SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapas Jurbarke vyks balandžio 7 d. (perkeltas iš balandžio 8 d.)

 

Truskauskas šimtąja atsiliko nuo Lietuvos rekordo, šalies čempionų titulą apgynė „Cosma“
2021-05-29

Palangoje baigėsi dvi dienas vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos bei Lietuvos klubų čempionatas. Stipriausia šalies ekipa dar kartą tapo Vilniaus „Cosma“, kurios atstovai tapo 14 rungčių nugalėtojais. Antrą vietą užėmė sporto klubas „Be1“, trečią – „Kauno maratono klubas“.

Įspūdingiausią pergalę antrą varžybų dieną iškovojo 200 m bėgęs Gediminas Truskauskas. Marto Skrabulio auklėtinis distanciją įveikė per 20,75 sek. bei vos viena šimtąja atsiliko nuo šalies rekordo, kurį prieš 10 metų užfiksavo Rytis Sakalauskas.

„Abejonių dėl formos nebuvo, bet kai pirmas startas, neįsivaizdavau, kiek galiu subėgti. Asmeninis lūkestis buvo apie 21-21,10 sek. ir nuoširdžiai sakau, kad nesitikėjau pirmu startu būti šalia Lietuvos rekordo. O tai, kad pagerinau asmeninį rekordą, dukart viršija mano lūkesčius“, – džiaugėsi G.Truskauskas.

Nors kitų metų Europos čempionato normatyvai dar nepaskelbti, lietuvio pasiekto laiko turėtų pakakti norint bėgti Miunchene vyksiančiose pirmenybėse. Nuoskaudos dėl išsprūdusio rekordo sprinteris nejaučia ir žada atsigriebti artimiausiuose startuose.

„Kad trūko, tik dar labiau motyvuoja. Kai bėgsiu kitą kartą, turėsiu pykčio, jog nepadariau ir dabar reikia padaryti. Birželio 9 dieną dalyvausime Gente, fokusas vėl bus ties 200 metrų rungtimi, kadangi yra neužbaigtų reikalų (juokiasi – lengvoji.lt). Ties tuo nesustosime ir bandysime tobulėti toliau“, – sakė G.Truskauskas.

Beje, sprinteriui pavyko įvykdyti tarptautinio sporto meistro normatyvą.

Solidžiai sezoną pradėjo normatyvą į Tokijo olimpines žaidynes jau seniau įvykdęs Edis Matusevičius. Palangoje ietį jis numetė 81,27 m – pirmose sezono varžybose sėkmingiau lengvaatletis pasirodė tik 2019-aisiais.

„Rezultatu nepatenkintas, norėjosi daugiau, nors permečiau 80 metrų, ką ir planavau pirmose varžybose. Reikės pataisyti daug dalykų, bet pradžia gera. Visa metimo pabaiga yra subyrėjusi ir ją sutvarkius galima tikėtis, kad ietis skristų toliau“, – teigė E.Matusevičius.

Sportininkas birželio 7-8 dienomis dalyvaus prestižinėse „Paavo Nurmi Games“ varžybose Suomijoje, kur susitiks su pajėgiausiais planetos ieties metikais.

„Pasitikėjimo dar mažokai, nes tebuvo tik vienos varžybos, o su tokiu rezultatu vykti ten sunku. Stengsiuosi pasiekti geresnį rezultatą ir rimčiau pakovoti“, – vylėsi E.Matusevičius.

Moterų ieties metimo rungtį laimėjo latvė Anetė Kuocina, įrankį nusviedusi 63,51 m. Iš viso LLAF taurės varžybose dalyvavo beveik 50 sportininkų iš Latvijos, Prancūzijos bei Italijos.

Tokijo žaidynėse dalyvausianti Diana Zagainova laimėjo trišuolį, nušokusi 13,52 m bei pasiekusi geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Tiesa, antrą vietą užėmusi Vaida Padimanskaitė atsiliko vos 4 cm.

Olimpinius normatyvus turintys ėjikai Marius Žiūkas bei Brigita Virbalytė taip pat pateisino favoritų statusą: 5000 m sportinio ėjimo rungtyje M.Žiūkas triumfavo distanciją įveikęs per 19 min. 36,45 sek., o B.Virbalytę – per 21 min. 36,21 sek.

„Trenerio planas buvo 22 minutės 30 sekundžių, nes esame po Europos taurės varžybų, kurios nenusisekė. Atsirado emocinis nuosmukis, tad treneris nenorėjo spausti manęs su tikslais šiandienos varžybose. Viršijau tikslus ir labai džiaugiuosi, kad nesu toli nuo savo asmeninio bei Lietuvos rekordo“, – teigė B.Virbalytė.

Birželio 11 dieną Alytuje vyks „Permit Meeting“ statusą turintis sportinio ėjimo festivalis, į kurį jau užsiregistravo būrys pajėgiausių planetos ėjikų. Ten dalyvauti planuoja ir visi Tokijo žaidynėms besiruošiantys Lietuvos ėjikai.

„Atvažiuos daug pajėgių sportininkių, kurioms bus paskutinis šansas įvykdyti olimpinius normatyvus ar pelnyti reitingo taškus. Su treneriu planuojame stiprią treniruotę, nes kol kas šis sezonas nesiklosto taip, kaip norėčiau. Kad emocinė būsena prieš olimpines žaidynes būtų gera, nesinori apsikrauti tais tikslais tarpinėse varžybose. Norisi atgauti mėgavimosi ėjimu jausmą, kaip tai buvo rudenį“, – sakė B.Virbalytė.

Trims vyrams bei trims moterims, LLAF taurės varžybose pasiekusiems geriausius rezultatus, atiteko piniginiai prizai. Jais apdovanoti Andrius Gudžius (disko metimas), Adrijus Glebauskas (šuoliai į aukštį), E.Matusevičius, A.Kuocina, Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir B.Virbalytė.

Atsižvelgus į LLAF taurės varžybose pasiektus rezultatus bei geriausius šalies sezono rezultatus bus suformuota birželio 19-20 dienomis Stara Zagoroje (Bulgarija) vyksiančiame Europos komandiniame čempionate dalyvausianti Lietuvos rinktinė.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite