„Dėl medalių kausis ispanės, italės, portugalės, ukrainietės ir, daug kam netikėtai, lietuvės. Ypatingų laimėjimų ėjimo rungtyse nepasiekusi mažiau nei tris milijonus gyventojų turinti šalis gali pirmąkart prasibrauti tarp prizininkių“, – skelbia Europos lengvosios atletikos asociacija (EA).
Sekmadienį Podebraduose (Čekija) vyksiančiose Europos sportinio ėjimo taurės varžybose Lietuvos ėjikės turi istorinę galimybę pasidabinti medaliais komandų įskaitoje. Moterų 20 km varžybose šalies garbę gins geriausia 2015 metų Lietuvos lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė, seserys Živilė ir Monika Vaiciukevičiūtės bei Kristina Saltanovič.
„Važiuoja keturios moterys, kurių trijų rezultatai bus įtraukiami į komandų įskaitą. Jei visos sportininkės praeitų šalia savo asmeninių rezultatų, būtų galima planuoti prizinę vietą komandinėje įskaitoje, – sakė komandos vadovas Viktoras Meškauskas. – Individualiai sportininkės labai stiprios – Brigitos sezono rezultatas netgi geriausias tarp visų dalyvių.“
Medalių ant kaklo asmeninėje įskaitoje buvęs ėjikas iš anksto kabinti nenorėjo.
„Kaip jaučiasi Brigita – nežinau, o mano sportininkių – Monikos ir Živilės – minimalus tikslas yra patekti į pasaulio čempionatą, tai yra, patekti į trejetuką tarp Lietuvos sportininkių, – teigė dvynes treniruojantis V.Meškauskas. – Šiemet planuojame išlaikyti pastovesnį rezultatą, tarp 1 val. 32 min. ir 1 val. 34 min. Panašiai eisime ir Podebraduose.“
Ėjimo specialistas džiaugėsi, kad vos 21-erių Živilei ir Monikai Vaiciukevičiūtėms konkurenciją vis dar sudaro 42-ejų veteranė K.Saltanovič. Vienintelė Lietuvos sportininkė, kuriai Europos sportinio ėjimo taurės varžybose pavyko užlipti ant prizininkių pakylos (2009-aisiais ji iškovojo bronzą), taip pat kovos dėl teisės prasibrauti į rugpjūtį Londone vyksiantį pasaulio čempionatą.
„Kristina turi tikslą patekti į pasaulio čempionatą ir, tikiuosi, kad ji to sieks. Džiaugiuosi, kad dar yra tokia konkurencija mano sportininkėms, kad jos neatsipalaiduotų ir negalvotų, kad automatiškai važiuoja į pasaulio čempionatą“, – džiaugėsi V.Meškauskas.
Ketverių olimpinių žaidynių dalyvė K.Saltanovič Europos taurės varžybose dalyvaus jau 11-ą kartą. Tai – šių varžybų rekordas.
„Jei sportininkas iškovoja medalį, niekas nežiūri, kiek jam metų, dažniausiai žiūrima prieš startą. Kartas nuo karto ne tik ėjime, bet ir kitose rungtyse atsiranda ilgaamžių sportininkų, – pasakojo V.Meškauskas. – Kristinos asmeninis rekordas yra labai aukštas, o norint normatyvo jai reikia eiti 5-6 minutėmis lėčiau. Ji sugeba dar palaikyti tą formą ir įvykdo normatyvus.“
Dėl Europos taurės varžysis ir keturi vyrai: 20 km rungtyje startuos Marius Žiūkas, Tadas Šuškevičius bei Genadijus Kozlovskis, o 50 km įveikti bandys Arturas Mastianica. Puikiai metus pradėjo M.Žiūkas – Australijoje septynias savaites stovyklavęs olimpietis Adelaidėje pasiekė asmeninį rekordą (1 val. 21 min. 27 sek.).
„Tokiose varžybose visi nori sudalyvauti kuo geriau. Kad Marius patektų tarp prizininkų nerealu, reikia eiti greičiau nei 1 val. 21 min., svarbiausias startas jam bus pasaulio čempionatas. Genadijaus Kozlovskio tikslas – įvykdyti normatyvą į pasaulio čempionatą. Pavasarį jam nelabai sekėsi, vienose varžybose susirgo, kitose pritrūko ne per daugiausiai. Trečias dalyvis Tadas Šuškevičius, tačiau ne pagrindinė jo distancija. Šaunu, kad yra trys sportininkai, yra komanda, kuri gali užimti visai neblogą vietą“, – reziumavo V.Meškauskas.
Tuo tarpu 50 km varžybose A.Mastianica šiemet dalyvaus jau antrą kartą. Pasaulio čempionato normatyvą kišenėje jau turintis ėjikas nuotolį tikisi įveikti per 4 val. 5 min.
Europos sportinio ėjimo taurės varžybos vyksta kas dvejus metus ir yra laikomos svarbiausiu startu po olimpinių žaidynių, pasaulio bei Europos čempionatų. Podebradai estafetę perduos Alytui – 2019-aisiais dėl Europos taurės bus kovojama Lietuvoje.
Varžybų transliaciją stebėkite ČIA.
Tvarkaraštis (gegužės 21 diena):
9.00 val. – vyrų 50 km ėjimas
11.00 val. – U20 vaikinų 10 km ėjimas
14.00 val. – moterų 20 km ėjimas
17.00 val. – vyrų 20 km ėjimas
19.00 val. – U20 merginų 10 km ėjimas
Autorius – Robertas Trakys
Alfredo Pliadžio nuotr.