SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunių čempionatas (Klaipėda, 06.21-22): dalyvių sąrašas, patikslinta programa

Lietuvos čempionatas (Palanga, 06.28-30): patikslintas programos projektas

Baigėsi pasaulio meistrų čempionatas: 6 aukso, 4 sidabro, 3 bronzos medaliai
2023-03-29

Šeštadienį pasaulio čempionatas finišavo. Paskutinę jo dieną rungtyniavo dar keturi lietuviai.

Pusmaratonis (V40). 29.Gražvydas Jusaitis 1:23:42
Pusmaratonis (V45). 17.Dainius Stravinskas 1:23:20
60 m b/b (M40). 5.Ernesta Karaškienė 9.50 (atrankoje 9.48)
Kartis (M45). 5.Rita Sadzevičienė 2.50

Lietuviai šiame pasaulio čempionate iškovojo 13 medalių (6 aukso, 4 sidabro, 3 bronzos).  Dviejuose čempionatuose (2014 ir 2019 m.) buvome laimėję po 14 medalių, tačiau šį kartą, kaip  niekad anksčiau, turime daug čempionų (daugiausiai iki šiol – 2012 ir 2014 m. – buvo po 4)

Rezultatai realiu laiku.

Video transliacija


Penktadienį, priešpaskutinę čempionato dieną, startavo 10 lietuvių.

200 m (V80). 16.Valerij Koreškov 1:21.39
1500 m (V65). 21.Kęstutis Abromaitis 6:04.14
60 m b/b (V60). 1.Vytautas Zaniauskas 9.34
Rutulys (V55). 7.Gintautas Misevičius 12.90, 9.Ryšardas Malachovskis 12.05
Rutulys (V60). 7.Saulius Svilainis 13.42
Penkiakovė (M55). 4.Edita Valiulienė 3453 (60 m b/b – 11.08, aukštis – 1.23, rutulys – 11.85, tolis – 4.12, 800 m – 3:17.24)
Penkiakovė (M60). 6.Lina Zaniauskienė 2860 (60 m b/b – 12.33, aukštis – 1.24, rutulys – 7.15, tolis – 3.48, 800 m – 3:29.86)
10 km ėjimas (V60). 18.Aloyzas Urbikas 1:03:07
10 km ėjimas (V75). 4.Petras Kavaliauskas 1:08:55

 


Ketvirtadienį rungtyniavo šeši lietuviai:

Kartis (V50). 11.Andrej Dmitrenko 3.30
Trišuolis (M70). 6.Genovaitė Avižonienė 6.06
Diskas (V60). 4.Saulius Svilainis 46.11
Kūjis (M45). 9.Rita Sadzevičienė 27.42
Svoris (V55). 2.Gintautas Misevičius 18.77 (antras jo medalis šiame čempionate, prieš tai laimėjo kūjo metimą)
Penkiakovė (V55). 4.Egidijus Zaniauskas   3336 (60 m b/b – 8.76, tolis – 6.08, rutulys – 12.55, aukštis – 1.78, 1000 m – 3:09.03)


Vytauto Zaniausko iškovotas aukso medalis jau penktasis lietuviams. Iki šiol daugiausiai jų buvo laimėta 2012 ir 2014 metais – po keturis.

Trečiadienio rezultatai:

60 m (V40). 5.Mantas Semčenko 7.10
800 m (V40). 22.Gražvydas Jusaitis 2:12.35
800 m (V45). 23.Dainius Stravinskas 2:18.66
10 km (M45). 8.Šalnė Patkauskienė 44:06, 12.Ramunė Pociuvienė 45:49
10 km (V75). 7.Ronaldas Kondratas 51:31
Penkiakovė (V60). 1.Vytautas Zaniauskas 4022 (60 m b/b – 9.39, tolis -5.15, rutulys – 12.68, aukštis – 1.51, 1000 m – 3:40.62)
Penkiakovė (V65). 14.Tadeuš Songin 2216 (60 m b/b – 13.26, tolis – 3.19, rutulys – 8.86, aukštis – 1.36, 1000 m – 4:52.21)


Trečiąją čempionato dieną pradėjome medalių įskaitoje būdami keturioliktoje vietoje (3 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos), baigėme taip pat keturioliktoje (4 aukso, 3 sidabro, 3 bronzos).

60 m (M40). 17.Oksana Choda 8.75
60 m pusfinalis (V40). Mantas Semčenko 7.10 (pusfinalio bėgime finišavo trečias ir ryt bėgs finale)
60 m (V80). 17.Valerij Koreškov 18.85
Aukštis (V35). 1.Tomas Turskis 2.05
Kūjis (V60). 3.Rimvydas Medišauskas 50.49
Svoris (M55). 8.Edita Valiulienė 11.32
Svoris (M60). 10.Valda Morkūnienė 10.78
Svoris (M70). 9.Genovaitė Kazlauskienė 8.52


Pirmadienis – antroji čempionato diena. Lietuvių rezultatai:

60 m atranka (V40). Mantas Semčenko 7.13 (su trečiu atrankos rezultatu pateko į rytdienos pusfinalį)
400 m (V80). 9.Valerij Koreškov 3:55.16
Aukštis (V50). 2.Gintaras Varanauskas 1.75 (antras medalis pasaulio čempionatuose)
Aukštis (V65). 8.Tadeuš Songin 1.35
Rutulys (M55). 6.Edita Valiulienė 11.58
Rutulys (M60). 1.Valda Morkūnienė 12.69 (praeitam čempionate buvo antra), 3.Janina Lapienienė 12.12 (trečias medalis rutulio stūmime – visi bronziniai), 11.Ina Mikulėnienė 8.13
Rutulys (M70). 4.Genovaitė Kazlauskienė 9.13
Kūjis (V55). 1.Gintautas Misevičius 57.48 (visi penki jo užfiksuoti bandymai geresni už vicečempiono rezultatą)
Ietis (V60). 4.Saulius Svilainis 40.81
Svoris (M45). 8.Rita Sadzevičienė 10.79
3000 m ėjimas (V60). 2.Antanas Grigaliūnas 14:51.29 (pirmas Lietuvos ėjikų medalis šiuose čempionatuose), 12.Aloyzas Urbikas 17:07.94
3000 m ėjimas (V75). Petras Kavaliauskas DQ
8 km krosas (M35). 9.Romualda Kondratienė 34:50
8 km krosas (M35). 3.Lietuva (Romualda Kondratienė, Šalnė Patkauskienė, Ramunė Pociuvienė) 1:51:49
8 km krosas (V65). 22.Kęstutis Abromaitis 41:21


Kovo 26 d. Torunėje prasidėjo IX pasaulio meistrų uždarų patalpų čempionatas. Jo dalyvių sąrašuose 36 Lietuvos lengvaatlečiai, kiek jų startuos pamatysime.

Pirmąją čempionato dieną rungtyniavo 8 lietuviai:

3000 m (V65). 14.Kęstutis Abromaitis 13:17.03
3000 m (V75). 5.Ronaldas Kondratas 14:24.77
Aukštis (M60). 7.Lina Zaniauskienė 1.27
Aukštis (M70). 6.Genovaitė Avižonienė 1.03
Tolis (V50). 9.Eugenijus Norvaiša 4.91
Diskas (M60). 2.Janina Lapienienė 33.38 (tai jos ketvirtas pasaulio čempionato medalis disko metime – auksą buvo laimėjusi 2019 m., sidabrą – 2014 m., bronzą – 2012 m.)
Svoris (V60). 1.Rimvydas Medišauskas 19.89 (pagaliau auksas – 2014 m. buvo trečias, 2019 m. – antras), 7. Saulius Svilainis 16.77.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite