SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno atviras vaikų ir jaunučių kroso čempionatas perkeltas iš spalio 4 d. į spalio 11 d.

Į Vilnių sugužės lengvaatlečių elitas – vyks tarptautinės „Cosma“ taurės varžybos
2020-07-20

Sostinės „Vingio“ stadione – kone visas Lietuvos lengvosios atletikos elitas. Antradienį ten vyks tradicinės Vilniaus sporto klubo „Cosma“ taurės varžybos, lengvaatlečiams tapsiančios svarbiausiu komerciniu startu Lietuvoje šį sezoną. Tarptautinių varžybų prizinį fondą gali sudaryti beveik 7 tūkst. eurų.

Vilniuje jėgas išbandys gerą sportinę formą demonstruojantis Europos ir pasaulio disko metimo čempionas Andrius Gudžius, ieties metimo žvaigždės Edis Matusevičius bei Liveta Jasiūnaitė, kone kiekvienose varžybose asmeninį rekordą gerinanti diskininkė Ieva Zarankaitė (dalyvaus ne tik disko metimo, bet ir rutulio stūmimo rungtyje), sezoną atidarys šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas.

„Cosma“ taurės varžybose prieš dvejus metus buvo pasiektas iki šiol gyvuojantis vyrų 1500 m bėgimo rungties rekordas, kurio autoriumi tapo Simas Bertašius. Europos čempionato finalininkas tąkart nuotolį įveikė per 3 min. 39,01 sek.

„Žinoma, kad prisimenu tą startą, rekordas dar galiojantis ir šiai dienai. Labiausiai įsiminė tai, kad jo nesitikėjau ir neplanavome bėgti greitai. Buvo vienas iš pavyzdžių, kad planuoji vieną, bet gaunasi kita. Tai įdomioji sporto pusė, kad ne viskas vyksta, kaip planuoji“, – prisiminė S.Bertašius.

Juozapo Garalevičiaus auklėtinis teigia, kad liepos 21 diena jo kalendoriuje apibraukta jau seniai – startas „Cosma“ taurės varžybose jam yra vienas labiausiai laukiamų.

„Cosma“ taurės varžybos yra vienas svarbesnių sezono startų. Vilniuje neturime daug aukšto rango varžybų, o atsakomybės prideda ir tai, kad jos vykdomos mano klubo. Šie metai įdomesni, kada visos varžybos buvo atšaukiamos, gana iš anksto žinojome, kad „Cosma“ taurė tikrai įvyks ir liepos 21 dieną į kalendorių įsirašėme anksti – ta diena tikrai laukiama“, – sakė S.Bertašius.

Įdomi kova turėtų užvirti moterų 400 m rungtyje, kur susitiks dvi Tokijo olimpinių žaidynių kandidatės Agnė Šerkšnienė bei Modesta Morauskaitė. Prieš dvejus metus „Cosma“ taurės varžybose jos buvo komandos draugėmis ir bėgo 4×400 m estafetę. Tada Lietuvos ekipa iškovojo teisę dalyvauti tiek 2018-ųjų Europos pirmenybėse, tiek 2019 metų pasaulio estafečių čempionate (pirmą kartą šalies istorijoje).

„Be abejonės, šios varžybos kelia tik pačius geriausius prisiminimus. Iškovojome du kelialapius, vieną į Europos čempionatą, antrą – istorinį – į pasaulio estafečių čempionatą. Visada labai smagu bėgti namuose, visgi Vilniaus stadione varžybos nėra rengiamos dažnai“, – teigė M.Morauskaitė.

Ispanijoje sportininkė praleido visą karantino laikotarpį, tačiau buvo viena tų, kuri sezonui rengėsi maksimaliu pajėgumu, kiek tai leido sąlygos.

„Ispanijoje karantinas buvo vienas griežčiausių Europoje, teko daug improvizuoti, kad išlaikyčiau bent kažkokią fizinę formą. Ar pavyko gerai pasiruošti, manau, pamatysime per varžybas. Ganėtinai sunku prognozuoti, kokiam rezultatui šiuo metu esu pasiruošusi, nes pasiruošimo procesas šiemet buvo gana neįprastas“, – komentavo M.Morauskaitė.

Varžybas organizuoja Vilniaus sporto klubas „Cosma“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Įėjimas į sostinės „Vingio“ stadioną nemokamas.

 

Programa:

16.15 val. – ieties metimas (vyrai ir moterys)

16.30 val. – 100 m paruošiamieji bėgimai (moterys)

16.30 val. – rutulio stūmimas (moterys)

16.40 val. – šuoliai į tolį (moterys)

16.50 val. – 100 m paruošiamieji bėgimai (vyrai)

17.20 val. – 1500 m bėgimas (vyrai)

17.25 val. – šuoliai į aukštį (vyrai)

17.35 val. – 400 m bėgimas (moterys)

17.40 val. – disko metimas (moterys, vyrai)

17.45 val. – šuoliai į tolį (vyrai)

17.50 val. – 400 m bėgimas (vyrai)

18.00 val. – rutulio stūmimas (vyrai)

18.20 val. – 100 m finalai (moterys)

18.35 val. – 100 m finalai (vyrai)

 

Autorius – Robertas Trakys

Regimanto Tarasevičiaus nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite