SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno atviras vaikų ir jaunučių kroso čempionatas perkeltas iš spalio 4 d. į spalio 11 d.

Per šuolį nuo medalio likęs Adrijus Glebauskas: norėjau asmeninio arba Lietuvos rekordo
2021-03-07

Penkta – tokia pozicija lietuviams tapo aukščiausia Torunėje (Lenkija) šiandien pasibaigsiančiame Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate. Šuolių į aukštį finale dalyvavęs Adrijus Glebauskas neklydo įveikdamas 215 cm, 219 cm ir 223 cm aukščius, bet peršokti 226 cm nepavyko.

Jei Audros Gavelytės ir Algirdo Baranausko auklėtiniui būtų pavykę pirmu bandymu įveikti 226 cm, jam būtų atitekusi Europos čempionato bronza.

„Žiūrint mano istoriją, penkta vieta yra aukščiausias mano pasiekimas. Bet, kaip sakiau, šiandien būčiau patenkintas su asmeniniu ar Lietuvos rekordu – net jei be medalio, būčiau visai laimingas. Medalis gerai, bet rezultatas būtų daug labiau praskaidrinęs nuotaiką“, – sakė A.Glebauskas.

Lietuvio sezono ir asmeninis rekordas – 227 cm. Raivydui Staniui priklausantis šalies rekordas vos centimetru geresnis. 228 cm A.Glebauskas yra šokęs vasarą.

Beje, prieš pirmą bandymą įveikti 226 cm lietuviui šuolio teko laukti ilgiau nei įprasta: prieš jį šokęs vokietis Mateuszas Przybylko patyrė traumą ir gulėjo šalia čiužinio. Vis dėlto mūsiškio iš vėžių tai neišmušė.

„Visiškai ne (neišmušė – aut. past.). Fiziškai jaučiausi gerai, bet nesiklijavo nei bėgimas, nei atsispyrimas. Vis tiek tikėjausi, kad kuo daugiau šokinėsiu, bus vis geriau, tačiau kažkaip šokant 226 cm visiškai nieko nepadariau, ką turėjau padaryti. Jei būčiau padaręs bent pusę to, būčiau peršokęs. Visi trys šuoliai buvo labai prasti“, – komentavo A.Glebauskas.

Vilniaus sporto klubo „Cosma“ ir Kauno sporto mokyklos „Startas“ atstovas šalies čempionatą praleido dėl nedidelės kojos traumos, tačiau skausmų šokdamas Torunėje lengvaatletis nejautė.

„Šiai dienai trauma įtakos gal ir neturėjo, gal tik pasiruošimui. Pasiruošimas buvo gydymasis, o ne treniruotės. Šiandien to nejaučiau, gal tik šiek tiek nugarą, bet ir su nugaros, ir su pėdos skausmais galima 226 ir 229 cm peršokti“, – teigė šuolininkas.

Žemyno čempionu tapo geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekęs baltarusis Maksimas Nedasekau (237 cm), sidabras atiteko italui Gianmarco Tamberi (235 cm), bronza – belgui Thomasui Carmoy‘ui (226 cm).

Už penktą poziciją Europos čempionate ir įveiktą 223 cm aukštį A.Glebauskas iškovojo 1207 taškus Tokijo olimpinių žaidynių reitinge. Kitą savaitę sportininkas iš 33 pozicijos pakils į 28-ąją, o Tekančios Saulės šalyje varžysis 32 šuolininkai į aukštį.

„Dabar grįšiu į Lietuvą, antradienį gausiu skiepą (nuo COVID-19 – aut. past.). Poilsio bus savaitė-dvi, pailsėti, kažką pasigydyti, kažką išsitirti. Kovo gale išvažiuojame į Palangą bazinei pasiruošimo stovyklai, o tada lauks stovykla Turkijoje“, – pasiruošimą olimpiniam sezonui atskleidė A.Glebauskas.

Torunėje į geriausiųjų dešimtuką pateko dar viena Lietuvos sportininkė – devintą vietą su asmeniniu rekordu šuoliuose į tolį užėmusi Jogailė Petrokaitė.

 

Autorius – Robertas Trakys

European Athletics via Getty Images nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite