SVARBŪS PRANEŠIMAI:
LLAF taurės varžybose pasiekti šeši geriausi Lietuvos sezono rezultatai
2022-06-03

Penktadienį Palangoje prasidėjo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos, kuriose dalyvauja daugiau nei pusketvirto šimto lengvaatlečių. Pirmą varžybų dieną paaiškėjo 19 rungčių nugalėtojai, iš kurių šešiems pavyko užfiksuoti geriausius šalies sezono rezultatus.

Vieno jų autoriumi tapo Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis Adrijus Glebauskas. Šuolininkas į aukštį įveikė 215 cm kartelę, tačiau rezultatu neliko patenkintas. Pernai pasiektas sportininko rekordas lygus 230 cm.

„Meluočiau, jei sakyčiau, kad treniruotėse sekasi gerai – taip nėra. Daug įvairių dalykų, koja dar neišgijo nuo pat žiemos… Toks paradoksas, į aukštį ji man leidžia šokinėti, bet nelabai galiu normaliai treniruotis dėl dešinės kojos kelio. Šokinėju, bandau ir tikiuosi, kad bus geriau. Dar pakoregavome bėgimą, tad iš visų pusių kintamieji, kurie šiuo metu ne mano pusėje“, – atviravo A.Glebauskas.

Kaunietis kol kas nėra užtikrintas dėl patekimo nei į liepą vyksiantį pasaulio čempionatą, nei į rugpjūčio pabaigoje rengiamą Europos čempionatą.

„Pasitikėjimas savimi ateina iš treniruočių. Kai treniruotėse matysiu, kad stabiliai einama link tikslų, tada ir varžybose galėsiu tikėtis gero rezultato. Apie pasaulio čempionatą negalvoju, nes normatyvas aukštas, o reitingui trūksta startų. Kaip bus taip, savęs neperlaušiu, jei šiuo metu negaliu. Nežinau, ar baigsim vasarą, ar ne… Stengsimės išsigydyti per vasarą ar bent po jos“, – sakė A.Glebauskas.

Analogiškoje moterų rungtyje favoritės statusą pateisino Airinė Palšytė, įveikusi 185 cm. Sportininkė LLAF taurės varžybose triumfavo ketvirtą kartą karjeroje. Kita olimpietė – Liveta Jasiūnaitė – ieties metimo rungtyje rimtesnės konkurencijos nesulaukė bei įrankį numetusi 57,10 m tapo varžybų nugalėtoja.

Geriausius Lietuvos sezono rezultatus Palangoje užfiksavo Marius Vadeikis (šuoliai į tolį – 7,62 m), Šarūnas Banevičius (rutulio stūmimas – 18,55 m), Kristupas Seikauskas (100 m – 10,77 sek.) bei Edgaras Benkunskas (110 m barjerinis bėgimas – 14,54 sek.). Pastarasis taip pat užėmė antrą vietą ieties metimo rungtyje, įrankį numetęs 61,22 m.

„Forma kaip ir gerėja, esu atsigavęs po daugiakovės Lenkijoje. Šiandien norėjosi greičiau įveikti barjerų rungtį, bet koją pamaišė pats startas, teko vytis varžovus ir tai išmušė iš vėžių. O ieties metime šiek tiek dingęs jausmas. Bandysime Šiauliuose susigrąžinti tai, ką mėčiau pernai, bet viskas yra gerai“, – pasirodymą apibendrino E.Benkunskas.

Praėjusiais metais Europos iki 23 metų čempionate sportininkas iškovojo septintą vietą dešimtkovės varžybose, o šiemet tikisi prasibrauti į žemyno suaugusiųjų čempionatą. Vienu svarbiausiu atrankos startu jam taps po savaitės Šiauliuose vyksiantis Lietuvos daugiakovių čempionatas.

„Kuriose rungtyse jaučiuosi patobulėjęs? Užtikrintumas atsiradęs šuoliuose į aukštį, kažkiek rutulio stūmime ir barjeruose“, – šyptelėjo E.Benkunskas.

Lietuvos sezono rekordą pakartojo pirmose varžybose po sudėtingos traumos bei operacijos dalyvavusi sprinterė Eva Misiūnaitė. 100 m ji įveikė per 11,92 sek. bei už nugaros paliko Europos iki 23 metų čempionę latvę Sindiją Bukšą.

„Praėjusią žiemą turėjau rimtą, kadangi plyšo priekinis kryžminis raištis, todėl teko praleisti visą sezoną. Teko gerokai paplušėti, kad atsistatyčiau nors iki vasaros, nors trenerio ir mano planuose buvo sugrįžimą daryti šio sezono metu. Kaip matome, su šiandienine pergale. Kad ir tolokai nuo asmeninio rekordo, bet pergalė yra pergalė“, – džiaugėsi E.Misiūnaitė.

Praeityje bėgikė specializavosi 400 metrų rungtyje, atstovavo Lietuvai 2017 metų Europos uždarų patalpų čempionate, 2018 metų Europos čempionate bei 2019 metų pasaulio estafečių čempionate. Dabar sportininkė koncentruojasi tik į trumpesnes sprinto distancijas.

„Ar nustebino rezultatas? Su treneriu susilažinome, ar pavyks įveikti greičiau nei per 12 sekundžių. Pavyko, tai manau, kad švęsime šią pergalę. Kad ir mažytė, per pergalė yra pergalė. Džiaugiuosi, kad varžovės neleido atsipalaiduoti, o konkurencija visada yra gera atspirtis“, – teigė E.Misiūnaitė.

LLAF taurės varžybos tęsis šeštadienį. Jų pradžia – 12.00 val.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite