SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d.

LLAF taurės varžybose – lyderių pergalės ir rutulio stūmikės šūvis
2016-05-20

Penktadienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione prasidėjo LLAF taurės lengvosios atletikos varžybos ir Lietuvos universitetų studentų čempionatas – pirmas olimpinio sezono iššūkis lengvaatlečiams. Laikinojoje sostinėje sportininkai galėjo vykdyti visų svarbiausių tarptautinių startų – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, Europos, pasaulio jaunimo ir Europos jaunių čempionatų – normatyvus. Pasibaigus pirmos dienoms varžyboms ne visi lengvaatlečiai stadioną paliko tuščiomis kišenėmis.

Moterų rutulio stūmimo rungtyje net 66 centimetrais asmeninį rekordą pagerino Giedrė Kupstytė. Vos prieš pusantrų metų ieties metimą į rutulio stūmimą iškeitusi 24-erių sportininkė įrankį nustūmė 16,72 metro bei įvykdė Europos čempionato normatyvą. Asmeninį rekordą G.Kupstytė pagerino jau pirmu bandymu (16,33 m), o sėkmingiausias buvo šeštasis.

„Tiesą pasakius, prieš šias varžybas apie tokį rezultatą tikrai nebūčiau pagalvojusi. Turėjau nemenkų problemų su nugara, alkūne, bet, ačiū Dievui, turime nuostabų „Cosmos“ klubo kineziterapeutą, kuris mane šiek tiek atstatė, – džiaugėsi G.Kupstytė. –  Stengiausi negalvoti apie tai, kaip viskas buvo treniruotėse, kaip man kažkas blogai, atėjau ir galvojau apie techniką. Nors ir tie 300 eurų viliojo, bet stengiausi negalvoti (juokiasi).“

Rutulio stūmikė džiaugėsi žiūrovų palaikymu: geriausią rezultatą sportininkė pasiekė paskatinta plojimų.

„Paskutinio bandymo metu žiūrovai man plojo, o tai nutiko pirmą kartą gyvenime. Labai patiko, tai ir pagerinau tą rezultatą. Plojimas labai gerai mane įvedė į ritmą, atsipalaidavau ir atlikau patį smagiausią gyvenime stūmimą“, – teigė G.Kupstytė.

Europos čempionato normatyvus jau įvykdė dvi Lietuvos rutulio stūmikės – G.Kupstytė ir Austra Skujytė. Nedaug iki Senojo žemyno pirmenybių normatyvo pritrūko ir antrą vietą LLAF taurės varžybose užėmusiai Laurai Gedminaitei, kuri nustūmė 15,97 m.

„Dabar svarbiausia toliau dirbti, nes yra techninių dalykų, kurie man nesigauna. Šiandien jie daugiau mažiau gavosi, o paskutiniu bandymu jau tikrai gavosi, – juokėsi G.Kupstytė. – Svarbiausi startai prieš akis. Dabar tikslas pasirodyti gerai Europos čempionate, ką padariau šiandien, tą norėčiau parodyti ir Europoje. Puiki repeticija tam bus kitą savaitę vyksiančios Europos čempionų klubų taurės varžybos Turkijoje.“

Už pasiektus Europos čempionato ir olimpinių žaidynių normatyvų lygio rezultatus LLAF įsteigė piniginius prizus. G.Kupstytei ir disko metikei Zinaidai Sendriūtei atiteko 300 eurų čekiai.

LLAF taurės varžybose Z.Sendriūtė triumfavo rekordinį 14 kartą. Šįkart disko metikė geriausiu penktu bandymu įrankį numetė 58,58 metro ir viršijo Europos čempionato normatyvą. Tiesa, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ir Europos pirmenybių normatyvus lengvaatletė įvykdė dar praėjusiais metais.

Z.Sendriūtė sezoną pasitiko su permainomis: ilgametį trenerį Aloyzą Jasmontą pakeitė Andrių Gudžių treniruojantis Vaclovas Kidykas.

„Per treniruotes viskas vyksta geriau, bet nauja technika, naujas treneris, prie visko reikia priprasti. Visą abėcėlę reikia išmokti, nes iki šiol sportavau netinkamai. Turiu atsistoti į tinkamas vėžes ir viskas bus gerai, – teigė Z.Sendriūtė. – Prieš varžybas surengiau treniruočių stovyklą Kaune, kurios metu turėjau įvairių problemų – kamavo žarnyno bėdos, menties skausmai. Daug bėdų, tad prie jų parodytas rezultatas dar „prie proto“.  Vakar dariau pirmą savaitės metimų treniruotę ir diskas skrido neblogai. Rezultatas neblogas, bet 58 metrus turiu mesti iš vietos.“

Z.Sendriūtės asmeninis rekordas – net 65,97 m. Šį rezultatą sportininkė pasiekė prieš trejus metus. Treniruočių metodiką pakeitusi metikė tiki, kad solidūs rezultatai gali sugrįžti dar šiemet.

„Technika yra atidirbama, treneris mato, jog yra teigiamų pokyčių. Kaip treneris sako, reikia viską sudėlioti į vietas ir galiu mesti toli“, – sakė Z.Sendriūtė.

LLAF taurės varžybose buvo pasiekta net 12 geriausių Lietuvos sezono rezultatų. Tradicines pergales iškovojo sprinteriai Lina Grinčikaitė-Samuolė (11,56 sek.) ir Rytis Sakalauskas (10,43 sek.), šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys (220 cm). Vos 0,24 sek. iki Europos čempionato normatyvo pritrūko talentingam bėgikui Rapolui Sauliui. 110 m barjerinio bėgimo distanciją sportininkas atrankoje įveikė per 14,14 sek., finale – 14,28 sek.

„Vėjas buvo geras, stadionas geras, gal paties savijauta buvo šiek tiek keista. Po tokio gero atrankos bėgimo pasijaučiau per daug laisvai, – analizavo R.Saulius. – Galbūt galima sakyti, kad nesu pratęs bėgti du kartus per vienas varžybas. Stengiuosi susikoncentruoti pirmam startui ir pirmą kartą sudalyvauti gerai.“

Lengvaatletis džiaugėsi nauju asmeniniu rekordu ir vis gerėjančia fizine būkle.

„Šioks toks žingsnelis arčiau Europos čempionato. Pasistengus ir nedarant kvailų klaidų, kurias dariau finale, manau išbėgčiau iš 13,90 sek. (Europos čempionato normatyvas – lengvoji.lt). Kilti dar tikrai yra kur, po treniruočių stovyklos ir šito starto tikrai galiu pasakyti, kad esu sustiprėjęs“, – sakė R.Saulius.

Šeštadienį paaiškės dar 18 rungčių LLAF taurės varžybų čempionai. Varžybų pradžia – 11.20 val.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite