SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapas Jurbarke vyks balandžio 7 d. (perkeltas iš balandžio 8 d.)

 

Kalifornijos bėgikas nori atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse
2022-04-14

Kas čia toks? Tokį klausimą praėjusią vasarą Palangoje vykusio Lietuvos čempionato metu, pasibaigus pirmam 400 metrų rungties bėgimui, ištarė stadiono informatorius. Pastarąjį nustebino niekam negirdėtas bėgikas, varžydamasis teoriškai silpniausiame bėgime, sugebėjęs tapti šalies čempionu.

Dabar jam 20-imt, jis užaugo visada saulėtoje Kalifornijoje ir jis jau dabar kėsinasi į olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio Lietuvos rekordą.

JAV lietuvis Tomas Keršulis, tapęs praėjusio vasaros sezono atradimu, turi ambicingų tikslų. Vienas jų – po dvejų metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse bėgti dėvint lietuviška trispalve pažymėtą aprangą.

Čempioniškas rezultatas nustebino specialistus

2021-ųjų vasarą apie T.Keršulį sužinojo visa Lietuvos lengvosios atletikos bendruomenė. Šalies čempionate jis pasidabino aukso medaliu, 400 m distanciją įveikęs per 47,79 sek. Kitą dieną sportininkas laimėjo sidabrą 200 m rungtyje, nusileidęs tik olimpiečiui Gediminui Truskauskui. Tada 19-mečio T.Keršulio pasiektas rezultatas šiame nuotolyje – 21,00 sek. – jam suteikė teisę atstovauti Lietuvai Taline (Estija) vykusiame Europos iki 23 metų čempionate.

„Iš tikrųjų Lietuvos čempionate norėjau dalyvauti dar vieną vasarą prieš tai, tačiau dėl Covid-19 pandemijos atvykti tapo sudėtingiau. Pernai jau studijavau Kornelio universitete ir treneris pasakė, kad jei Beatričė (Kornelyje studijuojanti Lietuvos lengvaatletė Beatričė Juškevičiūtė – lengvoji.lt) dalyvaus, turiu dalyvauti ir aš. Mano tėvai taip pat galvojo, kad reikėtų startuoti, todėl nusprendėme atskristi“, – prisiminė T.Keršulis.

Dar prieš debiutinį startą tėvų gimtinėje kylanti lengvosios atletikos žvaigždė žinojo, kad gali tapti čempionu, nors nebuvo laikytas favoritu – apie šį bėgiką nežinojo turbūt nė vienas jo varžovas.

„Likus dviem savaitėms iki Lietuvos čempionato, 400 m nubėgau per 48,2 sek. Pasižiūrėjau, kokie laikai pasiekti Lietuvoje ir žinojau, kad geriausi buvo maždaug tokie patys. Supratau, kad turiu gerą šansą laimėti. Kai pamačiau, jog esu pirmame bėgime, truputį nuliūdau, nes supratau, jog nebėgsiu kartu su stipriausiais. Reikėjo pačiam greitai pradėti ir greitai prabėgti“, – dėstė T.Keršulis.

Po pirmo šalies čempiono titulo JAV lietuvį stadiono prieigose stabdė varžybas stebėję lengvosios atletikos specialistai.

„Daug trenerių ir kitų žmonių priėjo prie manęs, klausinėjo, iš kur esu, ką bėgu, ką planuoju bėgti. Buvo labai smagu, kad visi norėjo kažką sužinoti“, – sakė T.Keršulis.

2021-ųjų sezoną lengvaatletis baigė atstovaudamas Lietuvai Europos iki 23 metų čempionate: debiutą už nacionalinę rinktinę jis pažymėjo 18 vieta 200 m rungtyje.

„Buvo labai smagu, tai pirmas mano čempionatas, į kurį skridome visa komanda. Gyvenome viešbutyje, patiko eiti į tokį gerą stadioną, dalyvauti su tokiais stipriais bėgikais. Nors pasirodžiau ne taip gerai, kaip Lietuvos čempionate, buvo labai smagu“, – šyptelėjo kylanti lengvosios atletikos žvaigždė.

JAV lankė lietuvių mokyklą

T.Keršulis užaugo visada saulėtoje Kalifornijoje. Sportininko tėvai Saulius ir Violeta emigravo į JAV dar prieš kelis dešimtmečius.

„Mano abu tėvai gimė ir gyveno Lietuvoje, iki kol baigė Vilniuje universitetą. Po studijų mano tėvas gavo pasiūlymą mokytis Amerikoje ir abu išskrido. Iš pradžių gyveno Detroite, o vėliau persikėlė į Kaliforniją. Gimiau Kalifornijoje, bet beveik kiekvieną vasarą grįžtame į Lietuvą, pas šeimą. Amerikoje gyvenu tik aš su šeima, o visi giminės gyvena Lietuvoje, todėl grįžtame aplankyti“, – pasakojo T.Keršulis.

20-metis mintis raiškiai dėsto lietuviškai. Pokalbio metu sportininkas nė sykio neperklausė klausimo, o atsakydamas neužstrigo ties nė vienu sakiniu.

„Namuose kalbame lietuviškai. Amerikoje gyvenu prie San Francisko ir, kai buvau mažas, kiekvieną šeštadienį lankydavau lietuvišką mokyklą. Kalbėdavomės lietuviškai su kitais vaikais, dėl to turbūt ir išmokau kalbą. Mokėjau kalbėti, bet ten išmokau gramatiką, istoriją ir kitokius dalykus“, – sakė T.Keršulis.

Nors Kalifornija pasižymi nepraprastu gamtos grožiu, lengvaatlečiui graži ir tėvų gimtinė.

„Grįžę į Lietuvą apie savaitę praleidžiame Vilniuje. Tėvai turi daug draugų Vilniuje, tad visus juos aplankome. Taip pat važiuojame į Rokiškį ir Uteną, kur gyvena mano šeima. Būname prie ežero, plaukiojame, žaidžiame badmintoną. Kartais nuvažiuojame į Nidą ar Palangą. Lietuvoje skirtingai gražu. Viskas atrodo kitaip nei Kalifornijoje, viskas labai įdomu“, – šyptelėjo T.Keršulis.

Beje, užsiimti lengvąja atletika sportininkas pradėjo palyginus neseniai – vos prieš šešerius metus. O iki tol, kaip jis pats sako, užsiiminėjo lietuviškiausia sporto šaka – krepšiniu. Profesionaliai nesportavo nė vienas iš T.Keršulio tėvų.

„Iš pradžių kaip tikras lietuvis žaidžiau krepšinį, bet kai sukako 14 metų, mama pasakė pabandyti lengvąją atletiką, jog tapčiau greitesnis žaisdamas krepšinį. Pirmais metais gerai pasirodžiau ir man labai patiko. Kiekvienais metais rezultatai vis gerėjo, todėl baigiau žaisti krepšinį, liko tik lengvoji atletika“, – prisiminė JAV lietuvis.

Taikosi į olimpinio čempiono rekordą

Praėjusios vasaros atradimu tapęs T.Keršulis nustebinti spėjo ir 2022-aisiais. Uždarų patalpų sezono metu NCAA konferencijų čempionate bėgikas 400 m įveikė per 47,01 sek. – tai vos 0,26 sek. prasčiau už olimpiniam čempionui Remigijui Valiuliui priklausantį Lietuvos rekordą, pasiektą prieš 42 metus.

„Žinojau apie rekordą, norėjau pagerinti – nepavyko. Manau, kitais metais tikrai pagerinsiu, nes šiemet buvo pirmas mano sezonas uždarose patalpose, reikėjo priprasti prie keisto bėgimo į įkalnę ir nuo jos posūkiuose. Kitais metais tikrai galėčiau pagerinti“, – užtikrintai kalbėjo lietuvis.

Kornelyje programavimą studijuojantis vaikinas yra vienas pajėgiausių šio universiteto lengvaatlečių. Beje, iki šių metų uždarose patalpose lietuvis nebėgdavo, nes Kalifornijoje dėl palankių oro sąlygų visą laiką varžytis galima lauke.

Vasaros sezoną T.Keršulis atidarė pasiekdamas trečius geriausius rezultatus Lietuvos istorijoje net dvejose rungtyse: praėjusį savaitgalį 200 m jis nubėgo per 20,80 sek. (Lietuvos U23 rekordas), o 400 m – per 46,52 sek.

„Tikrai noriu patekti į Paryžiaus olimpines žaidynes. O šių metų tikslas – Europos čempionatas“, – teigė T.Keršulis, sėkmės atveju tapsiantis vienu jauniausiu Lietuvos rinktinės nariu Miunchene vyksiančiose pirmenybėse.

Maža to, lengvosios atletikos specialistai prognozuoja, kad lieso sudėjimo T.Keršulis, užsiauginęs daugiau raumeninės masės, galėtų bėgti kur kas greičiau nei dabar.

„Universiteto treneris irgi taip mano. Sako, kad reikia įgyti daugiau jėgos, kilnoti daug svorių. Dabar tris kartus per savaitę kilnoju svorius, kad tapčiau stipresnis“, – šyptelėjo T.Keršulis.

Pavasarį lengvaatlečio laukia kovos NCAA pirmenybėse, tuo tarpu vasarą jis planuoja praleisti Lietuvoje, kur gins šalies čempiono titulą.

 

Autorius – Robertas Trakys

stop kadras

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite