m – Mantas Rainys, Gediminas Kučinskas, Gediminas Truskauskas, Mindaugas Striokas, Artūras Janauskas

Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite