SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Klaipėdos sezono atidarymo varžybose (gruodžio 14 d.) bus rungtyniaujama ir trišuolyje – patikslinti nuostatai ir programa

Šiaulių sprinto varžybos (gruodžio 13 d.): patikslinta programa

Nuostabų čempionatą ketvirta vieta baigusi Agnė Šerkšnienė: „Gera patirtis, bet galėjo būti ir geresnė“
2019-03-02

Per plauką nuo Europos čempionato medalio likusi Agnė Šerkšnienė Glazgo arenos taką paliko aukštai iškelta galva. Lietuvė atidavė visas jėgas, kad užkoptų ant prizininkių pakylos ir tą padaryti sutrukdė ne stipresnės varžovės.

400 m rungties finale lengvaatletė startavo užtikrintai, tačiau iš savo tako išbėgus į bendrą mūsiškei kelią užkirto belgė Cynthia Bolingo Mbongo. Lietuvė išsimušė iš ritmo bei iš visų pusių varžovių buvo uždaryta į „dėžutę“.

Artėjant prie finišo įvyko dar vienas susistumdymas, ir nors vėliau A.Šerkšnienė buvo pakilusi į trečią vietą, finišo tiesiojoje ją aplenkė mažiau jėgų išeikvojusi olandė Lisanne de Witte. Lietuvė, kurią treniruoja šveicaras Flavio Zbergas, distanciją įveikė per 52,40 sek. ir nuo bronzos medalio laimėtojos atsiliko vos 0,06 sek.

„Uždarose patalpose tie pasistumdymai man nepatinka. Kelis kartus susidūrėme su belge ir tai išmušė iš vėžių. Finale to ir reikėjo tikėtis, bet yra kaip yra, – iškart po finišo komentavo A.Šerkšnienė. – Vertinu prastai, tikėjausi geriau. Iš kitos pusės, nėra blogai – ne paskutinė. Gera patirtis, bet galėjo būti ir geresnė.“

Finale Lietuvos bėgikė startavo iš trečio tako ir prieš save matė pagrindines konkurentes – nugalėtoja tapusi šveicarė Lea Sprunger bėgo šeštu taku, o C.Bolingo Mbongo – ketvirtu.

„Geriausias takas yra šeštas, galbūt todėl, kad iš jo lengviausia sueiti į bendrą ir užsiimti poziciją. Turėjau bėgti dar greičiau, kad užlįsti į priekį ir ją užsiimti. Uždarė iš išorės ir buvau šalia krašto, viduryje. Turėjau jėgų pagreitėti, tiesiog buvo ir iš priekio, ir šalia, nebuvo kaip išlįsti“, – taktinę klaidą įvardijo A.Šerkšnienė.

Pasaulio sezono rezultatą pasiekusi L.Sprunger nuotolį įveikė per 51,61 sek., sidabru pasidabinusi C.Bolingo Mbongo – per 51,62 sek., o L.de Witte – per 52,34 sek. Beje, pusfinalyje A.Šerkšnienė pagerino Lietuvos rekordą, nubėgusi greičiau nei prizininke tapusi olandė – per 52,33 sek.

„Gal ir pritrūko patirties, bet visada akcentuojame vasaros sezoną. Jei gerai sekasi, tai startuojame ir žiemą. Prieš šį čempionatą startavau tik vieneriose varžybose, kitos varžovės dalyvavo daugiau komercinių startų. Svarbiausia buvo būti geroje sportinėje formoje, kad galėčiau greitai bėgti, o pasistumdymų patirtis kiekvieną kartą yra kitokia, nenuspėjama“, – sakė A.Šerkšnienė.

Europos čempionato finale mūsiškė bėgo antrą kartą – praėjusią vasarą Berlyne ji užėmė šeštą vietą. Sportininkė yra geriausia visų laikų Lietuvos bėgikė tiek 400 m, tiek 200 m rungtyse.

Laukti starto Glazge iš lietuvių liko tik Airinei Palšytei – čempionės titulą ginanti šuolininkė į aukštį finale dalyvaus sekmadienį 21.15 val.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite