SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno atviras vaikų ir jaunučių kroso čempionatas perkeltas iš spalio 4 d. į spalio 11 d.

Londono žaidynių bronza – Austrai Skujytei?
2015-11-10

2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse Austra Skujytė pasirodė įspūdingai: pagerintas asmeninis rekordas (6599 tšk.), pasiektas planetos rekordas septynkovės rutulio stūmimo rungtyje (17,31 m) bei laimėtos dvi rungtys (rutulio stūmimas bei šuoliai į aukštį). Vis dėlto medaliui to buvo maža: Atėnų olimpiados vicečempionė galutinėje įskaitoje liko tik penkta.

Sužibo viltis, jog antrą olimpinių žaidynių medalį A.Skujytė vis tik gaus. Į dopingo skandalus įsipainiojo dvi aukštesnes vietas užėmusios sportininkės – bronzą iškovojusi rusė Tatjana Černova bei ketvirta likusi ukrainietė Liudmila Josipenka.

„Žinau, jog L.Josipenką po olimpinių žaidynių diskvalifikavo, bet kažkaip labai tyliai, tad taip ir nežinau savo vietos olimpiadoje. Tyliai tikiuosi, jog išlįs ir T.Černovos dopingo atvejis“, – sakė A.Skujytė.

L.Josipenka diskvalifikuota nuo 2013 m. kovo ketveriems metams, tačiau panaikinti ir 2012-ųjų rezultatai. Sportininkė tą sezoną taip pat iškovojo sidabro medalį Europos čempionate, aplenkusi trečią ir ketvirtą pozicijas atitinkamai užėmusias latves Laurą Ikauniecę bei Aigą Grabustę. Latvijos lengvosios atletikos federacijos atstovė spaudai Ieva Blusina patvirtino, jog Senojo žemyno pirmenybių protokolai pakeisti bei tiek L.Ikauniecė, tiek A.Grabustė medalius jau gavo.

„Visi L.Josipenkos rezultatai panaikinti nuo 2011-ųjų rugpjūčio 25-osios. Sprendimą priėmė Ukrainos lengvosios atletikos federacijos (UAF) Vykdomasis komitetas ir jis buvo patvirtintas IAAF. Keista, jog protokolai vis dar neištaisyti“, – stebėjosi UAF darbuotoja Olga Nikolajeva.

Tuo tarpu T.Černova dėl draudžiamų preparatų vartojimo diskvalifikuota nuo 2009-ųjų rugpjūčio 15 dienos iki 2011-ųjų rugpjūčio 14-osios bei dar dvejiems metams nuo 2013-ųjų liepos 22 dienos. Daugiakovininkė galėjo dalyvauti 2011-ųjų pasaulio čempionate, kur iškovojo aukso medalį, bei po metų vykusiose Londono olimpinėse žaidynėse.

„Istorija keista. Dar niekas neaišku dėl T.Černovos, jei bus aišku, tada ir bus galima sakyti, jog iš manęs buvo pavogta bronza. Tikiuosi, kad viskas išaiškės. Jei iš tiesų yra taip, jog yra labai daug prigautų 2012-aisiais dopingą vartojusių rusų, tikiuosi, kad teisybė bus įgyvendinta. Turiu vilties, būtų „faina“, po ketverių metų pertraukos… Rio ant nosies ir opa – gauni dar vieną bronzą“, – nusijuokė A.Skujytė.

Sportininkė teigė, jog su kitomis septynkovininkėmis pastaruoju metu nebendravo, tad jų nuomonės šia tema nežino.

Prieš porą metų Didžiosios Britanijos lengvosios atletikos federacija (UKA) įnirtingai kovojo dėl galimai „pavogto“ planetos čempionato aukso iš Jessicos Ennis. Praėjus vos dviem savaitėms po pirmos diskvalifikacijos pabaigos T.Černova dalyvavo planetos čempionate bei aplenkusi britų žvaigždę iškovojo auksą.

Lengvoji.lt pasiteiravus, ar britai tikisi, kad iš T.Černovos bus atimti 2011-aisiais bei 2012-aisiais iškovoti titulai, UKA atstovas spaudai Jamie Foxas konkretaus atsakymo išvengė.

„Raginame IAAF ir kitas susijusias institucijas įgyvendinti WADA (Pasaulio antidopingo agentūra) rekomendacijas bei užtikrinti švarių sportininkų dalyvavimą svarbiausiose varžybose“, – teigė J.Foxas.

Primename, jog WADA Tarptautinei lengvosios atletikos federacijų asociacijai (IAAF) rekomendavo uždrausti Rusijos lengvaatlečiams dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Jei septynkovės varžybų protokolai vis tik bus pakeisti bei A.Skujytė pakils į ketvirtą arba trečią vietą, jai priklausys ir didesnė valstybės premija.

„Jei ten nuskriaudžia, tai gal čia nenuskriaus. Nukentėjau, nes buvo galimybė iškovoti bronzą, bet nepavyko vien dėl to, jog kažkas buvo nešvarus, – sakė A.Skujytė. – Pagyvensime ir pamatysime. Pati apie tai negalvoju, viskas labai praeityje.“

Savo vietą Londono žaidynėse „pagerino“ ir disko metikė Zinaida Sendriūtė. Olimpiadoje devinta buvusi lengvaatletė praėjus kiek daugiau nei pusmečiui po žaidynių sulaukė žinios apie Rusijos atletės Darijos Piščalnikovos diskvalifikaciją. Lietuvė pakilo į aštuntą vietą, garantuojančią valstybinę premiją. Tiesa, ją sportininkė gavo tik praėjusiais metais.

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite