SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Visus sportininkus, planuojančius dalyvauti Europos komandiniame čempionate ar kitose tarptautinėse oficialiose varžybose, prašome nepamiršti, kad reikia turėti I RUN CLEAN pažymėjimą.

Registruotis ir gauti pažymėjimą galima čia.

Į Berlyną – su optimistiška gaida: A. Gudžius ir A. Šerkšnienė dominavo Lietuvos čempionate
2018-07-27

Favoritų startai dvejonių prieš Europos čempionatą nesukėlė. Užtvindytame Palangos stadione prasidėjusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate įtikinamas pergales iškovojo bei į Berlyną su gera nuotaika vyks stipriausias planetos disko metikas, naujieji šalies rekordininkai bei tokio rango varžybose debiutuosiantys lengvaatlečiai.

Vyrų disko metimo rungtyje prieš varžybas iškeltą tikslą – numesti bent 67 metrus – įvykdė pasaulio čempionas Andrius Gudžius. Geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas, pučiant diskininkams nepalankiam vėjui, įrankį numetė 67,21 m.

„Prieš varžybas sakiau, kad 67 ir daugiau būtų gerai, tad planas įvykdytas. Šiandien sąlygos buvo labai sudėtingos, kai atvykau į stadioną, galvojau, jog bus prasčiau. Tai buvo paskutinė repeticija prieš Europos čempionatą ir ja esu labai patenkintas – startas įkvėpė pasitikėjimo prieš Berlyną“, – džiaugėsi A.Gudžius.

Iš dešimties tolimiausių šių metų metimų pasaulyje lietuviui priklauso net šeši. Toliau už A.Gudžių nemetė nė vienas europietis, o aršiausią konkurenciją Berlyne turėtų sudaryti švedas Danielis Stahlis bei austras Lukas Weisshaidingeris.

„Europos čempionate visiems sąlygos vienodos, ten vėjo greičiausiai nebus, nes Berlyno stadionas didelis ir uždaras – rezultatai bus tikresni. Galima tikėtis to, ką darome treniruotėse“, – užuominą užmetė A.Gudžius, treniruočių metu ne kartą diską nusviedęs už 70 metrų ribos.

Beje, pirmu Lietuvos čempionato medaliu – bronza –  pasidabino Virgilijaus Aleknos sūnus Martynas: jaunimo grupėje besivaržantis lengvaatletis suaugusiųjų svorio įrankį numetė 54 metrus.

Sėkmingai šalies pirmenybėse startavo ir abu šią vasarą Lietuvos rekordus pasiekę atletai – Agnė Šerkšnienė laimėjo 400 m bėgimą, o Simas Bertašius buvo nepralenkiamas 1500 m nuotolyje. Šveicarijoje gyvenanti A.Šerkšnienė 400 m nubėgo per 52,03 sek. bei iškovojo šeštą šalies pirmenybių aukso medalį karjeroje.

„Rezultatą vertinu gerai, nes varžybos turbūt buvo labiausiai vėjuotos šį sezoną. Turėjau dvi savaitės su dideliu krūviu ir treneris įspėjo, kad gali būti tiek gerai, tiek nelabai. Manau, viskas yra gerai, – šypsojosi A.Šerkšnienė. – Labai smagu bėgti Lietuvoje. Buvo netikėta, kad kai susikaupiau varžyboms, atėjau į stadioną, sutikau tiek daug pažįstamų veidų – po startų Šveicarijoje tai atrodo neįprasta.“

Šiemet sportininkė pasiekė septynis Lietuvos rekordus, o tarp europiečių 400 m distancijoje turi trečią sezono rezultatą (50,99 sek.).

„Negaliu paaiškinti vieno dalyko – kodėl būtent dabar taip viskas susidėjo. Įdėjau daug sunkaus darbo, atsigavau po gimdymo ir viskas grįžo į savas vietas. Dar buvo ir sėkmės, nes, pavyzdžiui, 200 metrų šį sezoną visada pavėjui, o bėgant prieš vėją rekordų nebūtų“, – pastebėjo iki pat Europos čempionato Palangoje stovyklausianti A.Šerkšnienė.

Tiek ji, tiek S.Bertašius pasiekė Lietuvos čempionatų rekordus. Pastarasis 1500 m nubėgo per 3 min. 39,78 sek.

„Negalima kaskart tikėtis Lietuvos rekordo, bet apetitas kyla bevalgant. Norisi gerinti rezultatą, bet atsižvelgiant į sąlygas ir konkurencijos stoką, rezultatas yra neblogas. Manau, Europos čempionate būsiu dar geresnės sportinės formos“, – vylėsi S.Bertašius.

Startas Berlyne vilniečiui taps debiutiniu tokio rango varžybose – lengvaatletis nėra dalyvavęs net ir jaunesnių amžiaus grupių Europos čempionatuose.

„Jau pripratau prie minties, kad dalyvausiu pačio aukščiausio rango varžybose Europoje, nes normatyvą įvykdžiau sezono pradžioje. Manau, viskas bus gerai. Prieš savaitę Prancūzijoje turėjau sėkmingą repeticiją, bėgau su aukšto lygio sportininkais ir galėjau išbandyti taktinę kovą. Viskas praėjo sklandžiai, tad ir Europos čempionate turėtų būti taip pat – finalas yra įmanomas“, – savo jėgomis tiki S.Bertašius.

Vyrų šuolių į aukštį Lietuvos čempionu tapo Adrijus Glebauskas. Lengvaatletis įveikė 223 cm bei bandė pasiekti naują asmeninį rekordą – peršokti 227 cm. Vienas iš trijų šuolių – antrasis – buvo arti sėkmingo.

„223 cm – neblogas rezultatas, pasibandžiau ir ant didesnio aukščio ir tie šuoliai buvo gana neblogi. Žinant, kad Palangoje šuolininkams į aukštį danga yra kiek minkštoka, rezultatas neblogas, – pasirodymą komentavo A.Glebauskas. – Minimalus tikslas buvo peršokti daugiau nei 220 cm. Negalvojau nei apie asmeninį rekordą, nei šiaip apie kokį kitą rezultatą, tiesiog norėjau gerai atlikti šuolius – tą padaryti pavyko.“

Sportininko taip pat laukia startas Berlyne – Europos čempionato normatyvą (226 cm) jis įvykdė dar birželį.

Du Lietuvos čempionės titulus per kelias valandas iškovojo Ieva Zarankaitė – sportininkė laimėjo rutulio stūmimą (15,96 m) bei disko metimą (55,62 m). JAV studijuojanti uteniškė jau yra įvykdžiusi abiejų rungčių Europos čempionato normatyvus, o Palangoje pasiekė geriausius karjeros rezultatus Lietuvos stadionuose.

„Rezultatai tikrai gana geri, Lietuvos stadionuose nesu metusi toliau. Tai labai džiugina, dar padirbsime, o Europos čempionate dalyvausiu ir disko metime, ir rutulio stūmime. Tarp rungčių bus dvi dienos poilsio, bandysime kovoti dėl dvyliktuko“, – sėkminga diena džiaugėsi I.Zarankaitė.

Sportininkei šalies pirmenybės buvo pirmos varžybos po kone pusantro mėnesio pertraukos. To priežastis – noras atsistatyti po sezono JAV bei tinkamai pasiruošti svarbiausioms metų varžyboms.

„Po NCAA čempionato truputį pailsėjau, reikėjo atsigauti. Po to vėl grįžau į treniruočių ritmą, sunkiai dirbome, o sezono tikslas yra Europos čempionatas. Kai sunkiu krūviu dirbi, tai dalyvavimas varžybose nėra tikslingas“, – tikino metikė.

Greta Europos čempionato normatyvų bėgo barjerininkas Rapolas Saulius (13,95 sek.) bei sprinteriai Karolina Deliautaitė (11,54 sek.) ir Kostas Skrabulis (10,49 sek.). Beje, pastarasis tapo trečiu vienos šeimos atstovu, iškovojusiu Lietuvos čempiono titulą 100 m rungtyje – tą pavyko padaryti jo tėvui Eimantui bei broliui Martui.

2018 metų Lietuvos lengvosios atletikos čempionato prizinį fondą sudaro net 17 tūkst. eurų. Sportininkams įteikiami „Sportland“, „Nike“ bei „Kauno maratono klubo“ čekiai.

Antroji Lietuvos čempionato diena šeštadienį prasidės 14.15 val. kūjo metimu atsarginėje aikštėje, o likusios rungtys pagrindiniame stadione startuos 16 valandą.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite