SVARBŪS PRANEŠIMAI:

MYKOLAS ALEKNA – EUROPOS ČEMPIONAS

„Cosma“ taurės varžybose ir vėl žibėjo disko metikai, tarp stipriausių – jamaikietis
2020-07-21

Antradienį sostinės „Vingio“ stadione virė lengvosios atletikos aistros. Čia vyko tarptautinės Vilniaus sporto klubo „Cosma“ taurės varžybos, kuriose sėkmingiausiai pasirodė diskininkai, 400 m bėgikės ir rutulininkas iš Jamaikos.

Svarbiausiose Lietuvoje komercinėse lengvosios atletikos varžybose sportininkai kovojo dėl beveik 7 tūkst. eurų prizinio fondo, o didžiausią pyrago dalį atsipjovė Andrius Gudžius ir Ieva Zarankaitė, laimėję po 700 eurų.

Moterų disko metimo rungtyje I.Zarankaitė ketvirtą kartą šiemet pagerino asmeninį rekordą – paskutiniu bandymu įrankį ji numetė 61,88 m. Vitos Zarankienės auklėtinė dar labiau priartėjo prie Tokijo olimpinių žaidynių normatyvo, kuris lygus 63,50 m.

„Net nežinau, iš kur ta stiprybė nuolat gerinti asmeninius rekordus. Pasiruošimas buvo tikrai geras, rezultatai tą parodo. Dabar kiekvienose varžybose noriu gerinti rezultatą ir priartėti prie olimpinio normatyvo, – teigė I.Zarankaitė. – Jau nebežinau, kiek dar galima gerinti. Planas buvo mesti virš 60 metrų, o dabar ribų nebežinau (juokiasi – lengvoji.lt).“

Buvęs asmeninis rekordas (61,60 m) išsilaikė vos tris dienas – jį sportininkė šeštadienį pasiekė Estijoje.

„Nuovargis truputį jaučiasi, kojos truputį medinės, nes kelionė iš Estijos buvo ilga. Bet šiandien susirinko nemažai žiūrovų, visi paplojo, užmotyvavo ir paskutiniu bandymu asmeninis rezultatas, – džiaugėsi I.Zarankaitė. – Tikrai nesu gavusi didesnio laimėjimo, net nežinojau, kad tiek uždirbau. Tų komercinių startų nėra daug, bet kai pradėjo gerėti rezultatai, galbūt atsiras ir daugiau tokių startų. Labai smagu būti tarp lyderių, būti su Andriumi Gudžiumi. Tai motyvuoja, keistas jausmas kažkoks.“

Vyrų disko metime ir toliau stabiliai aukštus rezultatus demonstruoja A.Gudžius. Vaclovo Kidyko auklėtinis diską švystelėjo 67,88 m, nors prisipažįsta, kad varžybų išvakarėse įrankį nuskraidino už 69 metrų ribos.

„Startą vertinu normaliai. Dar jaučiasi, kad technika kartas nuo karto pašlubuoja, tačiau viskas tvarkoje. Šiandien kažkoks truputį „bukas“, vakar buvo šilta, treniruotėje mėčiau ir buvo viskas tvarkoje. O šiandien truputį vėsiau, raumenys pastingę ir metriukas kitas nusikanda. Stabilumas kol kas yra, vyksime į treniruočių stovyklą, padirbėsime ir tikiuosi, kad viskas bus gerai“, – vylėsi A.Gudžius.

Ironiška, bet vos tik pasibaigus varžyboms vėjas pakilo tiek, kad nuvertė lentą, ant kurios rodomi rezultatai. Stiprus vėjas diskininkų rezultatus galėtų pagerinti ir ne vienu metru.

„Oras geras prasidėjo, kai baigėsi varžybos. Vilniuje šiandien vėjas suka ratais, vienas metikas meta ir vėjas pučia labai geras, o kai aš, tai arba nepučia, arba iš kitos pusės. Baigėsi varžybos, stovus pradėjo vartyti. Galėjo ant paskutinio užpūsti, būtų gražu“, – šyptelėjo A.Gudžius.

Į „Vingio“ stadioną sugužėję aistruoliai išvydo dramatišką finišą moterų 400 m rungtyje. Modesta Morauskaitė distanciją įveikė per 53,01 sek. ir vos 0,13 sek. pranoko Agnę Šerkšnienę.

„Save iš tiesų nustebinau, nes nežinojau, ko tikėtis. Treniruotėse ėjosi visai neblogai, bet treniruotės yra vienas dalykas, o varžybos kitas. Pirmas sezono startas, o jis dažniausiai būna tokia nežinia – neturi savo bėgimo ir panašiai. Bėgau va bank ir nežinojau, kaip pavyks ištraukti paskutinį šimtą metrų. Šiandien buvo vienas emocionaliausių paskutinių šimtų metrų, nes finišavome kartu su Agne“, – komentavo M.Morauskaitė.

Lengvaatletė pagrindinę varžovę šalia pajuto įpusėjusi distanciją, o šalia viena kitos merginos bėgo kone visą finišo tiesiąją.

„Pirmus 200 metrų jos negirdėjau, buvo labai baisu, nes galvojau, kad per daug užsiplėšiau ir tuoj „pareis batai“. Bet likus 150 m išgirdau ir supratau, kad dabar prasidės rimta kova. Susikabinusios rankutėmis dviese bėgome iki pat finišo tiesiosios“, – nusijuokė M.Morauskaitė.

Tarp ryškiausių varžybų žvaigždžių buvo Europos iki 23 metų čempionė ir kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes turinti Diana Zagainova. Tiesa, šįkart ji dalyvavo ne trišuolio, bet šuolių į tolį rungtyje.

„Praėjusį kartą į tolį šokau būdama 16 metų, prieš pradedant trišuolį. Su treneriu vis galvojom, kad vieną dieną reikia išbandyti šuolį į tolį, pasižiūrėti, kokia savijauta ir prisiminti senus laikus. Kadangi toks sezonas, buvo karantinas, nusprendėme pasinaudoti startu ir atlikau gerą treniruotę. Esu patenkinta, o tam, kad suprasčiau, kokias klaidas darau treniruotėse, reikėjo dalyvauti varžybose“, – sakė D.Zagainova.

Tarp šuolių į tolį varžybų prizininkių ji nepateko, tačiau pasiekė asmeninį rekordą – 6,04 m.

„Iš visų dalyvių tikriausiai turėjau didžiausių problemų su įsibėgėjimu, ne tik dėl vėjo. Jei būčiau trišuolyje, su juo susitvarkyčiau, nes mano įsibėgėjimas ten yra labai stabilus. Tolyje bandžiau nedaryti klaidų įsibėgėjime, nes jis skiriasi nuo to, kurį darau trišuolyje. Manau, jei dar nuspręsime šį sezoną dalyvauti šioje rungtyje, ištaisius tas klaidas būtų galima pagerinti rezultatą“, – teigė Lietuvos rekordininkė.

Įspūdingą rezultatą „Vingio“ stadione užfiksavo jamaikietis Ashinija Miller, rutulį nustūmęs net 20,07 m. Beje, šį sportininką treniruoja A.Gudžiaus treneris V.Kidykas.

„Cosma“ taurės varžybos pajėgiausiems šalies lengvaatlečiams buvo paskutinis startas prieš rugpjūčio 7-8 dienomis Palangoje vyksiantį Lietuvos čempionatą.

Geriausius rezultatus „Cosma“ taurės varžybose pasiekusių sportininkų penketukas:

  1. Andrius Gudžius – 1205 taškai (disko metimas – 67,88 m)
  2. Ashinija Miller – 1125 tšk. (rutulio stūmimas – 20,07 m)
  3. Ieva Zarankaitė – 1106 tšk. (disko metimas – 61,88 m)
  4. Modesta Morauskaitė – 1088 tšk. (400 m – 53,01 sek.)
  5. Agnė Šerkšnienė – 1083 tšk. (400 m – 53,14 sek.)

 

Autorius – Robertas Trakys

Roko Lukoševičiaus nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite