SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Sostinės SC jaunučių ir jaunių čempionatai perkelti į sausio mėnesį, gruodžio 7 d. vyks SSC kvalifikacinės varžybos

Europos jaunimo čempionu tapęs Mykolas Alekna: „Tėtis sakė pasitikėti savimi“
2021-07-18

Milžinišką Aleknų šeimos trofėjų kolekciją papildė dar vienas apdovanojimas. Medalis, kurio savo įspūdingoje karjeroje neiškovojo net ir pats Virgilijus Alekna. Taline (Estija) vykusiame Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionate triumfavo Mykolas Alekna, 1,75 kg diską numetęs lygiai 68 metrus bei vos dviem centimetrais atsilikęs nuo pirmenybių rekordo.

18-mečio lietuvio pranašumas prieš varžovus buvo milžiniškas: antrą vietą užėmęs vokietis Magnusas Zimmermannas mūsiškiui pralaimėjo beveik pusseptinto metro. Net ir prasčiausias M.Aleknos metimas buvo geresnis nei bet kurio kito varžovo geriausias bandymas.

„Labai norėjau tapti čempionu – tai vienas iš sezono tikslų. Išties labai smagu. Ar neapmaudu dėl išsprūdusio rekordo? Svarbiausia aukso medalis, o tie du centimetrai būtų vyšnia ant torto. Būtų smagu, bet dėl to nepergyvenu“, – pergale džiaugėsi M.Alekna.

Santūrus lengvaatletis džiaugsmo emocijas išreiškė jau po pirmojo bandymo, kada diską numetė 65,90 m. Šis rezultatas jau būtų užtikrinęs pergalę, tačiau Manto Jusio auklėtinis stengėsi priartėti prie tolimiausio savo karjeros metimo – birželio pabaigoje Vilniuje jis įrankį nuskraidino net 69,77 m, pasiekdamas antrą rezultatą planetos istorijoje.

„Mačiau, kad pirmo bandymo rezultatas tikrai gana geras, bet nesinorėjo rizikuoti ir laukti pačios pabaigos. Norėjosi pagerinti tą pirmąjį metimą, kad nereikėtų dairytis į kitų rezultatus, – sakė M.Alekna. – Paskutinio metimo metu jau buvau atsipalaidavęs, žinojau, kad tapau čempionu. Publika gerai palaikė, visi plojo, viskas susidėjo ir pavyko rezultatą pagerinti dar kartą.“

Disko metikas buvo pagrindinė ir paskutinė Lietuvos komandos viltis Europos čempionate. Visi lietuviai kovas buvo baigę dar iki šios rungties kvalifikacinių varžybų. Aplinkinių ir savo paties lūkesčiai didino tiek jaudulį, tiek spaudimą, tačiau su tuo M.Alekna susidorojo puikiai.

„Pats jaudulys ir spaudimas jautėsi iki įžengiant į stadioną. Atėjus į stadioną jaudulys išnyko, o ten mėgavausi momentu“, – teigė kylanti lengvosios atletikos žvaigždė.

Prieš iškovojant Europos jaunimo čempiono titulą dukart olimpinis čempionas V.Alekna sūnui linkėjo pasitikėti savimi.

„Prieš čempionatą tėtis sakė mesti taip, kaip metu visada, nebandyti nieko keisti, pasitikėti savimi ir viskas pavyks. Tą pavyko padaryti“, – šyptelėjo M.Alekna.

Papildyti apdovanojimų kolekciją jaunasis disko metikas galės dar šiemet: rugpjūčio 17-22 dienomis Nairobyje (Kenija) vyks pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionatas.

 

Autorius – Robertas Trakys

Stop kadras

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite