SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Klaipėdos sezono atidarymo varžybose (gruodžio 14 d.) bus rungtyniaujama ir trišuolyje – patikslinti nuostatai ir programa

Europos čempionato startas: rekordus mušusi Austra Skujytė – devinta
2017-03-03

Penktadienį į Belgrado „Kombank“ areną, kurioje rungtyniauja dvi garsios Serbijos krepšinio ekipos – „Partizan“ bei „Czvena Zvezda“ – gužėjo ne krepšinio aistruoliai. 20 tūkst. žiūrovų talpinančioje arenoje prasidėjo Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas, kuriame dalyvauja ir penki Lietuvos sportininkai.

Jau pirmą varžybų dieną pasirodymą pradės keturi. Pirmoji iš lietuvių startavo Europos uždarų patalpų pirmenybėse debiutavusi bėgikė Eva Misiūnaitė. Tik prieš porą savaičių normatyvą įvykdžiusi lengvaatletė 400 m bėgimo atrankoje užėmė 26 vietą – 54,95 sek.

„Viskas atrodė labai gerai, jaudinausi žiauriai daug. Galvojau, kad pirmas startas toks ir turi būti, ypač tokio lygio varžybose. Kai pradėjau bėgti, viduriukas dingo – atrodo pilna jėgų, bet po pirmo rato teko truputį stabtelėti, nes pradėjau minti ant varžovių kojų. O po to gavosi kaip gavosi…“, – nusivylusi pasirodymu liko E.Misiūnaitė.

Po pirmo rato E.Misiūnaitė buvo viena iš bėgimo lyderių,tačiau sportininkėms palikus savo bėgimo takus lietuvė atsidūrė „dėžėje“ bei buvo priversta stabtelėti. Be to, mūsiškė dar prieš startą gavo ne itin parankų antrą bėgimo taką.

„Pats bėgimas buvo labai smagus, labai smagi danga ir maniežas smagus. Galėjo įtakos daryti ir tai, kad trūko patirties, – spėliojo E.Misiūnaitė. – Neįsivaizdavau, kaip reikia bėgti, nes, pavyzdžiui, Lietuvoje gauni geresnį taką, o šįkart bėgau antrame. Gal jei būčiau bėgusi šiek tiek aukščiau (tolimesniame take – lengvoji.lt), būtų buvę truputį lengviau. Taip pat patirties stygius jautėsi užsiimant poziciją.“

Greičiausiai atrankoje bėgo šveicarė Lea Sprungen: bėgikė, kurią treniruoja E.Misiūnaitės bei Eglės Balčiūnaitės treneris Laurentas Meuwly, distanciją įveikė per 52,55 sek. Antra kvalifikacijoje buvo tituluota čekė Zuzana Hejnova (53,26 sek.), trečia – britė Eilidh Doyle (53,28 sek.). 400 m rungtyje iš viso varžėsi 30 sportininkių.

Moterų rutulio stūmimo rungtyje dalyvavo dvi lietuvės – Austra Skujytė bei Giedrė Kupstytė. Sektoriuje joms sekėsi skirtingai, tačiau į finalą neprasibrovė abi.

37-erių A.Skujytė vėl varžosi kaip geriausiais karjeros laikais: sportininkė dukart gerino sezono rekordą, o kvalifikaciją baigė nustūmusi 17,37 m – tokio rezultato lengvaatletė nerodė nuo 2011-ųjų. Atrankoje lietuvė liko devinta, o į finalą pateko aštuonios rutulio stūmikės. Ją trečiu bandymu iš laimingojo aštuoneto išstūmė lenkė Paulina Guba – 17,62 m.

„Atrodo, tiek nedaug pritrūko, bet ką padarysi – tikslas įgyvendintas. Iš tikro buvo labai įdomu, kai lenkės bandymas viską lėmė. Galvojau, ar ji susikaups, ar ne. Bet lenkė labai pajėgi, tai džiaugiuosi dėl jos, tik aš nusmukau, – nusijuokė A.Skujytė. – Seniau niekada labai nesekdavau situacijos, bet dabar kažkaip sekiau.“

Šį sezoną A.Skujytė toliausiai rutulį buvo nustūmusi 16,68 m. Šį rezultatą lietuvė pagerino jau pirmu bandymu (16,98 m), antru nustūmė 16,57 m, o toliausiai – trečiu (17,37 m). Beje, jei daugiakovininkė šį rezultatą būtų pasiekusi septynkovėje, jis šešiais centimetrais viršytų neoficialų pasaulio rekordą.

„Čia didelės varžybos, daug ką lemia. Kur kitur gali iš savęs išsireikalauti, jei ne čia, kai visi aplink toli stumia. Vien dėl to ir norisi važiuoti, baigti sezoną su geru rezultatu. Kai yra konkurencija, kai yra virpulys, tada „faina“ dalyvauti, gali iš savęs išpešti daugiau nei treniruotėje“, – teigė A.Skujytė.

Kaip rutulio stūmikė lietuvė jau buvo dalyvavusi dviejuose finaluose vasarą vyksiančiuose Europos čempionatuose: 2010-aisiais ji užėmė 12 vietą, 2012-aisiais – 11-ą. Nors devinta vieta šiose uždarų patalpų pirmenybėse yra aukščiausia karjeroje, vasarą A.Skujytė vėl koncentruosis į septynkovę.

„Džiaugiuosi, kad tai būtų geras taškų skaičius septynkovėje. Tikėkimės, kad vasarą bus galima pakartoti. Parako dar yra“, – juokėsi daugiakovininkė.

Kita Europos čempionate dalyvavusi Lietuvos rutulio stūmikė G.Kupstytė užėmė 20 vietą. Pirmas jos bandymas buvo nesėkmingas, antru nustūmė 15,34 m, trečiu – 16,00 m. Tarp 21 atrankos varžybų dalyvės sėkmingiausiai pasirodė vengrė Anita Marton – 18,44 m.

Penktadienį vakare pasirodymą Europos čempionate pradės didžiausia Lietuvos komandos viltis šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite