SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Lietuvos čempionatas: pirmoji diena
2021-06-25

Šiandien Palangos miesto stadione prasidėjo 98-asis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Palangoje jis vyks septintus metus iš eilės. Pagal surengtų čempionatų skaičių Palanga pasivijo Klaipėdą. Vilniuje pajėgiausi šalies lengvaatlečiai rinkosi 43 kartus, Kaune – 38, Panevėžyje – 2, o Šiauliuose – 1.

Penktadienį buvo rungtyniaujama 22 rungtyse:

Vyrai

100 m. 1.Kristupas Seikauskas (Kaunas/Panevėžys) 10.68/0.6 (laimėjo čempionatą pirmą kartą), 2.Giedrius Rupeika (Vilnius) 10.85, 3.Kostas Skrabulis (Vilnius) 10.88 (atrankoje 10.81/2.0).

400 m. 1.Tomas Keršulis (Lietuva) 47.79 (asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, pirmos varžybos Lietuvoje), 2.Dariuš Križanovskij (Vilnius) 49.24, 3.Einius Trumpa (Kaunas/Rokiškis) 49.50.

1500 m. 1.Simas Bertašius (Raseiniai/Vilnius) 3:40.14 (šeštas iš eilės laimėtas čempionatas), 2.Robertas Vališauskas (Šiauliai/Šiaulių r.) 3:55.53, 3.Justinas Laurinaitis (Vilnius/Klaipėda) 4:05.60.

10000 m. 1.Ignas Brasevičius (Druskininkai/Vilnius) 30:50.36 (apgynė 2020 metais laimėtą čempiono titulą) 2.Remigijus Šnioka (Vilnius) 32:29.68 (asmeninis rekordas), 3.Aurimas Rimkus (Šiauliai) 32:47.41 (asmeninis rekordas).

3000 m kliūtinis bėgimas. 1.Giedrius Valinčius (Marijampolė) 8:59.67 (asmeninis rekordas, įvykdytas Europos U23 čempionato normatyvas, apgynė pernai laimėtą titulą), 2.Lukas Tarasevičius (Alytus/Švenčionys) 9:13.55 (asmeninis rekordas), 3.Jonas Beleška (Kaunas) 9:49.19.

110 m barjerinis bėgimas. 1.Rokas Ickys (Šiauliai) 14.10/1.1 (pirmas aukso medalis), 2.Martynas Vrašinskas (Kaunas/Klaipėda) 14.32, 3.Edgaras Benkunskas (Kaunas) 14.39 (asmeninis rekordas).

Aukštis. 1.Adrijus Glebauskas (Kaunas/Kėdainiai) 2.29 (Lietuvos čempionatų rekordas, čempionu tapo penktą kartą – anksčiau 2016, 2018-2020 metais), 2.Augustas Bukauskas (Kaunas) 2.10, 3.Dainius Pazdrazdis (Kaunas) 2.05.

Kartis. 1.Osvaldas Gedrimas (Klaipėda) 4.90 (nugalėjo penktą kartą paeiliui, šeštą per visą laiką), 2.Tomas Sabašinskas (Kaunas) 4.40, 3.Matas Adamonis (Kaunas) 4.30.

Tolis. 1.Tomas Lotužis (Skuodas/Vilnius) 7.45/0.0 (čempionatą laimėjo trečią kartą), 2.Ramūnas Kleinauskas (Kaunas/Skuodas) 7.34/-0.2, 3.Algirdas Strelčiūnas (Pasvalys) 7.19/-0.1.

Rutulys. 1.Šarūnas Banevičius (Klaipėda/Klaipėdos r.) 16.92 (aštuntas čempiono aukso medalis, nenugalimas paskutinius 7 metus), 2.Vytenis Ivaškevičius (Vilnius) 15.95, 3.Naubartas Stripeikis (Šiauliai) 15.63.

Diskas. 1.Andrius Gudžius (Kaunas) 67.21 (Lietuvos čempionu tapo penktą kartą iš eilės, septintą kartą per visą laiką), 2.Mykolas Alekna (Vilnius) 63.52 (asmeninis rekordas, aštuntas rezultatas Lietuvoje per visą istoriją, Lietuvos 19-mečių rekordas, geriausias pasaulio sezono rezultatas jaunimo grupėje), 3.Martynas Alekna (Vilnius) 58.26.

4×100 m. 1.Kaunas (Gabrielius Bžeskis, Einius Trumpa, Domas Gailevičius, Kristupas Seikauskas) 42.13, 2.Šiauliai (Rokas Ickys, Dominykas Urbonas, Markas Juškys, Airidas Zabaras) 43.80, 3.Biržai (Nikodemas Navickas, Marius Valaitis, Rolandas Tichonovičius, Darius Valaitis) 44.66.

Moterys

100 m. 1.Akvilė Andriukaitytė (Panevėžys/Vilnius) 11.68/0.0 (asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, pirmas laimėtas čempionatas), 2.Eva Misiūnaitė (Kaunas/Vilnius) 11.71/0.0 (asmeninis rekordas), 3.Andrė Ožechauskaitė (Kaunas) 11.77/0.0 (atrankoje 11.75/1.4).

400 m. 1.Agnė Šerkšnienė (Kaunas) 52.86 (pradedant 2008 metais aštuntas laimėtas čempionatas), 2.Erika Krūminaitė (Klaipėda) 56.30, 3.Gabija Galvydytė (Jonava/Kaunas) 56.59.

1500 m. 1.Viktorija Varnagirytė (Šiaulių r./Vilkaviškis) 4:37.73 (čempione tapo pirmą kartą), 2.Vytautė Budavičienė (Kaišiadorys/Kaunas) 4:48.48, 3.Meda Gasickaitė (Šiauliai) 4:49.31 (asmeninis rekordas).

10000 m. 1.Diana Lobačevskė (Vilnius) 35:01.13 (10000 m Lietuvos čempionatuose laimi kas 10 metų – ankstesnės dvi pergalės buvo pasiektos 2001 ir 2011 metais), 2.Gitana Akmanavičiūtė (Kaunas) 38:11.63 (asmeninis rekordas), 3.Aušra Garunkšnytė (Vilnius) 42:40.46 (asmeninis rekordas).

100 m barjerinis bėgimas. 1.Beatričė Juškevičiūtė (Kaunas) 14.01/0.8 (asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, pirmas laimėtas čempionatas, įvykdytas Europos U23 čempionato normatyvas), 2.Gabija Klimukaitė (Klaipėda) 14.43 (atrankoje 14.25/0.8), 3.Neda Lasickaitė (Vilnius) 14.69 (asmeninis rekordas).

Kartis. 1.Akvilė Gedminaitė (Klaipėda) 3.40  (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, pirmas medalis laimėtas Lietuvos čempionatuose), 2.Elzė Kudulytė (Vilnius) 3.10 (asmeninis rekordas), 3.Ugnė Liubinaitė (Kaunas) 3.10.

Tolis. 1.Jogailė Petrokaitė (Raseiniai) 6.28/-0.2 (trečias aukso medalis), 2.Atėnė Šliževičiūtė (Kaunas) 5.76/1.3, 3.Austė Macijauskaitė (Kaunas) 5.68/0.2.

Rutulys. 1.Ieva Zarankaitė (Utena) 15.47 (penktas čempionės titulas rutulio stūmime), 2.Urtė Bačianskaitė (Panevėžys) 14.52 (įvykdytas Europos U23 čempionato normatyvas), 3.Marija Šyvytė (Kaunas/Utena) 13.80.

Diskas. 1.Ieva Zarankaitė (Utena) 62.08 (asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, ketvirtas iš eilės laimėtas čempionės titulas disko metime), 2.Zinaida Sendriūtė (Skuodas) 59.51 (18-as medalis – 13 aukso, 5 sidabro – Lietuvos čempionatuose), 3.Paulina Stuglytė (Rokiškis/Vilnius) 48.91 (asmeninis rekordas, Lietuvos 16-mečių rekordas)

4×100 m. 1.Vilnius (Elzė Kudulytė, Neda Lasickaitė, Elena Jasaitė, Kotryna Uzialaitė) 49.18 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas), 2.Klaipėda (Satera Balčaitytė, Kornelija Staponaitė, Ema Broškaitė, Lurda Tučkutė)  49.70, 3.Šiauliai (Gerda Kirkytė, Marija Fausta Rimkevičiūtė, Emilė Čepaitė, Ema Rupšytė) 50.03.

Rezultatai.

Video transliacija

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite