SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Visus sportininkus, planuojančius dalyvauti Europos komandiniame čempionate ar kitose tarptautinėse oficialiose varžybose, prašome nepamiršti, kad reikia turėti I RUN CLEAN pažymėjimą.

Registruotis ir gauti pažymėjimą galima čia.

Pirmu bandymu – į Lietuvos maratonininkių elitą
2015-10-12

Pirmu bandymu – į Lietuvos maratonininkių elitą. Prestižiniame Čikagos (JAV) maratone, pagal dalyvių gausą, prizinį fondą ir varžybų tradicijas patenkančiu tarp šešių geriausių pasaulyje, Monika Juodeškaitė finišavo 14-ta bei įvykdė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvą.

Pirmą kartą karjeroje maratoną bėgusi M.Juodeškaitė 42,195 km nuotolį įveikė per 2 val. 34 min. 29 sek. bei pasiekė šeštą rezultatą Lietuvos istorijoje.

„Jaučiuosi nuostabiai, man tai patiko. Niekada negalvojau, jog man patiks bėgti maratoną, bet noriu įveikti ir dar vieną, – po finišo sakė M.Juodeškaitė. – Mane palaikė visi komandos draugai, treneriai, todėl jaučiau, kad bėgu už visus, ne tik už save. Turėjau puikų bėgimo partnerį, be jo nebūčiau tiek pasiekusi.“

Spalio 3 dieną 24-ąjį gimtadienį paminėjusi naujai „iškepta“ maratonininkė gali pasekti mamos ir trenerės Ingos Juodeškienės pėdomis bei tapti olimpiete. Jau keturios Lietuvos maratonininkės – Rasa Drazdauskaitė, Diana Lobačevskė, Vaida Žūsinaitė ir M.Juodeškaitė – įvykdė olimpinius normatyvus, tačiau į Rio de Žaneirą vyks tik trys. Būtent trečią rezultatą šiuo metu tarp lietuvių ir turi M.Juodeškaitė.

Tiesa, spalio 25 dieną Liublianoje (Slovėnija) normatyvą įvykdyti bandys Živilė Balčiūnaitė, o lapkričio 15-ą Valensijoje (Ispanija) – Remalda Kergytė-Dauskurdienė.

„Ji yra vos 24-erių ir tai yra labai jaunas amžius bet kuriam maratonui, ypač tokio lygio, kaip šis. Tai tiesiog neįtikėtinas pasirodymas. Monika yra itin stipri psichologiškai, kadangi paskutinės mylios metu jai reikėjo itin didelių pastangų“, – sakė Oklahomos universitete lietuvę treniruojantis Dave‘as Smithas.

Per pastaruosius du mėnesius olimpiniai normatyvai pakluso dar dviems I.Juodeškienės auklėtiniams – R.Drazdauskaitei bei Remigijui Kančiui.

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite