Praėjusią savaitę Lozanoje (Šveicarija) vyko neeilinis Europos lengvosios atletikos asociacijos (EA) kongresas, konvencija bei geriausių Europos lengvaatlečių apdovanojimų ceremonija (Golden Tracks), į kuriuos buvo pakviesti ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) vadovai.
Neeilinio kongreso metu buvo patvirtinta Kosovo narystė Europos lengvosios atletikos asociacijoje. Šios Balkanų šalies federacija tapo 51-ąja EA nare. Taip pat buvo priimti keli įstatų pakitimai, vienas iš jų – sujungti nerinkiminiais metais vykstantį kongresą su konvencija. Tai reiškia, jog pirmasis toks renginys 2017 metų spalį vyks Vilniuje, o į Lietuvą sugužės ne tik Europos lengvosios atletikos federacijų vadovai, bet ir pajėgiausi Senojo žemyno lengvaatlečiai, dalyvausiantys geriausių metų lengvaatlečių apdovanojimų ceremonijoje.
Į Šveicarijoje vykusius renginius atvyko per 300 žmonių, tarp kurių buvo naujai išrinktas Tarptautinės lengvosios atletikos federacijų asociacijos (IAAF) prezidentas Sebastianas Coe, Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas ir Europos olimpinio komiteto vadovas Patrickas Hickey‘us.
„Daryk pakeitimus, jog pakeitimai nepakeistų jūsų“, – tokį raginimą iš EA prezidento Sveino Arne Hanseno išgirdo federacijų vadovai. Didelis dėmesys taip pat buvo skirtas lengvosios atletikos plėtrai bei varžybų sistemų tobulinimui.
LLAF vadovai su estais, latviais, baltarusiais ir čekais pasirašė sutartis dėl tarpvalstybinių mačų, o LLAF atstovas spaudai bei naujai sukurtos EA strateginės komunikacijos komisijos narė Ieva Staponkutė dalyvavo komunikacijos specialistų seminare.
Didžiausią susidomėjimą kėlė geriausių Europos lengvaatlečių apdovanojimų ceremonija. Geriausia lengvaatlete pripažinta olandų sprinterė Dafne Schippers, o lengvaatlečiu – britų šuolininkas į tolį Gregas Rutherfordas.
Tik šiemet ties sprinto rungtimis susikoncentravusi buvusi septynkovininkė D.Schippers pagerino 200 m rungties Europos rekordą ir tapo pasaulio čempione. Olandė taip pat iškovojo sidabro medalį perpus trumpesniame nuotolyje, o Europos uždarų patalpų pirmenybėse buvo nepralenkiama 60 m distancijoje.
Europos ir olimpinis čempionas G.Rutherfordas pirmą kartą tapo pasaulio bei Deimantinės lygos varžybų čempionu.
Kylančioms lengvosios atletikos žvaigždėms skirti titulai atiteko šveicarei Noemi Zbaren (100 m barjerinis bėgimas) bei lenkui Konradui Bukowieckiui (rutulio stūmimas).
Autorius – Robertas Trakys